איך תרבות של פידבק דוחפת את הארגון קדימה?
המילה פידבק מוכרת לכולנו, כולנו מקבלים ונותנים פידבק כזה או אחר במהלך היומיום שלנו ובסביבות חיים שונות- בעבודה, בבית, עם חברים. אבל ההשפעה של פידבק יכולה להיות משמעותית אם הוא ניתן כמו שצריך ומייצר רצון ללמידה והתפתחות וזו אומנות בפני עצמה, אבל הבשורות הטובות הן שעם כלים נכונים והרבה רצון אפשר ללמוד ולהשתפר במתן פידבק.
היי לכולם, אני אושרת ואני VP People במאנדיי. כשהצטרפתי למאנדיי הגעתי בתחושה שאני למודת ניסיון עם שנים של מתן וקבלת פידבק. בפועל, גיליתי על עצמי שיש לי עוד תהליך לעבור ביכולת שלי לקבל פידבק ובאמת להכיל אותו.
בגלל שבמאנדיי פידבק הוא חלק מהותי מהתרבות, אז פידבק ישיר הוא ממש חלק מההתנהלות בפגישות, בעבודה על פרויקטים משותפים וגם בממשק של אחת על אחד.
במשך תקופה כשהייתי מציגה פרויקט או נושא בישיבת לידרשיפ ומקבלת פידבקים לשיפור, יכולתי לצאת מהישיבה בתחושה קשה, תחושה שאני לא מספיק טובה, שנכשלתי, במקום לקחת את זה למקום שאומר שזה לא אומר עליי אישית כלום ופשוט נתנו לי פידבק שיהפוך את הפרויקט ליותר מדויק ומצויין, וגם את הפעולות שלי ליותר מדויקות ומצויינות. לקח לי זמן להבין את זה ויותר זמן להרגיש את זה מבפנים.

התהליך שעברתי איפשר לי הסתכלות עמוקה פנימה שגרמה לי לנתח את צורת החשיבה שלי, ההחלטות שאני מקבלת ואיך זה בא לידי ביטוי בהתנהגות. ברגע שהבנתי שהפידבק נועד עבורי, כדי לעזור לי לגדול ולהתפתח, יכולתי לקחת בשתי ידיים את מה שמאנדיי העניקה לי ויצאתי לתהליך אישי שעדיין מתקיים ביכולת שלי להכיל פידבק ולגדול ממנו.

אז מה הופך פידבק לאיכותי? כזה שמאפשר באמת למידה וצמיחה?

  • מרחב פסיכולוגי בטוח שבו ניתן הפידבק ללא שיפוטיות ו- good intent של מי שמעביר את הפידבק
  • פידבק שניתן על התנהגות ולא על תכונות אופי
  • פידבק מפורק- כזה שמפרט את הציפייה הברורה ומבהיר איפה היו הפערים ואיפה זה בול פגיעה
בפרק השבוע Eran Zinman ואני שיתפנו בלמה פידבק כחלק מהתרבות דוחף את החברה קדימה, איך פידבק איכותי מאפשר לאנשים לגדול ולהתפתח ואפילו דיברנו על הפידבקים שהחלפנו בינינו לא פעם. אז האם פידבק חיובי הוא גם מנוף לצמיחה או רק פידבק שניתן לשיפור? איך פידבק יכול לשרת גם קבוצה ולא רק יחידים, ומה זה unveiling עבורנו.
לינק בתגובה הראשונה, מזמינים אתכם להקשיב לנו ולשתף פה במחשבות וכמובן- בפידבקים 🙂