125: סדרת IPO 02 - מתל אביב עד נאסד״ק - איך נראה תהליך הנפקה (חלק 1)

August 3rd, 2021

האזינו דרך:

איך נראה ציר הזמן של הנפקה? מה הקריטריונים לבחירת הבנקאים שילוו את ההנפקה? ומה זה בדיוק תשקיף – ומאיפה מתחילים לכתוב אותו? 

כשישבנו לתכנן את סדרת הפרקים על ההנפקה, היה ברור לכולנו שאחד הנושאים שהכי נרצה לעשות בהם סדר הוא ציר הזמן או כפי שנקרא לו בפרק – הטיימליין. אז התיישבנו לשיחה ארוכה – כל כך ארוכה שעשינו אותה בשני חלקים – שבה סקרנו את כל האירועים הכי משמעותיים בתהליך ומה היינו שמחים לדעת עליהם כשיצאנו לדרך.

השבוע, בפרק השני בסדרה שלנו על הנפקה,  ליאור קרנכל מדברת עם ערן זינמן ורועי מן, המייסדים והמנכ״לים של מאנדיי.קום, על שלושת השלבים הראשונים בתהליך ההנפקה – בחירת הבנקים (החתמים), פגישת Org, וכתיבת התשקיף. הם מסבירים את החשיבות של כל שלב, את הדרך שבה הוא עובד, וחוזרים לתובנות המרכזיות שלהם מהתהליך. 

— 

פרקים נוספים בנושא: 

122: סדרת IPO 01 – מה כדאי לדעת על תהליך ההנפקה

125: IPO 02 - From Tel Aviv to Nasdaq - what does the IPO process looks like (part 1)

What does an IPO timeline look like? How do you choose the banks leading the IPO? And what exactly is the F1 – and how do you begin writing one? 

When we first started planning the series about the IPO, We knew that one of the topics we like to make sense of is the timeline. So we sat down for a lengthy discussion – so long that we had to do it in two parts – where we went through the most meaningful milestones in the process, and what we would have wanted to know about them before we started. 

In our second episode of the IPO series, Lior Krengel talks with Eran Zinman and Roy Mann, Co-founders and CEOs of monday, about the first three steps in the process – bank selection, Org meeting, and writing the S1/F1. They explained the importance of each stage, the way it works and goes back to their main insights from the process. 

For more relevant episodes :

122: IPO 01 – What should you know about the IPO process?

המלצות לעוד פרקים

אנחנו מדברים על הסיבות מאחורי ההחלטה לערב את כל העובדים בתהליך ההנפקה. אורחים: אושרת בנימין, VP HR, ואוריאל וייס, VP Operation במאנדיי.קום עוד מידע >>

אנחנו מדברים על הדרך הטובה ביותר לגרום למשתמשים להמשיך ולהשתמש במוצר שלנו – יצירת הרגל. אורחות: מיכל לופו, Group Product Manager, וסתיו לוי, Product Manager במאנדיי. עוד מידע >>