ד״ר לאה מנדלר, Co-Founder & VP Marketing DirecTrainSystems

לאה היא חוקרת ומרצה בנושאי דיפלומטית אסונות, קיימות ויחסים בינלאומיים. בעלת רקע מקיף בקשרי חוץ ושת"פ בינלאומי. לאור המחקר בתחום הסביבה והקיימות, פניתי לתחום התחבורה החכמה והירוקה, ויחד עם בעלי ועם שותפים נוספים, פיתחנו טכנולוגיה לחיבור (וניתוק) דינאמי של רכבות/קרונות בזמן נסיעה במהירות גבוהה.

כולנו עדים לפקקי ענק המחמירים מיום ליום ולעומס העצום על התחבורה הציבורית. למרות ההתפתחות המרשימה בתחום התחבורה החכמה, רוב הפתרונות מתרכזים בפיתוח ושיפור התחבורה הפרטית (רחפנים, רכבים אוטונומיים, תחבורה שיתופית) בעוד מספר האנשים הנוסעים מהפריפריה למרכז רק הולך וגדל.
רכבות היו ונותרו כלי התחבורה היעיל והכי פחות מזהם, אך עקב בעיות קיבולת קו בודד (הצורך לשלב באותו קו רכבות נוסעים מהירות, פרבריות ורכבות משא) מפיעילי הרכבות לא מסוגלים לתת שירות אופטימלי ואפקטיבי. הפתרון שלנו מסוגל להגדיל את הקיבלת של קו בודד בכ-40% ללא שינויי תשתית או מבנה משמעותיים, ולהפחית את הזיהום העירוני בכ-70%!

טכנולוגית החיבור הדינאמי מאפשרת לחבר/לנתק קרונות/רכבות תוך כדי נסיעה ללא עצירה.
כיום ישנן שיטות לחבר/לנתק רכבות או קרונות אך לשם כך נדרשת עצירה מוחלטת והדבר יוצר בזבוב עצום של אנרגיה הדרושה לעצירה והאצה ומשפיע על קיבלת הקו. בעזרת החיבור הדינאמי שלנו, ניתן לחבר או לנתק רכבות תוך כדי נסיעה בהתאם לצורך, לאחד סוגי רכבות שונים ולהוריד קרונות כדי לחסוך באנרגיה. עם הפתרון שלנו, לא יהיה צריך יותר להסיע רכבות ריקות רק כי יצאו מתחנת ההתחלה מלאות, ניתן יהיה להפוך כל רכבת לרכבת מהירה, לצרף קרונות משלוחים לרכבות משא ועוד המון פתרונות מודולרים שיהפכו את הרכבת למהירה, יעילה וחסכונית באנרגיה. כל זאת, אנו מסוגלים להשיג בעזרת התאמת רכבות קיימות ובלי להוסיף מסילות חדשות. DTS מסוגלת להגדיל את הקיבלת של קו בודד במידה משמעותית ולמשוך את הנוסעים מהכביש לתחבורה ציבורית, מה שצפוי להפחית את הזיהום ואת העומס בכבישים.

אנחנו מחפשים קשרים עם יצרני רכבות בעולם ועם חברות המפעילות תשתית רכבות במדינות אחרות. כמו כן, אנחנו מחפשים קשרים לחברות שילוח ו-Parcels כגון DHL, Amazon ועוד. אנחנו גם זקוקים להשקעה כדי לבנות את האבטיפוס ולעשות את הניסוי על רכבות נוסעות לכן נשמח מאוד לקשרים עם משקיעים.

להציע מהידע והנסיון שצברנו ולחבר בין הגורמים הרלוונטיים.

ליצירה קשר, ניתן להשאיר הודעה כאן