logo

יוזמות ומקורות עזרה לסטארטאפים

כאן תוכלו להתעדכן על מקורות סיוע לסטארטאפים בשעת חירום, בין אם זה קרנות, מאגרי מידע או כלים רלוונטיים.

מכירים יוזמות נוספות שצריכות להופיע כאן? 

קרנות ומרכזי סיוע

Iron Nation ו-InNegev

החממה הטכנולוגית של הנגב, מסייעים לסטארטאפים על ידי סיוע כספים, עבודה מול משרדי הממשלה, תמיכה בתהליך מילוי טפסים למענקים, ועוד

רשות החדשנות

הקמת ערוץ מהיר של 400 מיליון ש״ח להארכת ה- Runway של חברות סטארטאפ. בנוסף תכנית הורייזן של האיחוד האירופי ביצע דחייה במועדי הגשת הבקשות למענקים במספר תכניות מובילות.

שימו לב: ההקלות כבר נכנסו לתוקף. ההגשות לערוץ המהיר יחלו בחודש נובמבר 2023.

קרן Safe Dome

הקרן תשקיע סכומים קטנים בסטארטאפים צעירים על מנת לאפשר להם לשרוד את המלחמה. התנאים לקבלת תמיכה כוללים גיוס של לפחות רבע מליון דולר במהלך השנתיים האחרונות, פגיעה משמעותית בפעילות בעקבות המלחמה שהחלה באוקטובר 2023, אופק פעילות של עד חצי שנה (אם לא תהיה השקעה נוספת), והוצאות שאינן עולות על 100,000 דולר בחודש.

הקרן תשקיע סכומים קטנים בסטארטאפים צעירים על מנת לאפשר להם לשרוד את המלחמה. התנאים לקבלת תמיכה כוללים גיוס של לפחות רבע מליון דולר במהלך השנתיים האחרונות, פגיעה משמעותית בפעילות בעקבות המלחמה שהחלה באוקטובר 2023, אופק פעילות של עד חצי שנה (אם לא תהיה השקעה נוספת), והוצאות שאינן עולות על 100,000 דולר בחודש.

Arieli Capital

חברת השקעות אמריקאית, מתגייסת לסיייע לקהילת ההייטק הישראלית בדרום ומקצה 5 מיליון ש"ח להשקעה מתוך ממחויבותה לחיזוק כלכלת ישראל ועתיד הדרום בפרט. המתאימים לבחינת השקעה הינם סטארטאפים בשלבים מוקדמים עד סבב A, שפעילותם קשורה באיזור הדרום או כאלו שיזמיהם מגיעים מאזור והושפעו מהמצב הבטחוני.

קרן אופיר

לזכרו של אופיר ליבשטיין ז״ל, של עמותת מטע וקרן יק״א נותנת סיוע חרום ליזמים טכנולוגים בתחילת דרכם הפועלים בעוטף עזה (כולל AgroTeck) בסכומים של עד 20,000 שקלים.

קרנות בינלאומיות שתומכות בישראל

רשימה מתעדכנת של קרנות בינלאומיות שהביעו תמיכה בישראל

Frontline Initiative

יוזמה שנועדה לסייע לסטארטפים ישראלים שנקראו להגן על המדינה. מתוך הבנה ואמונה שזה בדיוק הזמן שלנו להגן עליהם חזרה. קבוצה של אנשי הון סיכון משיקים ניסיון לחבר סטארט-אפים בשלב מוקדם מישראל עם משקיעים ברחבי העולם שמוכנים לספק להם מימון חירום שכן כלכלת המלחמה עלולה להגביל את יכולתם של סטארטאפים ישראליים לגדול ולהתפתח. Support Criteria: ‏✅ Early-stage Startups ‏✅ At least one founder actively serving ‏✅ Initial sales - $100K min ‏✅ 1+ US-based customer(s)

IBI Tech Fund

קרן IBI Tech Fund יוצאת בתכנית השקעה ייחודית ומזורזת לתקופת המלחמה. עקב המצב החלטנו להקצות הון משמעותי לטובת תהליך השקעה מהיר במיוחד, במטרה לתמוך ביזמים ויזמיות ובתעשיית הטק בישראל.

צוותים בשלבי pre-seed/seed שהיו בשיח פעיל עם קרנות שהופסק כתוצאה מהמלחמה, המסוגלים להתאים את עצמם למצב אי-הוודאות הקיים.

אינוואלי טכנולוגיות

מרכז החדשנות של עמק המעיינות ועמק יזרעאל מציע סיוע לסטארטאפים וחברות במגוון תחומים:
-תמיכה וסיוע בהגשות לקבלת מענקים (רשות החדשנות)
-חיבור למעבדות מחקר וחוות מו"פ חקלאיות -אקסלרטור – ליווי וסיוע לסטארטאפים
-מקום ישיבה לעבודה מרחוק עבור מפונים שמתארחים באזור

TECH SHIELD

קרן TechShield, בהובלת קרן Sarona Ventures, תשקיע ותתמוך בעשרות סטארטאפים ישראלים כאשר המטרה המרכזית היא להאריך את הראנווי שלהן ל-15 חודשים.
התנאים לקבלת התמיכה כוללים פגיעה ישירה מהמלחמה, כאשר המייסדים, המנהלים או הצוות הקריטי גויסו למילואים והפעילות העסקית חוותה האטה עקב המחסור בכוח אדם גיוס קודם של סבב seed או A, פעילות של לפחות שלושה לקוחות פעילים.

