שלום לכולם,
אני עומרי מן, אחד המייסדים והCRO של Anchor (יחד עם רום לקריץ CEO וליאור אהרון CTO המופלאים) .
לאורך השנים אני מקבל כל כך הרבה ערך מ startup for startup ומהקהילה כאן שזו זכות גדולה לתרום קצת חזרה.
אנקור באה לפתור את אחד הדברים הכי פחות אהובים על ידי יזמים ובעלי עסקים באשר הם: בילינג וגבייה על ידי אוטומציה מלאה של התהליך. 
המסע שלנו התחיל כמו רבים וטובים לפנינו מכאב או יותר נכון סלידה משותפת ממשהו שהרגיש לנו שבור ולא הגיוני- ביליניג וגבייה.

גם עבורי וגם עבור רום בכל המיזמים הקודמים שלנו בין אם הוא גדול (סטארטאפ שנמכר ב250M$ֿ) או קטן )חברת ייעוץ ) הסלידה מהעבודה הידנית שכרוכה בחשבוניות והמרדף אחרי תשלום עבור משהו שכבר סיימת את העבודה עבורו, תמיד היו מלווים בתסכול והרגשה שזה בזבוז מוחלט של זמן – למרות שבלי זה אין הכנסה ואין קיום לעסק.סירבנו לקבל את הנורמה שזה ״Cost of Doing Business״ ושהכל צריך לחרוק כדי לקבל תשלום בזמן שעולם התשלומים הצרכני שועט קדימה ויצאנו לדרך.האתגר הראשון היה למעשה לוודא שאנחנו לא לבד בהרגשה הזו. לבדוק האם החוויה שלנו היא אונברסלית, האם מספיק אנשים סובלים ״מכאבי ביליניג כרוניים״, כמה יהיו מוכנים לשלם עבור פתרון, מי הם, מי מתוכם מתאים לנו וכמה הבעיה היא הרבה יותר גדולה ממה שדמיינו בהתחלה.
כדי לבדוק את זה עשינו למעשה Market product fit במקום Product Market fit. רום טס מספר פעמים לארה״ב להפגש עם לקוחות פוטנציאלים לשאול אותם המון שאלות ולמכור להם את המוצר לפני שהוא קיים ולפני ששורת קוד אחת נכתבה או כסף גויס. המשכנו להפגש עם לקוחות לאורך כל הדרך הרבה לפני שהמוצר היה מוכן.
בזכות הפגישות האלו למעשה הצלחנו להבין שהבעיה היא הרבה יותר גדולה ממה שדמיינו בהתחלה, הצלחנו לזקק מה ״כואב״ ,
הוספנו פיצרים חשובים, הורדנו פיצרים מיותרים, למדנו את השפה של הלקוחות, כמה הם מוכנים לשלם ומי נכון בשביל ה go to market וכל זאת לפני התחלת הפיתוח. חלק מאותן פגישות הפכו מאוחר יותר גם ללקוחות הראשונים ובשבוע שעבר אחת הפגישות הפכה לשותפות עם הCalCPA – (לשכת רואי החשבון של קליפורניה עם 40,000 חברים רשומים).
בפרק עצמו בהנחייתה של אדוה שיסגל הנפלאה, שוחחנו על אותה התחלה וניסיתי לחלוק כמה שיותר תובנות מהשלב הראשוני הזה של הסטארטאפ. אני מניח שיש כאן המון יזמים/יות מנוסים שהפרק הזה פחות ישרת אותם- אשמח מאד אם תוכלו לשתף את הסיפור/ תובנות שלכם לשלבים הראשונים כדי לתת עוד ערך למי שכן בשלב הזה.
תודה – עומרי 🙂