68: יצירת תהליכי עבודה משותפים בתנאי משבר - איך תרמנו את חלקנו למאבק הלאומי בקורונה

April 13th, 2020

האזינו דרך:

בשבוע האחרון של מרץ קיבלנו במאנדיי.קום פנייה מגופים ממשלתיים על כך שהם מעוניינים להיעזר בפלטפורמה שלנו כדי לנהל את מערך ההצטיידות החיוני של מדינת ישראל במאבק בקורונה.

את ההודעה על קיומו הפרויקט קיבלו עובדי מאנדיי בסוף היום הראשון של התנעת התהליך. אמיתי וייזר (Enterprise product consultant), שניהל את הפרויקט יחד עם דורון אליעזר (Enterprise Success Manager), שלח הודעה בסלאק לכל החברה והודיע בהתרגשות שיש לנו את הזכות כחברה לסייע לממשלה במאבק בקורונה. כולנו התרגשנו יחד איתו עם המון אימוג׳ים, גיפים ותגובות, והמשכנו הלאה בעבודתנו בזמן שדורון ואמיתי רק התחילו לפצח את האתגר הזה.

מסתבר שההודעה שאמיתי שלח סימנה רק את ההתחלה של חמישה ימים אינטנסיביים ומלאים בחוסר וודאות, שבמהלכם הם סייעו ביצירת תהליכים שהיום מאפשרים למאתיים איש מחמישה גופים שונים לעבוד יחד באופן אפקטיבי בתנאים של משבר. על כל זאת, ועוד, תוכלו לשמוע בפרק של היום.

מעבר לזה שזה פשוט סיפור מעניין ומעורר השראה, יצאנו מהפרק הזה עם כמה מסקנות שניקח הלאה:

1. כמה חשוב לייצר ערך מיידי באמצעות quick wins. כולנו מתמודדים ביום יום, באופן כזה או אחר, עם תהליכים ארוכים – מייגעים יותר או פחות. בתקופה הנוכחית מתווסף לכל התהליכים האלה אלמנט של חוסר וודאות, שאין כל כך מה לעשות חוץ מלהכיר בזה שהוא שם. היכולת לייצר ׳נצחונות׳ קטנים ומהירים חשובה גם כי היא מייצרת אמון בין החברה ללקוחות, וגם כי היא מחזקת את הבטחון שלנו, כעובדים, בתחושה שאנחנו מתקדמים לכיוון מסוים ולא פועלים בתוך כאוס מוחלט. ולפעמים זה כל מה שצריך.

2. לפעמים יציאה מהשגרה זה לא רק דבר נחמד, אלא גם הכרחי. הבחירה להגיע פיזית למקום כדי להבין את הצרכים האמיתיים של האנשים שם, ההתגייסות של צוותי הפרודקט והפיתוח כדי ליצור פיצ׳רים שבכלל לא היו קיימים במערכת עד עכשיו, והיכולת לעשות את זה מהר – הם מה שיצרו שינוי משמעותי עבור האנשים בחמ״ל. וזה מתקשר לפרקטיקה שיוצא לי לתרגל הרבה בזמן האחרון כאן במאנדיי.קום – במקום מיד להגיד למה אנחנו לא יכולים לעשות משהו, נגיד דווקא איך אנחנו כן יכולים לעשות אותו. גם אם זה נראה בהתחלה בלתי אפשרי.

3. פוקוס. אולי הכי חשוב, הכי מובן מאליו, וגם הכי קל לשכוח כשמוצפים בעבודה. ההבנה שאפשר לבנות משהו פעם אחת בצורה טובה ואז לשכפל אותו במקומות נוספים לפי הצורך, או ההבנה שעדיף להתמקד במתן כלים שיאפשרו לאחרים לרוץ לטווח ארוך בלי לפתח תלות בכם – הדברים האלה שווים שעות שלמות (או ימים) של עבודה, וגם המון שקט נפשי.

ליאור סיכמה את זה בסוף הפרק:

״הלמידה הכי משמעותית שלי פה, אם נשים את הקורונה בצד, היא כמה זה לא טריוויאלי לקחת מאות אנשים ולהביא אותם למצב שהם מדברים את אותה השפה ונעים ביחד. יש להם עכשיו לא רק את הכוונות הטובות, אלא גם את הכלים והתהליכים הנכונים בשביל שהכוונות האלה ייתרגמו לפעולות ותוצאות בשטח בימים בודדים. עזבו טכנולוגיה – כתופעה אנושית זה מרתק.״

In the last week of March, a few governmental bodies approached monday.com and told us they would like to use our platform to manage Israel’s vital equipment procurement system in the fight against the coronavirus.

monday.com’s employees were notified about this project at the end of the first day of this process. Amitai Weiser (Enterprise Product Consultant), who ran this project along with Doron Eliezer (Enterprise Success Manager), sent a message to the company over Slack and told us with excitement that monday.com has the privilege to help the government in its fight against COVID-19. 

Their message marked the beginning of five intense, uncertain days, during which they helped create processes that today enable two hundred people from five different governmental bodies to work together effectively during a crisis.

Besides the dramatic and inspiring aspects of this episode, it also teaches us a few important lessons.


המלצות לעוד פרקים

אנחנו מדברים על הסיבות מאחורי ההחלטה לערב את כל העובדים בתהליך ההנפקה. אורחים: אושרת בנימין, VP HR, ואוריאל וייס, VP Operation במאנדיי.קום עוד מידע >>

אנחנו מדברים על הדרך הטובה ביותר לגרום למשתמשים להמשיך ולהשתמש במוצר שלנו – יצירת הרגל. אורחות: מיכל לופו, Group Product Manager, וסתיו לוי, Product Manager במאנדיי. עוד מידע >>