pexels-monstera-5849580 (1)
נתן אהרונוביץ

נתן אהרונוביץ׳,

Chief Editor, Financial Ninja

פנסיה ליזמים

2022-10-06

3 דקות קריאה

סיכום מנהלים: רוצים עוד בוסט אנרגיה בשביל שיהיה לכם כיף ביזמות? אם אתם מתחייבים לשלם לעצמכם שכר מסויים עד גיל 60-70, ואם תקפידו להפקיד לפנסיה, ואם אתם ישראלים, אתם תוכלו לפרוש כמו כולם. וזה אומר שהכל עד אז זה רק משחק.

הבלוג הזה מיועד ליזמים, הכוונה לאנשים שמקימים עסק, eat what you kill, מקימים סטרטאפ בוטסטרפ, חיים על גיוס קטן או הכנסות נמוכות בהתחלה.

למי הבלוג הזה אינו מיועד? שכירים, שלא שולטים בהפקדות שלהם לפנסיה בין כה. יזמים שכבר מכרו שבע חברות והגיוס פרה סיד שלהם הוא שני גזיליון דולר.

יזם צריך אנרגיה. לכולנו יש 24 שעות ביום, וההבדל בין הפוטנציאל שלנו למה עשינו בפועל זה כמה אנרגיה יכולנו להשקיע. לכן כשאני מחפש לעזור ליזם, אני מחפש להוסיף לו כמה שיותר אנרגיה.

פחד זה דבר שמוצץ ים של אנרגיה. כשהיזם מפחד, ההחלטות שלו פחות טובות, לא כיף לו, הכל לא נעים.

קבלו האק מטורף שייתן לכם ערימה של אנרגיה, בדקתי על עצמי ועל כמה אחרים וזה עובד.

מה אם הכל היה משחק?

מה אם אתם היום בני 20-50, ואתם עובדים ביזמות שלכם, וגם אם תצליחו וגם אם תיכשלו, אתם יודעים שבגיל 60-70 אתם פורשים, כמו החברים השכירים שלכם, עם קוקוס וקש בצורת שמשייה על החוף, מתפנים לנכדים ושיט כזה? בום. זה הופך את הכל למשחק. פתאום, אתם קמים בבוקר לעבודה, ואתם אומרים לעצמכם, הכל משחק. אם ארצה, אני פורש כמו כולם.

שלב ראשון - הוצאות נמוכות. כבר היום אתם על שכר פאונדרים נמוך של 15-20 נטו, נכון? ברור שנכון. כי הרי כתבתי שבשביל זה הפוסט מיועד. אז כל מה שצריך זה שבגיל 60-70 יהיה לכם 15-20 נטו מקצבה פנסיונית ומעכשיו כל העולם משחק.

שלב שני - מסדרים לעצמכם את הפנסיה. אתם יזמים, הכל קטן עליכם. תקראו לבד בלוג, תעשו קורס, תלכו לפרופשיונלז, העיקר תסדרו לעצמכם את הפנסיה. תוודאו שאתם מפקידים נכון, שאתם מושקעים נכון, ושלא מדממים דמי ניהול וצרות אחרות.

שלב שלישי - תחשבו לכם את ההפקדה הנכונה. עשיתי לזה מחשבון (לינק למחשבון ממש פה). שמתי שם הנחות ריאליות אבל על הצד הפסימי. אתם צריכים להפקיד 2,000 שקלים לחודש. זה כמו משכורת של 10K ברוטו של שכיר. מפה תעשו מכפלות לפי השכר שלכם.

שלב רביעי - אם אתם יזמים רציניים, אתם יודעים שיזם חייב משכורת. אם אין משכורת אז מישהו פה משקר למישהו, והכי גרוע זה לשקר לעצמכם. משכורת של 10K לחודש זה הבייסיק של הבייסיק. אל תתחילו עסק בלי זה. גם אם אתם לא רוצים משקיע, וההכנסות נמוכות ואין כסף למשכורת של 10K לחודש, לכו לעבוד כשכירים, תחסכו כסף, תשימו בעסק ותוציאו לעצמכם משכורת של 10K מינימום.

התוצאה

אם אתם בני 35, יש לכם 100K בפנסיה, מפקידים 2,000 שקל לחודש (שקול לשכר של כ10K ברוטו), אתם אמורים לצאת לפנסיה עם כמעט 16 אלף שקל קצבה.

אם אתם על הצד הנוח של החיים, תכפילו את כל המספרים פי שתיים. או פי ארבע. או תחלקו בחצי. מה שחשוב זה שתראו איך אם אתם עובדים נכון, מושכים שכר, מפקידים, הכל מתקתק.

למה זאת תוצאה מעניינת?

כי בגיל 35 היה לי בלאגן בראש, והמחשבה שאני תמיד יכול להתחייב לעצמי שיהיה לי שכר של 10K ברוטו, גם בתנאים הכי קיצוניים שאני יכול לדמיין, לא עזרה לי. אבל המחשבה שאם אני מתחייב לזה אז אני יכול לפרוש עם כולם? זה פגז.

--------------------

נתן אהרונוביץ׳ הוא יועץ פיננסי, ומייסד הקבוצה נינג'ה פיננסית - קבוצת פייסבוק בנושאים פיננסיים והאתר, נינג׳ה פיננסית.

שתפו את הבלוג:

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

עוד תוכן בנושא:

הניוזלטר שלנו

הירשמו וקבלו עדכונים על פרקים חדשים, כתבות, אירועים ועוד הפתעות!

רוצים לקחת חלק בשיתוף ידע?

אם גם אתם רוצים להצטרף למשימה שלנו להעשיר את האקוסיסטם בידע ותובנות, אם אתם רוצים לשאול אותנו משהו, אם אתם מרגישים שיש משהו שעזר לכם וכולם צריכים לדעת, נשמח לשמוע.