59: איך יוצרים תרבות באמצעות מעשים (English)

האזינו דרך האפליקציה האהובה עליכם

Eight months ago we recorded an episode in Hebrew about our company culture (Episode 33 – ‘The Five Cultural Attributes of monday.com’). We spoke quite a lot about the importance of transparency and inclusion, but since the episode was recorded in Hebrew all of our non-Hebrew speaking employees couldn’t listen to what we had to say or feel a part of this episode.

Eran described it accurately in our latest episode: “Culture is what we do, not what we talk about.” So as we try to learn from our mistakes and move forward, we decided to record another episode about what a business culture is – this time with both of monday.com’s founders, Roy Mann and Eran Zinman. 

The five attributes we were talking about in the previous episode have turned into six well-defined attributes. This change demonstrates one of the main challenges we discuss during this episode: In what way do values change as a company grows and evolves? Should a company try and preserve its culture, or should it embrace changes that occur along the way? And what is the price it pays for choosing one approach over another?

In this week’s episode, Roy Mann and Eran Zinman, monday.com’s founders, together with Lior Krengel, break down the six cultural attributes that lie at the core of monday.com’s culture. They discuss how the culture of a company is formed, what impact does the hiring process have on a culture, and why we don’t believe in hanging ‘culture posters’ on the wall. 


00:36 – What is culture to you?
03:55 – Is the decision to hire ability over team collaboration the right one?
06:25 – What does culture look like for new people joining the company?
07:56 – How is culture formed?
09:15 – Does culture determine the success of a company?
11:14 – The six different areas we believe in.
14:35 – What decisions have we made that support us being product-centric?
16:14 – What does customer centricity really mean to us?
20:25 – How we define ownership in a sentence.
27:27 – What does inclusion mean at monday.com?
36:05 – What does impact look like in a daily setting?
42:01 – What is speed and why is it different for SaaS?

לפני שמונה חודשים הקלטנו פרק על התרבות הארגונית שלנו במאנדיי.קום (פרק 33 – ׳על חמשת התכונות המרכיבות את הדנ״א של מאנדיי.קום׳). דיברנו בין השאר על חשיבות השקיפות וההכללה בחברה, אבל מכיוון שהקלטנו את הפרק בעברית, בעצם לא אפשרנו לעובדי החברה שאינם דוברים עברית להאזין ולקחת חלק בפרק. ערן תיאר את זה בצורה מדויקת בפרק הנוכחי: ״תרבות זה מה שאנחנו עושים, לא על מה אנחנו מדברים״. אז התכנסנו כדי להקליט פרק נוסף על תרבות ארגונית – הפעם באנגלית, ובהשתתפות רועי מן וערן זינמן, מייסדי החברה.

חמשת התכונות שדיברנו עליהן בפרק הקודם התפתחו מאז לשש תכונות. ההתפתחות הזו היא גם דוגמא לאחד האתגרים העיקריים שאנחנו מעלים במהלך הפרק: באיזה אופן ערכים משתנים ככל שחברה גדלה ומשתנה? האם חברה צריכה לנסות ולשמר את התרבות שלה, או דווקא לאמץ שינויים שמתרחשים לאורך הדרך? ואיזה מחיר אנחנו משלמים כשאנחנו בוחרים בגישה אחת על פני אחרת?

השבוע רועי וערן סוקרים יחד עם ליאור קרנכל את ששת התכונות שעומדות בבסיס התרבות של מאנדיי.קום. הם מדברים על איך תרבות של חברה נוצרת, כמה השפעה יש לתהליך הגיוס על התרבות הארגונית, ולמה אנחנו לא מאמינים בתליית פוסטרים עם רשימת ערכים על הקירות.

עוד פרקים בנושא:

אנחנו מדברים עם תומר בר זאב, מנכ״ל ומייסד-שותף באיירון סורס, על ההחלטה לבחור במיזוגים ורכישות כאסטרטגיית צמיחה, ואיך עושים זה מהשנה הראשונה. עוד מידע >>

אנחנו מדברים עם עינת גז, מנכ״לית ומייסדת פאפאיה גלובל, על השיעורים שלמדה מהקמת עסקים ואיך הם תרמו להקמה וניהול של הסטארטאפ שלה. עוד מידע >>

אנחנו מדברים על המשמעות של מנועי צמיחה של סטארטאפ, וההזדמנות שהם מגלמים. אורחים: ערן זינמן ורועי מן עוד מידע >>

אנחנו מדברים עם נדיר יזרעאל ויבגני דיברוב, מייסדי ארמיס, על ההחלטה למכור את רוב מניות החברה לקרן אינסייט עוד מידע >>

אנחנו מדברים עם יוני לוין, R&D Tech Lead במאנדיי, ועל השיעורים שלמד מהמסע שלו כיזם שהתחיל בצמיחה מהירה והבטחה גדולה ובכל זאת הסתיים בסגירת החברה עוד מידע >>

השבוע בסדרת אלטרנטיב אנחנו מדברים עם בועז כץ, מייסד שותף וסמנכ״ל דאטה בביזאבו, על ארבעת הפיבוטים שהיו חלק מהמסע היזמי של ביזאבו. עוד מידע >>