102: בקצרה - איך מפחיתים סיכון בגיוס כספים ממשקיעים

האזינו דרך האפליקציה האהובה עליכם ולחצו "Follow" או "Subscribe"

פגישות עם משקיעים וגיוס כספים זו אף פעם לא משימה קלה. כל פגישה כזו היא מבחן הדדי שבה שני הצדדים לומדים אחד את השני, כדי לבחון האם ובאיזו צורה הם רוצים לפתח את השותפות ביניהם. היזמים עומדים בפני האתגר של לנסות ולבדל את עצמם מכל שאר החברות שהמשקיע פוגש, ואילו המשקיעים ממוקדים בלמצוא את נקודות הסיכון שההשקעה הפוטנציאלית הזו מציבה בפניהם. אין דרך אחת נכונה להתנהל בפגישה כזו – ואולי זה גם מה שהופך את הסיטואציה הזו למאתגרת אף יותר – ועם זאת, אחרי מספר סבבי גיוס, כן ישנן מספר נקודות שהספקנו ללמוד שחשוב לשים עליהן דגש בתהליך.

בפרק 12, ליאור קרנכל ורועי מן, מנכ״ל ושותף מייסד במאנדיי.קום, שיתפו אותנו במה הם למדו מגיוס של 84 מיליון דולר בארבעה סבבים וחמש שנים (מאז הם הספיקו לגייס עוד 150 מיליון דולר בסבב אחד).

בפרק הזה של ׳בקצרה׳, אנחנו מביאים את התובנות העיקריות מפרק 12 – מהן השאלות שכדאי לשאול את המשקיעים, איך לקבוע את הואלואציה של החברה ואיזה תכנים כדאי לדאוג שיהיו במצגת שלכם כדי שתוכל לעזור בהצגת נקודות הסיכון שלכם מול משקיעים? 

לינק למצגת שמלווה את הסשן שאנו מעבירים על הנושא: https://drive.google.com/file

להאזנה לפרק 12 – https://www.startupforstartup.com/how-to-de-risk-raising-capital-from-investors/

 

עוד פרקים בנושא:

אבי אייל, שותף מייסד ב- Entrée Capital, הצטרף אלינו כדי לדון בניסיונות ובאתגרים בימים הראשונים של monday.com. עוד מידע >>

זהו פרק בשווי של כ-6 מיליארד דולר – גודל הקרן המנוהלת על ידי אחד המשקיעים שלנו, Insight. אורח: ג׳ף הורינג עוד מידע >>

אנחנו מדברים על הפחתת סיכון בגיוס הון ממשקיעים – ומה למדנו מגיוס של 84 מיליון דולר בארבעה סבבים על פני חמש שנים. אורח: רועי מן, מנכ״ל ומייסד-שותף במאנדיי.קום. עוד מידע >>

הניוזלטר שלנו

הירשמו וקבלו עדכונים על פרקים חדשים, כתבות, אירועים ועוד הפתעות!

רוצים לקחת חלק בשיתוף ידע?

אם גם אתם רוצים להצטרף למשימה שלנו להעשיר את האקוסיסטם בידע ותובנות, אם אתם רוצים לשאול אותנו משהו, אם אתם מרגישים שיש משהו שעזר לכם וכולם צריכים לדעת, נשמח לשמוע.