איך מגיעים לחצי מיליון צפיות בלי תקציב מדיה

חן גוטר

חן גוטר,

VP, Marketing & Communications at Lusha

2022-07-07

2 דקות קריאה

אז איך אומרים? דָּאטַּה או דֵּיטָּה?

 

זה התחיל כמו כל קמפיין רגיל. בריף ממנהלת הגיוס: מגייסים אנשי דאטה. ישיבה ועוד אחת.

ואז הגיע הרעיון. ישר הרגשנו בבטן שהוא טוב. אבל את סדרי הגודל של הויראליות הבנו רק בזמן אמת. בתוך שעה מההשקה - שברנו את האינטרנט.

לקחנו סופש להתאושש ובראשון ישבנו עם הצוות לנתח את סוד הקסם , כדי שאולי יעלה בידינו - או בידיכם! - לשחזר אותו. הנה ארבעת השיעורים שהבנו על עצמנו.

1.  הדבר הכי חכם שעשינו היה לרכוב על שיחה קיימת וללבות אותה.

הרשת מלאה ממים משעשעים ודיונים עמוקים על ההגייה הנכונה: דאטה או דייטה? כחברה שהדאטה, או דייטה, בליבת העשייה שלה החלטנו להגזים עד כדי גיחוך - וכך לייצר מודעות לכך שלושה היא חברת דאטה. או דייטה.

2. רעיונות טובים מגיעים מהבית.

לפני כשנה וחצי אתגרנו את התפיסה שלעבודת קריאיטייב עושים אאוטסורס והקמנו צוות בתוך הבית. בחרנו שועלי קרבות שכבר עבדו על מותג או שניים - שהפכו לחלק בלתי נפרד ממחלקת השיווק. בניגוד לסוכנות מבחוץ, העובדה שהם חיים את המוצר, המותג והתרבות של לושה, עושה את כל ההבדל. הרעיונות שלהם מדוייקים יותר, הם לא מאבדים זמן על הצגה ללקוח (כי הם הלקוח), והם מפיקים קמפיינים שבלעדיהם לא היו קורים.

3. מקסמנו משאבים מהארגון.

אמנם לושה כבר לא הסטארט-אפ הקטן שהיא היתה, אבל ההרגל להסתכל פנימה לתוך הארגון לפני שרצים להוציא עבודה לספק חיצוני הוא כבר חלק מאיתנו. זה תמיד חסכוני, ובתקופה שבה כולם מדברים על התייעלות זה נחוץ במיוחד. את קולות הרקע לסרטון הקלטנו באופן ספייס, במקום לשכור מוניטור למצלמה השתמשנו במסך מחשב, והשחקנים, הצלם, הקריין וההפקה - כולם עובדי החברה. חוץ מהתינוק. והקטע הכי טוב? אנשים מהחברה הכי שמחים להירתם כי זה מכניס להם עוד עניין לשבוע העבודה - וככה, הם גם מרגישים מושקעים בתוצר.

4. אם הרעיון והביצוע באמת טובים - לא חייבים תקציב.

קודם כל בדקנו את השטח. התחלנו להפיץ בוואטסאפ ונעזרנו בעובדי ועובדות החברה לשתף את הסרטון בקבוצות רלוונטיות. תוך חצי שעה התחלנו לשמוע שאנשים מקבלים את הסרטון חזרה מקבוצות אחרות - והעלינו לסושיאל. משם הפיק-אפ כבר היה מהיר. שעתיים פנימה, הבנו שאפשר לוותר פה על קמפיין ממומן. הפסקנו לספור בחצי מיליון צפיות. אז נכון, אי אפשר לבנות על אורגני - את סרטוני הגיוס הקודמים שלנו כן קידמנו כדי להגיע ליותר אנשים. אבל פעם ב, זה מתפוצץ ומצליח, אז שווה להמשיך לנסות.

אז איך אומרים, דאטה או דייטה?
צפו בסרטון של לושה  -  https://youtu.be/U-2h2f5-jAs
----------------
חן גוטר היא סמנכ״לית השיווק של Lusha שפיתחה פלטפורמה המאפשרת לאנשי שיווק ומכירות בכל העולם לשתף מידע עסקי

עוד תוכן בנושא:

הניוזלטר שלנו

הירשמו וקבלו עדכונים על פרקים חדשים, כתבות, אירועים ועוד הפתעות!

רוצים לקחת חלק בשיתוף ידע?

אם גם אתם רוצים להצטרף למשימה שלנו להעשיר את האקוסיסטם בידע ותובנות, אם אתם רוצים לשאול אותנו משהו, אם אתם מרגישים שיש משהו שעזר לכם וכולם צריכים לדעת, נשמח לשמוע.