אליאב חורי, Founder Uninet

קוראים לי אליאב חורי ואני גר בירושלים, התחלתי להתעסק ביזמות עסקית עוד כשהייתי נער בתיכון שם התעסקתי במכירת מוצרים דרך האינטרנט ודוכני מכירות (כעצמאי). לאחר השירות הצבאי כמפקד ולוחם הקמתי אפליקציה שנקרתה הצרכן הנבון שזה היה בעצם מחשבון צריכת חשמל. התחלתי לימודים בבר אילן ובשנה הראשונה החלטתי להקים מיזם צדדי (כי קשה רק ללמוד ולא לעשות) שנקרא דפ"ר90. פלטפורמה שמתמקדת אך ורק בהכנה לצו ראשון, המיזם צמח ועם השנים היה משמעותי וגדול עם מאות אלפי תלמידים עד היום כאשר אנחנו עובדים עם עיריות, בתי ספר ועמותות.

לאחר סיום תקופת ההתמחות בראיית חשבון הגשתי מכתב פיטורין ונכנסתי למסע של שנתיים וקצת בו בחנתי וקידמתי מיזמים שונים, ביניהם: *מערכת ייעודית לניהול חשבונות גני ילדים שחבר הציע ולאחר פגישות עם לקוחות פוטנציאלים לא היתה דרישה. *אפליקציית ניווט שמתזמנת קצב נסיעה מומלץ לחציית רמזורים ירוקים לאחר ביצוע POC עם אקסל בכבישים התברר שיש חיישנים תנועה בכבישים שמשבשים את מחזוריות הרמזורים. *עולם המלגות סטודנטים והתברר שהחדירה לשוק תהיה קשה ועם סיכון גבוהה (עדיין רלוונטי אבל גודל שוק קטן). כרגע אני מקדם 2 מיזמים קטנים הקשורים לעולמות הכספים, אך יש מיזם אחד שאני מאמין שהוא מתבקש יותר מכולם ולו אני מחפש שותף טכנולוגי

תחום הפעילות של המיזם הוא ניהול כספים בארגונים (בדומה לחברות כמו Tipalti). בעולם הכספים ישנה עבודה סיזיפית רבה בכל הקשור להתנהלות מסמכים חשבונאיים (חשבוניות, קבלות, הזמנות, תעודת משלוח, תלושי שכר וכו') בין היתר מהסיבה שהרגולציה מחייבת לעבוד עם אותם מסמכים בצורה מוגדרת אשר התאימה לעידן שלפני המאה ה-21. אתן דוגמא להמחשה לצורך כך אך יש הרבה מאוד תחומים מקבילים בהם הבעיה קיימת. למשל אם אני בעל עסק ויש לי הוצאה בגין דלק אז עלי לשמור את החשבונית מס לצורך קבלת החזר מע"מ, לכן אני שומר את אותה חשבונית ומזין אותה לתוך מערכת הנהלת החשבונות שלי ואתייק אותה.

הפתרון הוא לספק רשת תקשורת פתוחה ומאובטחת בין מערכות מידע פיננסיות לתקשורת מול מערכות מידע פיננסיות אחרות, קיימים בחו"ל מספר חברות בתחום והבולטת שביניהם היא חברת PAGERO אך דרך החדירה לשוק שאני מציע הוא שונה ביחס לשיטה שלהם. אבני הדרך המרכזיות שהושגו עד עכשיו הם: 1. חקר שוק - ביצעתי חקר שוק מעמיק בכל הקשור לאוטומציה של מסמכים חשבונאיים ופתרונות קיימים על מנת לבדוק את ייחודיות הפתרון והשחקנים בשוק. 2. תוכנית עסקית - בניתי תוכנית עסקית הכוללת בתוכה פרטים על המיזם בכל ההיבטים שתוכנית עסקית לרוב מכילה. 3. מצגת שותפי מ"מ - אסטרטגית החדירה של המיזם יוצאת מנקודת הנחה כי חברות מערכות מידע המספקות שירותים לעסקים קטנים ובינוניים יהיו מעוניינות בפתרון הטכנולוגי שאני מציע ולכן בניתי מצגת ייעודית טרם יצירת קשר איתם והשגת מכתבי כוונות. 4. יצירת קשר טלפוני - יצרתי קשר טלפוני עם כל אחד מהמנכ"לים של ה-5 חברות מערכות המידע לעסקים קטנים ובינוניים הגדולות בארץ כדי לשמוע את דעתם. 2 מהחברות לא הבינו עד הסוף מה אני מציע להם (אך לא התעסקתי לפגישה כי הם נתח קטן מהשוק) והחברה השלישית היתה עסוקה מידי. 5. פגישות - בנוגע ל2 החברות המובילות בשוק (מורנינג ואייקונט), התעקשתי לקיים פגישות איתם ולקבל הזדמנות אמיתית להציג את המיזם ואכן הצלחתי להשיג פגישות אלו. במורנינג נפגשתי עם המנכ"לית המקסימה שלהם ליאור ששמעה והבינה את המיזם ונתנה לי משוב כנה כי הרעיון שאני מספק הוא רעיון טוב אך אני צריך להקים MVP על מנת להתקדם איתו (היא אמרה לי כי הסכם כוונות לא יעזור לי באמת וייתכן שעד שאני אקים את הפתרון הטכנולגי, יהיה פתרון חדשני חדש). באייקונט נפגשתי עם הסמנכ"ל והוא עף על הרעיון (במילים שלו) אך בשביל להתקדם כדי שיהיה משהו יותר מוחשי ולא על הנייר. 6. חיפוש שותפ/ה טכנולוגי - מאז הפגישות שלי עם אותם גורמים התחלתי בחיפוש אחר שותף טכנולוגי, נברתי בכל הקשרים שלי ושלחתי פניות לחברים שיפנו אליי חברים מתאימים אך לא הצלחתי למצוא מועמד רציני לדרך.

בחודשים האחרונים עבדתי על מיזם (חקר שוק, תוכנית עסקית, פגישות ושיחות עם בכירים מהתעשייה, אפיון הפתרון) בתחום של מערכות מידע פיננסיות והגעתי לשלב בו כדי להתקדם אני צריך להקים MVP. אני מחפש שותף טכנולוגי בעל יכולות פיתוח ועם הניסיון והאופי המתאים למיזם, שותף שיאמין בפתרון ובחזון כך שיהיה מוכן להקדיש את זמנו ולקוות ולתוצאות בטווח הארוך.

אני יזם בגיל מאוד מוקדם והתעסקתי במגוון תחומים, העולמות שיש לי היכרות וניסיון איתם אלו עולמות הכספים, השקעות ומימון ועולמות החינוך וההגשמה עצמית. יש לי ניסיון וידע רחב מאוד במגוון תחומים ואם יש מיזמים שמחפשים צלע נוספת למייסדים שלה אשמח לשמוע ולשקול אפשרות להצטרף.

ליצירה קשר, ניתן להשאיר הודעה כאן