logo
Young woman using smart phone,  concept social, media, care,

דין פאר,

Head of Product Marketing, Entitle

איך הגעתי ל7 מיליון חשיפות ב-3 ימים ואיך זה השפיע על הפייפליין?

2023-08-20

4 דקות קריאה

כפונקציית מרקטינג יחידה בסטארטאפ, יש לי כמות זמן מוגבלת, ואין סוף הזדמנויות לפרויקטים ומהלכים שאפשר ליזום. לרוב, הדרך שלי לתעדף היא ללכת על משימות עם ROI ברור, שאפשר לחזות מראש.  ולכן בדר"כ אין לי פנאי לאירועים שקורים בזמן אמת, מה שנקרא Real-time marketing (RTM). 

אבל לפני חודשיים משהו השתנה. פרסמתי פוסט שעבדתי עליו כ25 דקות והצליח לייצר לנו 7 מיליון חשיפות, והבנתי את החוזק של להרים את הראש מדי פעם מהפרויקטים הרגילים. 

 

 

לפני שאני נכנס לפרקטיקה, אותי תמיד סיקרן כמה חשיפה כזו משפיעה בפועל על הפייפליין (אם בכלל). 

החשיפה הובילה ל4000 מבקרים חדשים בעמוד לינקדאין של החברה, 170 עוקבים חדשים, רצף של זרימת כניסות לאתר שלנו, 2 בקשות לדמו ולאחרונה התחלנו תהליך POC עם אחד מהם. חוץ מזה, חודש ומשהו אחרי, אנשים עדיין עושים repost לפוסט המקורי.

 

אז, איך אני מגדיל את הסיכויים שלי לייצר RTM מוצלח?

Go wide | תרכבו על הגל

בשביל הסיכוי להגיע לויראליות, תתמקדו באירועים שיקרו עוד מעט שכולם יכירו - למשל הכתרת המלך צ'ארלס, חודש הגאווה, כל דבר שקשור לטראמפ וכו'. אם תפסתם משהו כזה , זה הזמן לחשוב על הגאג שלכם ואיך אתם מחדשים שם.. אם אין לכם זמן וקשב - אתם יכולים לוותר על ההזדמנות הפעם, יהיו אחרות.

הכל מתחיל במודעות | Awareness

בשגרה העמוסה של כולנו, כשיש הרבה מה לעשות ומעט מדי זמן פנוי, הרבה פעמים קשה למצוא קשב. אז במקרה שלי, במקום לקוות שהרעיון פשוט יקפוץ לי בזמן הנכון, החלטתי להפוך את זה למשימה כמו כל המשימות האחרות. הוספתי לעצמי תזכורות לחפש אירועים מעניינים, הכנסתי את זה למשימות השוטפות. מהרגע שהייתי מודע, זה לקח לי באמת מעט זמן לזהות את ההכתרה של המלך צ'ארלס.

ומשם, עם קצת מזל ותמיכה של האלגוריתם, המרחק ל7 מיליון חשיפות היה 25 דקות עבודה. 

תנסו לכתוב טיוטה, מקסימום תצליחו | Draft

מצאתם אירוע מעניין? יש לכם כיוון לתוכן? פשוט תייצרו טיוטה ראשונית. תכתבו מה שעולה לכם לראש, תשיגו תמונה, ותעשו וולידציה חיצונית מהירה עם חבר או אדם קרוב. אני שאלתי את אשתי שקטלה בחכמתה את ההצעות הראשונות שלי.

 

אל תעשו העתק הדבק | Be unique 

כדי לא להעלם בפיד, תנסו להביא משהו חדש שיעצור את הגלילה. . תחפשו תמונה מקורית. חשוב שהתמונה תהיה ברורה ותייצר רגש שקל להזדהות איתו וחיבור מידי בין התוכן לבין האירוע עליו אתם מתבססים. 

 

איפה מעלים? | Distribution

אז הכנתי את המימ. ומה עכשיו? איפה מעלים? זה מאוד מפתה והכי קל להעלות את התוכן שהכנת מהעמוד של החברה או מהעמוד האישי שלך. אבל ככל הנראה, זה לא ימקסם את פוטנציאל החשיפה. אני ממליץ לכם לזהות קודם כל את ערוץ החשיפה שבו אתם רוצים לפרסם בהתאם לקהל היעד שלכם. לאחר מכן, תבנו את התוכן בהתאם לשפה שיכולה להיות רלוונטית לאותו ערוץ. אני בטוח שזה גם יעזור לכם למקד את תהליך העבודה שלכם. אני למשל בחרתי בעמוד שמצחיק אותי באופן אישי, שאני מתחבר אליו ומבין את השפה שלו (The Cyber Security Hub בלינקדאין).

 

לא להתייאש | Keep it up

ועכשיו להסתייגות – זה לא תמיד יעבוד. האמת, ברוב הפעמים זה לא יעבוד.

הנה, אני העליתי מימ נוסף השבוע, שעבד הרבה הרבה פחות טוב. 

RTM תלוי בעוד גורמים כמו מזל, טיימינג, אלגוריתם... אבל מה שחשוב הוא עצם העובדה שעכשיו אתם מודעים ו"מנהלים" את זה, ולכן יש סיכוי גבוה שתצליחו בעתיד. 

 

וגם אם אני לא מגיע לאותן תוצאות בכל פעם, אני נהנה לייצר מימים ולהגדיל את החשיפה ל Entitle ברמה זו או אחרת.