לפני שלוש שנים כיביתי את השרתים של חברה שלי. לתמיד.
ויש כמה דברים שלמדתי במסע המרתק הזה, על משקיעים, מוצר, שותפים ואנשים שבדרך.
היי לכולם, שמי יוני, ואני אחד המובילים הטכנולוגיים במאנדיי.קום. אני רוצה לספר לכם על החוויה שלי כיזם, עוד לפני שהצטרפתי למאנדיי.
ב2017 הקמתי יחד עם שותף חברה בתחום הבדיקות הגנטיות. החברה צמחה במהירות, גייסנו כסף מהמשקיעים הכי טובים בארץ, והיה פרודקט מרקט פיט שנמצא די מהר. ובכל זאת אחרי 3 שנים, נסגרנו. מה הוביל חברה מצליחה שגדלה כל כך מהר לקרוס לתוך עצמה?
יש כמה דברים שיכולים לענות על השאלה הזו, למשל לבנות פתרון לשוק שהוא לא היעד המרכזי. התחלנו את החברה שלנו בשוק הישראלי, כי היו לנו פה קשרים, אז כשבנינו את המוצר הסתכלנו על השוק ישראלי כמעין אמת מוחלטת של ניהול בדיקות גנטיות בכל השווקים. אחרי שהצלחנו מאוד בשוק הישראלי והחלטנו לצאת עם המוצר שלנו לארצות הברית זה התברר כלגמרי לא נכון. השוק והרגולציה בארה״ב עבדו אחרת, והחודשים ש׳בזבזנו׳ על שינוי המוצר כך שיתאים לשוק האמריקאי היו מאוד קריטיים עבור סטארטאפ צעיר, הקטינו את ה-runway שנשאר לנו ומתוך זה גם פגעו ביכולת שלנו להתמודד עם המשבר שהגיע בהמשך.
אני וDarya Wertheim מכירים הרבה שנים ועשינו אין סוף רפלקציה על מה שקרה באותו מסע. מה התובנות, הרגשות והשיעורים שלמדתי ולקחתי להמשך הדרך. ועכשיו, כש-Startup for Startup מקדישים את כל החודש לנושא כשלונות, קיבלנו הזדמנות להקליט פרק וסופר התרגשתי לספר על המסע הזה. מודה, אפילו הזלתי דמעה בסוף.