110: איך Business operations מאפשר לנו לצמוח

האזינו דרך האפליקציה האהובה עליכם ולחצו "Follow" או "Subscribe"

איך בונים תשתיות שיאפשרו צמיחה מהירה במכירות? איך יוצרים alignment בין כל מחלקות ה-client facing? ולמה בכלל צריך מפתחים ואנליסטים במחלקת Business Operations? 

״לפני פחות משלוש שנים מחלקות ה-client facing שלנו כללו רק 20 אנשים, והיום, יחד עם הפרטנרים החיצוניים שלנו, אנחנו למעלה מ-500 אנשים. כדי לאפשר את הצמיחה הזו צריך יסודות מאוד מוצקים של תשתיות שיגרמו לכל אדם, בכל תפקיד, להגיע למקסימום פרודקשן שלו״ (אורן אקרון, Head of Business Operations) 

השבוע דריה ורטהיים מדברת עם אורן אקרון, Head of Business Operations, ועם רז בן רון, Biz Tech Leader במאנדיי.קום, על המחלקה שאחראית על כל האופרציה של צוותי המכירות, השותפויות ושירות הלקוחות. הם מסבירים את היתרון במפתחים ואנליסטים שיודעים לחשוב גם ביזנס – ואיך הוא בא לידי ביטוי כשהם עבדו על פיתוח מערכת CPQ (מערכת לשליחת הצעות מחיר).

אורן ורז מספרים איך בונים מחלקה שמשרתת תחום שלם בחברה, משתפים באתגרים שביצירת תשתית לצמיחה מהירה, וגם מסבירים את הבחירה להרכיב את המחלקה לא רק מאנשי אופרציה, אלא גם ממפתחים ואנליסטים – כולם עם אוריינטציה עסקית.

(בוידאו בתחתית העמוד  ניתן לראות טופס לדוגמא ממערכת ה-לCPQ שלנו(

— 

פרקים נוספים בנושא: 

פרק 58: איך בונים אופרציית מכירות יעילה – Business Operations

עוד פרקים בנושא:

אנחנו מדברים על בניית פעולת מכירות מסונכרנת ויעילה. אורחים: אורן אקרון, Head of Business Ops, ויוני אושרוב, Head of Sales במאנדיי.קום עוד מידע >>

בפרק הזה של בקצרה אנחנו מתמקדים בשתי דרכים ברות ביצוע, בעזרתן אפשר ליישם את עיקרון הלקוח במרכז. עוד מידע >>

אנחנו מדברים על הדילמות התפעוליות המתעוררות תוך הרחבת שטחי העבודה. אורח: אוריאל ווייס, head of operations במאנדיי.קום. עוד מידע >>

אנחנו חולקים כיצד החלטות לגבי עיצוב המשרד מעצימות את עובדי החברה ואת ערכיה. אורחים: ערן זינמן ורועי מן, מנכ״לים ומייסדים-שותפים במאנדיי.קום. עוד מידע >>

הניוזלטר שלנו

הירשמו וקבלו עדכונים על פרקים חדשים, כתבות, אירועים ועוד הפתעות!

רוצים לקחת חלק בשיתוף ידע?

אם גם אתם רוצים להצטרף למשימה שלנו להעשיר את האקוסיסטם בידע ותובנות, אם אתם רוצים לשאול אותנו משהו, אם אתם מרגישים שיש משהו שעזר לכם וכולם צריכים לדעת, נשמח לשמוע.