143: אלטרנטיב - על מכירה של חברה לחברה אחרת. אורח: אסף רפפורט

האזינו דרך האפליקציה האהובה עליכם

מה השיקולים שעומדים מאחורי ההחלטה למכור את החברה? מה אומרים בשיחה שבה מקבלים את ההצעה הראשונית? ואיך מתנהל משא ומתן בתהליך כזה?
 אם אתם איתנו כבר זמן מה, אתם בטח יודעים שרוב הפרקים שלנו מתמקדים בדרך של מאנדיי – בהצלחות, באתגרים, בתובנות ובלמידות שלנו כחברה. אבל לאחרונה עצרנו, והבנו שלצד הגדילה וההתפתחות של מאנדיי בדרכה – יש עוד הרבה דרכים למסע הזה שנקרא סטארטאפ.

לכן, החלטנו להשיק סדרה חדשה שתאפשר הצצה לעוד דרכים שבהן אפשר להתפתח ולהצליח, ובכל פרק נפגוש יזם או יזמת אחרים שיספרו לנו על המסע שלהם, ועל האתגרים וההזדמנויות שמגיעים עם הדרך בה בחרו.

השבוע, בפרק הראשון של הסדרה, אנחנו מדברים על מכירה של חברה לחברה אחרת, או אם להשתמש במונח שרובנו מכירים – אקזיט. בפרק, ליאור קרנכל מדברת עם אסף רפפורט, מייסד ומנכ״ל Wiz, על המכירה של אדאלום בה היה מייסד שותף ומנכ״ל למיקרוסופט ב-320 מיליון דולר, רק שנתיים וחצי מיום הקמתה. 

אסף שיתף בשיקולים שהובילו אותו ואת השותפים שלו בהחלטה ללכת על ההזדמנות למכירה, על הקליטה שלו ושל עובדי אדאלום במיקרוסופט וההפיכה למנכ״ל מיקרוסופט ישראל, ועל השיעורים שהוא לקח מהמסע עם אדאלום להקמה של Wiz.

הירשמו לניוזלטר שלנו

עוד פרקים בנושא:

אנחנו מדברים על האירועים המשמעותיים על ציר הזמן של ההנפקה – מתחילים בבחירת הבנקים, פגישת org, וכתיבת התשקיף. אורחים: רועי מן וערן זינמן, מייסדים ומנכ״לים במאנדיי.קום עוד מידע >>

אנחנו מדברים על הדברים הכי בסיסיים שחשבנו שצריך לדעת על הנפקה לפני שנכנסים לתהליך. אורחים: רועי מן וערן זינמן, מייסדים ומנכ״לים במאנדיי.קום עוד מידע >>

רועי מן וערן זינמן מדברים בפתיחות על השותפות ביניהם לאורך הדרך עוד מידע >>

בחגיגת הפרק ה-100 שלנו, הפתענו את ליאור קרנכל, ערן זינמן ורועי מן עם שאלות, מהצוות שלנו ומקהילת Startup for Startup, כדי שנוכל להכיר אותם ואת החזון מאחורי הפודקאסט טוב יותר. עוד מידע >>