להקים חברה זה לא דבר פשוט. להקים חברה בתוך חברה זה דבר יותר (לא?) פשוט. 

כמה מהחברות הגדולות שאתם מכירים צמחו בתוך חברות אחרות? ג׳ימייל צמחה מתוך גוגל, לאטלסיאן יש חברות עם ברנד משלהן כמו confluence, ורוב הדוגמאות שאנחנו מכירים במודל של חברה בתוך חברה הן של חברות שנרכשו ע״י חברות אחרות ונשארו עם סוג של אוטונמיה משלהן. 

על פניו זה אמור להיות קל בשביל חברה מצליחה להוציא מוצרים חדשים ולהצליח גם בהם. אחת השאלות הנפוצות של VCs לסטרטאפ צעיר היא ״למה שאמאזון/גוגל/מייקרוסופט לא יעשו את זה גם?״. הרי לחברה יש כבר ברנד וקרדביליות משלה, מחלקות שיווק ומכירות משומנות, מאגר לקוחות גדול ומחלקות פיתוח עם משאבים גדולים. אז למה אנחנו לא רואים יותר חברות שמצליחות להוציא מוצרים חדשים שהם לא ב core הנוכחי שלהם ולהצמיח אותם לחברות משמעותיות של מליארדי דולרים? למה זה נראה שהמודל הזה של לנסות להצמחיח סטראטאפים בתוך חברות גדולות (וגם בחברות הכי גדולות בעולם) לא פוצח עוד? ולמה חברות ממשיכות לנסות לעשות את זה. 

אז התיישבנו רועי, דריה ואני להקליט פרק על הדרך שבה אנחנו במאנדיי מקימים סטרטאפ חדש בתוך החברה. על החוויה שלנו עד עכשיו (למרות שאנחנו ממש עוד בתחילת הדרך!), מה הקשיים שיש לנו, איך אנחנו מנסים להתגבר עליהם, מה אנחנו עושים אחרת ולמה בכלל אנחנו עושים את זה.

היה לי כיף להקליט את הפרק, ואני מקווה שזה יביא לכם ערך בין אם אתם יזמים שחושבים על מנועי צמיחה חדשים לחברה ובין אם אתן מחפשות את הדבר הבא ומתלבטות האם המודל של להיות יזמת בתוך חברה זה משהו שיכול להתאים לכן. וגם אם סתם בא לכם להקשיב כי זה מעניין (: