איך שינינו את המדידה של המרקטינג שלנו כדי להתאים אותה לעידן פרטיות המשתמשים, ואיך זה קשור לעוגיות?
היי! אנחנו נעמי, ראש צוות המרקטינג אופריישנס במאנדיי.קום, ונעה, מנהלת מוצר בביג בריין – קבוצת הדאטה של מאנדיי. לפני קצת יותר משנה, בפעם המי-יודע-כמה, ניסינו להבין איך להתמודד עם שינוי נוסף בעולם פרטיות המשתמשים, שמגביל את היכולת שלנו למדוד את הפעילות של מחלקת המרקטינג.
מה זה אומר בפועל? שאם עד היום יכולנו לדעת על משתמש ספציפי שראה את המודעה שלנו בפייסבוק ואז נכנס לאתר שלנו והפך ללקוח משלם, אז היום היכולת הזו הולכת ומצטמצמת עם כל הגבלה חדשה שמתווספת. הרגשנו כמו במשחק whack-a-mole – עוד ועוד הגבלות צצו, וניסינו למצוא להן פתרונות בכל פעם מחדש.
עד שהחלטנו לעצור ולנסות להסתכל על הבעיה הזו מזוית חדשה, שתאפשר לנו להמשיך לרוץ מהר מבלי לוותר על להיות data driven. במקום להיאחז ב״עולם הישן״, שבו אנחנו יכולים לחבר בין האנשים שצפו בפרסומות שלנו למשתמשים של מאנדיי – וכך להבין את האפקטיביות של הפרסומות האלו – החלטנו להתקדם ל״עולם החדש״, ולעבור לשיטת מדידה חדשה שלא עוקבת אחרי המשתמש הבודד. השיטה הזו כוללת כמה מתודות, שלכל חברה שעושה מרקטינג (או מתכננת בעתיד) שווה להכיר.
השבוע בפרק החדש של סטארטאפ פור סטארטאפ דיברנו עם אדוה שיסגל על המשמעות של ההגבלות החדשות, השיטה החדשה שאנחנו משתמשים בה וגם על מה שעוד לא פיצחנו ועוד מאתגר.