השמעה חוזרת: 32 - איך שיתוף פעולה עם משקיעים יכול להועיל לסטארטאפים בשלבים מוקדמים. אורח: אבי אייל

האזינו דרך האפליקציה האהובה עליכם ולחצו "Follow" או "Subscribe"

״תחשבי איזה הרגשה גרועה זאתי, שבמשך כמעט שנה מרגישים שאנחנו נכשלים. אנחנו כל יום באים לעבודה, ועכשיו מצד אחד יש לקוחות – היו שנים או שלושה לקוחות שהשתמשו, ו-וויקס ביניהם – ואפילו היו מרוצים. מצד שני, אנחנו לא מבינים עד הסוף מה אנחנו עושים, אנחנו לא מצליחים להביא לקוחות חדשים, והתהפכה לי הבטן. אני אומר מה? גייסנו 1.4 מיליון דולר ומה עשינו עם זה? אנחנו בסקוור וואן״.

את הציטוט הזה אמר ערן זינמן, מנכ״ל ושותף מייסד במאנדיי.קום, בפרק 32 שבו אנחנו חוזרים אחורה בזמן לתקופה של חוסר-ודאות עבור מאנדיי.קום – ינואר 2014. עוד לא פיצחנו פרודקט-מרקט פיט ונשארנו עם מזומן בבנק למספר חודשי פעילות בלבד.

זה מצב שסטארטאפים רבים מוצאים עצמם במצבים דומים לו לאורך הדרך – עם אמונה רבה במוצר, פידבק חיובי מלקוחות אבל ללא דרך ברורה קדימה. ברגעים קשים כאלו, תמיכה מצד המשקיעים היא קריטית על מנת להתקדם קדימה. איך נראית תמיכה כזו? כיצד בונים אותה? מה משפיע על קבלת ההחלטות של משקיעים בשלבים מוקדמים אלו? ומה גורם למשקיע לפתח אמון כה רב ביזמים עד שהוא מציע להכפיל את סכום ההשקעה שלו בתוך חודשים ספורים?

השבוע אנחנו חוזרים לפרק שבו ליאור קרנכל דיברה עם ערן ועם אבי אייל, שותף מייסד בקרן Entrée Capital, ואחד המשקיעים הראשונים של מאנדיי שהשקיע בה לראשונה בשלב הסיד ב-2013, לצד ג׳נסיס. בפרק אבי חושף אותנו לתהליכי חשיבה של משקיע שצריך לקבל החלטות הרות גורל במהירות, תוך הסתמכות על מעט נתונים והרבה אמונה.

אם אתם רוצים לראות  את המצגת המקורית מישיבת הבורד הגורלית שאבי מספר עליה- אפשר למצוא אותה כאן

 

מאמר של אבי אייל בנושא אפשר למצוא כאן

עוד פרקים בנושא:

No data was found

הניוזלטר שלנו

הירשמו וקבלו עדכונים על פרקים חדשים, כתבות, אירועים ועוד הפתעות!

רוצים לקחת חלק בשיתוף ידע?

אם גם אתם רוצים להצטרף למשימה שלנו להעשיר את האקוסיסטם בידע ותובנות, אם אתם רוצים לשאול אותנו משהו, אם אתם מרגישים שיש משהו שעזר לכם וכולם צריכים לדעת, נשמח לשמוע.