132: איך הופכים את המוצר שלנו להרגל

October 5th, 2021

האזינו דרך:

איך הופכים את השימוש במוצר שלנו להרגל? מה החשיבות של שבעת החברים הראשונים שלנו בפייסבוק? למה כדאי לשלוח נוטיפיקיישנס ליוזרים שלנו? 

לכל חברה יש שלושה מנועי צמיחה – Acquisition (רכישת משתמשים), Retention (שימור משתמשים) ו – Activation – הפיכה של משתמשים למשתמשים פעילים. על מנת לוודא שמשתמש חדש יהפוך למשתמש קבוע במוצר, הוא צריך למצוא בו ערך ולרצות להשתמש בו. אחת הדרכים הכי טובות לעשות את זה היא להפוך את השימוש במוצר להרגל עבור המשתמשים שלנו – כזה שנכנס לחלק מהשגרה שלהם.

אם נקביל את זה לחוויה שרובנו וודאי מכירים, העובדה שנרשמנו לחדר הכושר וקנינו בגדי ספורט, מגבת מיוחדת לזיעה ובקבוק מים יפה – לא מבטיחה שנתאמן כל שבוע ונחדש את המנוי לשנה נוספת. 

השבוע, דריה ורטהיים מדברת עם מיכל לופו, Group Product Manager, ועם סתיו לוי, Product Manager במאנדיי.קום, על הדרך ליצירת הרגל אצל המשתמשים שלנו. הן מדברות על שלושת השלבים שחייבים להתקיים בשביל ליצור הרגל, על האתגרים ביצירת הרגלים לקהלים שונים במוצר, ועל איך יודעים שהצלחנו.

— 

פרקים נוספים בנושא: 

112: בקצרה – איך עושים אקטיבציה למשתמשים

34: המתודולוגיה מאחורי טקטיקת הצמיחה של מאנדיי.קום

132: Creating a habit forming product

How to create a habit of using our product? What’s the importance of your first seven friends on Facebook? Why should we send notifications to our users? 

Every company has three growth engines – acquisition, activation, and retention. For new users to become regular users of our product, they need to see the value it offers and want to use it often. One of the best ways to make sure it happens is to make the use of our product into a habit – something that becomes part of their routine. 

To use an example we are all probably a bit too familiar with, the fact that we’ve signed up to a new gym and bought new sports clothes and gear – doesn’t entail us coming every week and renewing our subscription next year. 

This week, Darya Wertheim speaks with Michal Lupo, Group Product Manager, and Stav Levi, Product Manager at monday.com, about creating a habit for our users. They discuss the three stages that must exist to create a habit, the challenges in creating habits for different audiences, and how we can tell we succeeded. 

For more relevant episodes 

112: Recap – user activation 

34: The methodology behind monday.com growth’ tactic

המלצות לעוד פרקים

אנחנו מדברים על הסיבות מאחורי ההחלטה לערב את כל העובדים בתהליך ההנפקה. אורחים: אושרת בנימין, VP HR, ואוריאל וייס, VP Operation במאנדיי.קום עוד מידע >>

אנחנו מדברים על הדרך הטובה ביותר לגרום למשתמשים להמשיך ולהשתמש במוצר שלנו – יצירת הרגל. אורחות: מיכל לופו, Group Product Manager, וסתיו לוי, Product Manager במאנדיי. עוד מידע >>