123: סדרת R&D 05 - למה בחרנו להוסיף שרתים מחוץ לארצות הברית

האזינו דרך האפליקציה האהובה עליכם ולחצו "Follow" או "Subscribe"

למה להקים שרתים ביותר מיבשת אחת? איך מתאימים את התשתית שלנו לדרישות של האיחוד האירופי? ואיך אפשר להתכונן מהיום הראשון לשלב שבו נרצה להקים תשתיות באזור נוסף? 

השרתים של מאנדיי ישבו מאז ומעולם בארה״ב. לא הקדשנו לזה יותר מדי מחשבה וקיבלנו את זה כמובן מאליו. אחרי שהתפוצצה פרשת סנודן ב-2013, שחשפה את מימדי היכולת של סוכנויות הביון האמריקאיות, שטף את העולם גל של חקיקת פרטיות שהניע המון ארגונים לדרוש שהמידע שלהם ישב באזור גיאוגרפי מסוים, בעיקר באיחוד האירופי.

כמו לא מעט חברות שמחזיקות מידע פרטי ורגיש של לקוחות, גם אנחנו פגשנו את הדרישה הזו, ובעקבותיה יצאנו למסע להפוך את מאנדיי למערכת שתוכל לרוץ באופן עצמאי בכל מקום בעולם, ועדיין שתתפקד כיחידה אחת מקושרת. היום, כמעט שנה אחרי שהתחלנו את הפרויקט ואנחנו פועלים כבר בשתי יבשות, אנחנו מתחילים לקטוף את הפירות.

בפרק השבוע, דריה ורטהיים מדברת עם דוד וירצר, Head of Infrastructure ועם דניאל מיטלמן, Infra Tech Lead, על האתגרים שליוו את הפרויקט הזה, על השלב שבו כדאי לחברה להתחיל לחשוב על מעבר לפרישה שהיא Multi-Regional, ועל הדרך לבנות תשתית מתאימה כבר בשלבים ראשוניים. 


רוצים להעמיק עוד בצד הטכני של התהליך? קראו את הבלוג של דניאל מיטלמן 

— 

פרקים נוספים בנושא: 

16: איך אנחנו מגנים על המידע של הלקוחות שלנו

22: איך הופכים תהליך רגולטורי להזדמנות – GDPR

עוד פרקים בנושא:

אנחנו מדברים על כיצד להפוך את העבודה מרחוק ליעילה יותר באמצעות תקשורת אסינכרונית. אורחים: דניאל ברוך ושניר דוד, מפתחים במאנדיי.קום. עוד מידע >>

אנחנו מדברים על הפונקציה שמאפשרת עבודה משותפת בין מפתחים לנציגי תמיכה עוד מידע >>

אנחנו חוזרים אחורה ליסודות ונשמע כיצד מחלקת ה-R&D שלנו מנסה “להזיז את המחט” עם כל שורת קוד. אורחים: דניאל לריה, Head of R&D, וערן זינמן, מנכ״ל ומייסד-שותף במאנדיי.קום עוד מידע >>

המפגש הרביעי מכנס “Startup for Startup Unplugged” עם דניאל לריה, Head of R&D, ואביאל הרשקוביץ, R&D Team Leader ב-monday.com עוד מידע >>

המפגש השלישי מכנס “Startup for Startup Unplugged” עם שירלי באומר ומיכל לופו, Product Leaders ב-monday.com עוד מידע >>

הניוזלטר שלנו

הירשמו וקבלו עדכונים על פרקים חדשים, כתבות, אירועים ועוד הפתעות!

רוצים לקחת חלק בשיתוף ידע?

אם גם אתם רוצים להצטרף למשימה שלנו להעשיר את האקוסיסטם בידע ותובנות, אם אתם רוצים לשאול אותנו משהו, אם אתם מרגישים שיש משהו שעזר לכם וכולם צריכים לדעת, נשמח לשמוע.