אז איך נראים החיים כחברה ציבורית? 

ב-10 ביוני 2021, מאנדיי הפכה לחברה ציבורית. מאז עברה יותר שנה וחצי, ולא משנה איך חשבנו שהחיים כחברה ציבורית יראו – למדנו  המון  שיעורים חדשים ואנחנו ממשיכים ללמוד בכל יום שעובר. בנוסף לזה, השוק הפיננסי שבו הנפקנו שונה במאה שמונים מעלות מהשוק הפיננסי שבו אנחנו פועלים היום, אפשר לומר בלי להגזים שזו רכבת הרים למיטיבי לכת (:. 

היי לכולם! אני אלירן גלזר, ואני ה-CFO במאנדיי. הנפקה משנה הרבה דברים בחיים של חברה – בין אם זה הדברים שפתאום אסור לומר כלפי חוץ, העבודה השוטפת בעיקר במחלקת הכספים אבל גם במחלקות אחרות, והתקשורת עם המשקיעים שלנו. ברמה האישית אני יכול לספר שהיום יום שלי נראה אחרת  לגמרי ממה שהוא היה לפני ההנפקה, ווחלק משמעותי ממנו כולל פגישות עם בנקאים, אנליסטים, ומשקיעים וחברי בוארד . 

וכל זה, בלי שבכלל הזכרנו את הפיל שבחדר – המניה (או מחיר המניה…) – שהתנודות שלה יכולות להשפיע על מצב הרוח של עובדי החברה, המשקיעים וכדומה, לעיתים  בגלל גורמי מאקרו שכלל לא קשורים אלינו והסנטימנט בשוק הפיננסי והגאו-פוליטי. 

 

אז עכשיו, יותר משנה וחצי לאחר ההנפקה המסע שלנו ממשיך, ואחרי שלמדנו לא מעט שיעורים, חלקם טובים וחלקם כואבים, רצינו לשתף אתכם בנסיון שצברנו.  ובדיוק בגלל זה התחלנו  סדרה חדשה, שבה בכל פרק ערן זינמן ואני ניגע בנושא אחר שקשור לחיים כחברה ציבורית – נשתף מה המשמעות שלו, מה למדנו עליו ומה למדנו ממנו, מה עשינו נכון ומה חשבנו והתגלה כלא נכון, ומה השתנה בעקבות המצב בשוק. נדבר על עבודה עם אנליסטים ומשקיעים ציבוריים, על דוחות רבעוניים ועל מחיר מניה. 

אבל לפני שנתייחס לכל השיעורים האלו, את הפרק הראשון של הסדרה שיצא ממש היום, רצינו להקדיש להסתכלות אחורה על השנה וחצי האחרונות כדי להבין מה השתנה אצלנו מאז ההנפקה (עדיין יש לנו שיער…), ובעיקר מה נראה אחרת בפרספקטיבה שלנו לגבי החברה, והתקשורת שלנו עם  השוק. 

אני חושב שזו סדרה שיכולה להתאים לכל מי שעובד כיום בחברה פרטית שחושבת להפוך לציבורית בעתיד, לכל מי שעובד בחברה ציבורית ורוצה להבין את ההתנהלות שלה טוב יותר, אבל גם למי מכם שפשוט מתעניין בשוק ורוצה להתעמק וללמוד מה המשמעות של מושגים שבטח יצא לכם לשמוע לא מעט סביבכם. 

אשמח אם תשאלו בתגובות כל שאלה שתרצו לדעת לגבי הנושאים שפירטתי למעלה – ונוכל לענות עליהן בפרקים הבאים.