Chamal VC

Chamal VC, a joint initiative spearheaded by venture capital powerhouses in Israel—LionBird, aMoon, and NFX.
In the face of ongoing challenges posed by the state of war in Israel, Chamal VC stands as a beacon of support for CEOs navigating the agitated landscape, whether drafted into Miluim or struggling with the multifaceted obstacles of wartime leadership

Israel Resilience Fund

OurCrowd’s Israel Resilience Fund will focus on Israel-based OurCrowd portfolio companies and pipeline, including Incubator companies, that are negatively impacted by the ongoing security crisis, and/or produce technologies relevant to addressing problems arising from the current situation.
As an extra contribution to Israel’s startup ecosystem at this sensitive time, OurCrowd is waiving all management fees and carried interest for all investments in the fund

חברות ונותני שירות

Salesforce

The Salesforce Israel Startup Assistance Program is designed to bolster the Israeli tech ecosystem, offering indispensable support to startups during these challenging times, and the potential for a POC with Salesforce.

הקליניקה להנגשת המשפט לסטארטאפים (אונ׳ רייכמן)

הקליניקה מעניקה שירותים משפטיים בחינם לסטארט-אפים וליזמים שרוצים להתקדם בעולם העסקים והיזמות אך אין להם את ההכוונה הנכונה וההבנה של חשיבות הסדרת הנושאים המשפטיים בתחילת הדרך של המיזם.

בזמנים קשים אלו אנחנו רוצים להציע שירותים את שירותינו המשפטיים לסטארט-אפים שזקוקים ייעוץ ו/או מסמך ספציפי בזמנים אלו.

Sec4Cyber

יש הרבה שמועות איך חדרו לישראל האם זו התקפת סייבר רוסית או איראנית? בגלל המצב אנו משיקים בימים אלה טכנולוגיה שמספקת הגנה מלאה.

2 מוצרים המסופקים בצורת PaaS/SaaS: ClouDefender מערכת הגנת סייבר לנקודות הקצה עבור Cloud and On-prem. SafeGuard מערכת הגנת סייבר לנקודות הקצה עבור OT/IoT/IIoT/IoMT

Sec4Cyber מחבקת את הסטארט-אפים במדינת ישראל ומעניקה את הטכנולוגיה בחינם בתקופה זו.

Unit Group

לאור המצב, החלטנו לסייע לחברות סטארטאפ שצוות הטכני שלהן נמצא כעת במילואים. במסגרת זו אנחנו נעמיד מחליפים זמניים מרחוק (מתכנתים, אנשי IT ממדינות מרכז ומזרח אירופה) וזאת ללא כל עמלה, התחייבות, ובמקרים מסוימים ללא כל עלות.

בנוסף הקמנו קרן הלוואה ללא ריבית של עד 100 אלף ש"ח לסטארטאפים שנקלעו לבעיות תזרים בשל עיכובי גביה מלקוחות.

Power in diversity

יוזמה שמאגדת כ-200 סטארטאפים וקרנות ישראליות פותחת תכנית הדרכה ללא תשלום למנהלות ומנהלים בסטארטאפים לצוותי HR ולעובדים המסייעת במענה ראשוני בהתמודדות בתקופת המלחמה.
ביוזמה מציעים גם הדרכות למנהלים בינלאומיים שעובדים עם עמיתים ועובדים ישראלים.

MongoDB

חברת הדאטאבייס מונגו.די.בי מעוניינת לסייע לסטראטפים בתחילת דרכם (לרבות יוזמות הקשורות למצב החירום) ולספק מימון של עד $5,000 בקרדיטים לשימוש במערכת מונגו.די.בי אטלס, הכוללים גם שירות מקצועי וליווי.

Cash Finance

שירותי PAYROLL לעובדים ברמה הגבוהה ביותר לחודשיים חינם.
סטראטאפים אשר יושבים בעוטף עזה או באיזור קו העימות בצפון אנחנו מתנדבים לתת גם חצי שנה חינם עקב הפגיעה הגדולה בהם.

2X Multipliers

מדריך חינמי שנכתב בעקבות המלחמה עם כלים פרקטיים ודוגמאות ליצירת חוסן ניהולי בזמני אי וודאות קיצונית.
הכותבת היא מיכל שמש-ענו, עובדת עם יזמים על פתרון קונפליקטים בין מנהלים, קבלת החלטות, תקשורת מקדמת בראייה עסקית ואסטרטגית.

PATENT ATTORNEYS

פגישת ייעוץ, ללא עלות, בנושא הגנה על קניין רוחני באמצעות פטנטים, מדגמים וסימני מסחר, וכן בעזרה בגיוס כספים לסטארט-אפים.

יוזמות התנדבות

Reserves for Israel

כוח עולמי של כמעט 2,000 אנשי מקצוע מיומנים במיוחד, המתנדבים 10+ שעות שבועיות כדי לספק מגוון שירותים למילוי פערים יקרי ערך בכוח העבודה של סטארטאפים בישראל.

American Students for Israeli Startups (AS4ISU)

מאגר של סטודנטים מאוניברסיטאות מובילות בארה"ב, שזמינים לסייע בחינם לסטארטאפים ישראלים לטווח קצר או בינוני. הסטודנטים מגיעים ממגוון תחומים, וישודכו לסטארטאפים לפי הצרכים הספציפיים שלהם.

Road2Startup

קהילת Pitch2Startup ביחד עם קרן Road2 הקימו מאגר מנטורים מתחומים שונים שמוכנים לתת שעות ייעוץ חינם ליזמים ישראליים בתחילת הדרך. החל מעורכי דין, מומחים בתחומים ספציפיים, מנהלי חברות, מומחי אסטרטגיה ו-storytelling ועוד רבים.

iconתשאלו אותנו הכל