השמעה חוזרת: 26 - איך יצרנו תהליך ראיונות שעובד לנו על בסיס כישורים ולא על בסיס ניסיון

האזינו דרך האפליקציה האהובה עליכם ולחצו "Follow" או "Subscribe"

 ״אם פעם העולם היה מאוד מוכוון טייטלים, וכל החיים היית רואה חשבון או כלכלן אז היום אנחנו משתנים ומבינים שיש לנו הרבה מעברי קריירה, וכבר לא כל כך מגדירים את עצמנו לפי הטייטלים שלנו. זה גורם לזה שהמשחק משתנה, והיום המשחק מדבר על מי אני ומה אני ומה אני רוצה לעשות, ואיזה מקום יכול להביא את זה לידי ביטוי״.

 

את הציטוט הזה אמרה שקד מזרחי, אחת המגייסות הראשונות במאנדיי והיום HRBP & People Operations, בפרק 26 שבו דיברנו על איך בנינו תהליך ראיונות על בסיס כישורים ולא על בסיס ניסיון. גיוס אנשים מתאימים, במיוחד כשהוא נעשה במהירות ויעילות ועם מינימום טעויות בדרך, זה אחד האתגרים המרכזיים שעומדים בפני כל חברה.  אצלנו במאנדיי, החיפוש אחרי הטובים ביותר עבורנו, בצירוף עם הסקייל המשמעותי שאנחנו עושים מידי שנה, הופך את החיפוש למאתגר לא פחות, ומביא לפתרונות ודרכי גיוס יצירתיות על מנת לעמוד בגיוס איכותי, שלא מתפשר על מהירות התהליך.

השבוע, אנחנו חוזרים לפרק 26 שבו ליאור קרנכל , שקד ורועי מן, מנכ״ל ומייסד שותף במאנדיי, דיברו על  תהליך שהתחיל אחרי  ש- 161 ראיונות טלפוניים ו- 67 ראיונות ראשונים הניבו רק שני גיוסים, מה שהוביל אותם להבין שלפנות למועמדים עם ניסיון בשוק לא בהכרח מביא את אוכלוסיית היעד הנכונה עם הכישורים שאנחנו מחפשים עבור התפקיד. הם שיתפו באתגרים, בהזדמנויות ובדרך בה אנחנו ניגשים לתהליך ראיונות שמאפשר לנו לבחון כישורים של מועמדים גם כשהם מגיעים בלי ניסיון בעולם התוכן הספציפי שבו אנחנו רוצים שהם יעבדו בסופו של דבר. 

— 

פרקים נוספים בנושא: 

8: איך מגייסים עובדים בכמות ובמהירות תוך שמירה על איכות

65: בקצרה – ראיונות פרונטליים 

עוד פרקים בנושא:

No data was found

הניוזלטר שלנו

הירשמו וקבלו עדכונים על פרקים חדשים, כתבות, אירועים ועוד הפתעות!

רוצים לקחת חלק בשיתוף ידע?

אם גם אתם רוצים להצטרף למשימה שלנו להעשיר את האקוסיסטם בידע ותובנות, אם אתם רוצים לשאול אותנו משהו, אם אתם מרגישים שיש משהו שעזר לכם וכולם צריכים לדעת, נשמח לשמוע.