היי לכולם!
אני זוהר, ר״צ סורסינג במאנדיי. אני כל כך מתרגשת לשתף את הפודקאסט הראשון בנושא סורסינג שהקלטתי עם דניאל וייסבלט, Director of Global TA& HR Director.
אז מה זה בעצם סורסינג? כמובן שבכל חברה הגדרת התפקיד משתנה בהתאם לצרכי החברה והביזנס אך סורסר בפשטותו הוא ״סקאוטר״, חיפוש טאלנט לחברה עם רקעים/ניסיון/התמחויות/ ידע שיקפיץ את הביזנס קדימה,פונקציות יוניקיות ודרך להשפיע על הטאלנט דנסיטי ותמהיל ההון האנושי בחברה. איך אנחנו מחפשים את המועמדים הכי איכותיים ונכונים למשרה ספציפית בשוק שמתאים לDNA של החברה- כל המרכיבים האלו צריכים להתכנס 🙂
זה אולי נשמע כמו משהו שמיועד לחברות גדולות – אבל לאורך השנים, הפוזיציה הזו קיבלה נפחים והצטלבה עם עוד שווקים כמו מרקטינג וברנד כך שהיום יש משרות סורסינג בהמון תעשיות בחוץ מהיי טק ל no tech. מעבר לזה, דווקא בסטארטאפים קטנים, שאולי לא יכולים להעסיק פונקציה כזו במשרה מלאה אבל הסקייל הנמוך יחסית של הגיוס מחייב שכל גיוס יהיה הכי מדויק שאפשר, יש הרבה יתרונות למגייס או מגייסת שיוכלו לשלב פרקטיקות של סורסינג בתהליכים שלהם, ולמצוא את המועמדים הכי מתאימים. היתרונות האלו משמעותיים במיוחד בתקופה הנוכחית שמביאה איתה הרבה שיח על יעילות, כי סורסינג טוב יכול לאפשר, בין היתר, ייעול זל זמני העבודה של צוותי גיוס וחיסכון בהוצאות שלהם.
להרבה משרות, המועמדים האידיאלים יהיו כאלו שלאו דווקא מחפשים עבודה והחוכמה היא לדעת לזהות ולמפות אותם , לגרום להם לרצות לשמוע על הזדמנויות ולמה כדאי להם בכלל לבחון את האופציה להיות חלק מהארגון שלנו.
שלב מאוד חשוב ופיווטלי זו הפניה עצמה, להבין איך נכון לפנות לאותו אדם, איפה הוא נמצא במרחב, ואיך הפיסקה ההתחלתית היא ה״money time״ שלנו שבו המידע הכי חשוב- זה התוכן שקופץ למועמדים בנוטיפיקציה, לכן חשוב להיות קצרים וממוקדים ועם זאת להדגיש את הלמה, למה מי שעובד.ת בחברת x להגיע לחברת y ובעיקר תתאימו את הנוסח לקהל ולמשרה. טיפ קטן – לפי דעתי כל פניה צריכה לעבור עיניים גם של מי שתרתי משמע עובד במשרה שאתם מחפשים אליה ופשוט לשאול ״היית עונה על פניה כזו״?
הנוסחה המנצחת בעיניי היא הבאה:
1. שבירת הקרח/לסקרן על המשרה במשפט מכירתי מדויק
2. שמוזינג- למה פנינו דווקא אל אותו המועמד.ת, כאן זה המקום לכניס את הנפח האישי
3. למה המשרה הזו, מה מיוחד ושונה בה, מה ה״וואו אפקט״?
אחד הדברים שידענו שחשוב לנו בהקלטת הפרק היה לתת כלי סורסינג לכל מי שמתעניין ורוצה בכך, עם פרקטיקות ממשיות שאפשרו לנו להגיע ל25% response rate להודעות שאנחנו שולחים – כמעט 15% יותר מהבנצ׳ ברק בתעשייה. דיברנו על מה המשרה אומרת בכלל, איך בונים ועושים את זה נכון, ומתי ואיך יוצרים אסטרטגיה גיוסית לכל שלב בתהליך. זה פרק למגייסים, מנהלי גיוס וסורסינג, אבל גם לכל מי שהתעניין במשרה הכל כך מיוחדת הזאת ותוהה מה זה אומר בכלל או איך אפשר לשלב פרקטיקות מתוכה גם אצלם בארגון.
הלינק לפרק בתגובה הראשונה🤩
אני מזמינה אתכם להקשיב לפרק ולהצטרף למסע הסורסינג שלנו במאנדיי.
אני, דניאל וצוות הסורסינג לכל שאלה 🙂
מקווה שתהנו!