logo

דקות קריאה

6

"צריך לזכור שהבלתי אפשרי יהפוך לפשוט ברגע שנעשה אותו."

כל שבוע אנחנו שולחים את אותה רשימת שאלות ליזמים שונים מחברות בכל הגדלים. בכל שבוע אנו מקבלים תשובות חדשות, תובנות, נקודות מבט וטיפים כיצד כולנו יכולים לשנות או לשפר מעט הרגלים קטנים וגדולים בחיים שלנו.

הכר את המייסד

אודות החברה

גוף השקעות בקרנות הון סיכון הטובות ביותר ובהובלת הנשים המצליחות בתעשיית.

צוות

גיוס

היקף ההשקעות (assets under management) בניהולה עומד על עשרה מיליון דולר.

דריה הניג שקד

מייסדת WeAct Ventures

 1. ספרי לנו על הרגל יומיומי שאת אוהבת לעשות

תקופת הקורונה קצת שיבשה את המציאות וההרגלים שנוצרו אצלי במשך שנים, אבל יש שני דברים שלא משתנים. הראשון זה אימוני כושר 3 פעמים בשבוע, גם אם זה בשיחת וידאו בזמן סגר. השני הוא שאני מקפידה לשכב עם הילדים הקטנים שלי חצי שעה (בני 6 ו 9) לפני שהם נרדמים ולדבר איתם על היום והמחשבות שלהם. אלו דברים שנותנים פרופורציות לכל השאר. אני משתדלת גם להזכיר להם ולי עד כמה אנחנו ברי מזל, שאנחנו בריאים, שיש לנו משפחה אוהבת ויש לנו זמן ביחד, ועוד דברים שלפעמים אנחנו לוקחים כמובן מאליו.

 1. איזו עצה היית נותנת לעצמך כשהתחלת? מאיזו עצה היית מתעלמת?

יש לי כמה עצות פרקטיות לעצמי הצעירה: הראשונה היא לנסות להתקבל ולצאת ללימודים אקדמיים בחו"ל (יש מלגות), כי נקודת המבט השונה והאמונה ביכולות הם שני כלים משני עולם לכל אדם בכל תחום. השנייה היא שהייתי מקצרת תקופות עבודה או נמנעת בכלל מלעבוד תחת אנשים שלא האמינו בי אישית או בנשים בכלל. להאמין בערך שלי ולודא שאני מתוגמלת בהתאם.

עצות פילוסופיות יותר הן לחשוב מחוץ לגבולות הבלתי נראים (שהוצבו בתודעה שלנו ובמציאות). להקשיב ללב ולמצוא פתרונות לאתגרים שחשוב לך לפתור, שיש לך אמונה חזקה ותשוקה לגביהם. משפט שחשוב לזכור בהקשר הזה הוא שלא נכשלים כל עוד ממשיכים לנסות.

עצות שהייתי מתעלמת מהן הן שאת חייבת להיות מומחית בתחום מסוים. האמת היא שמומחיות צרה לפעמים מכשילה ואילו ראייה רחבה והבנה במגוון רחב של תחומים  הרבה יותר מתאימה ליזמות.

באופן כללי צריך לברור עצות כי הן מגיעות מחוויות חיים ומאג'נדות שלא תמיד ברורות לנו. כשהחלטתי להוציא את משלחת היזמיות הראשונה לסיליקון ואלי, רבים היו נגד הקונספט של משלחת נשים. אחד הבכירים בתעשייה טען שהמיזם שלי ממש יעשה נזק לנשים כי הוא נותן את התחושה שבלעדיי נשים לא יצליחו, או שהן זקוקות לעזרה ייעודית. אני הייתי בטוחה בצורך במשלחת כזו מפני שראיתי שנשים לא מגישות מועמדות למשלחות דומות והייתי מודעת לפוטנציאל הגדול שהן יכולות להביא. מאז במשך כשנה, גייסתי מעל 100,000 דולר חסויות, הוצאתי 3 משלחות של 50 יזמיות שגייסו הון,יש חברות שנמכרו ואין ספור עדויות עד כמה המסע הזה היה משמעותי עבור הנשים שהשתתפו בו ועבור הקריירה שלהן.

ככל שהאדם בכיר ובעל השפעה גדולה יותר, כך הטעויות שלו גדולות יותר. לכן חשוב ללכת עם האמונה שלך ולהמשיך ליעד גם כשעשרות ומאות אנשים חושבים אחרת. כשגייסתי את גוף ההשקעות שלי WEACT VENTURES, פגשתי מאות משקיעים עד שמצאתי את הדרך להוציא את החזון והמיזם אל הפועל באופן שיניח את הספקות או החששות של בעלי ההון ומשיג את המטרות שאליהן חתרתי.

 1. מה התוכן (ספר / פודקאסט / Ted Talk) המועדף עליך או שהכי השפיע על חייך?

יש הרבה מאוד תכנים שהשפיעו עלי: מקבוצות ברשתות עם מטרות חברתיות שעזרו לי לפעמים לתת מילים לתחושות, ספרים על אומץ ושינוי חיים כמו EDUCATED (אמריקאית שנולדה לכת ושלא הלכה לבית ספר עד גיל 16 אבל הצליחה לצאת נגד האמונות האלו והגיעה להיות מרצה בהרווארד), ועד קורס בבית הספר למנהל עסקים בסטנפורד שנתן לי ביטחון ביכולות שלי לעשות מעשים שנראו לי גדולים מאוד. אבל האמת היא שהכי השפיעו עלי אנשים שפגשתי לאורך הדרך ועשו דברים שנראו לי פורצי גבולות, יזמיות ויזמים, חברות כנסת ושרות, רות ביידר גינסבורג, הרוח היזמית של המשפחה של בעלי, הנטייה לקחת סיכונים ולא לפחד מכישלון וערכים של צדק חברתי מההורים שלי.

 1. מהי ההשקעה הכי בעלת הערך (מבחינת זמן, כסף, אנרגיה וכו') שביצעת אי פעם?

יש הרבה כאלה וקשה לשים את האצבע על אחת: לשרת 3 שנים בצבא, כי ביום האחרון שלי לשירות הכרתי את אהוד ברק וצוות יועצי התקשורת שלו וכך התגלגלתי למשרד ראש הממשלה לתפקיד יועצת תקשורת בצוות שלו. לנסוע כל יום לירושלים ובחזרה לעבודה במשך שנתיים, לסיים לימודי משפטים ומבחני לשכה בזמן שאני עובדת במשמרות לילה ובסופי שבוע.

אחת ההשקעות הכי חשובות הן דווקא במערכות יחסים מקצועיות והמאמצים לעזור לאחרים באופן יומיומי. השקעה בכתיבת טור בתקשורת (ללא תמורה), השקעה של עשרות טיסות לגיוס הון והיכרות עם אנשים שהניבו תוצאות שלא ניתן היה לצפות אותם. השקעה של זמן וקריאת מחקרים ללמוד לעומק תחום שחשוב לי לשנות אותו, מתוך אמונה עמוקה שזה ישפר את החיים של כולנו ושל הדורות הבאים.

 1. לאיזה ציטוט, מנטרה או מסר את הכי מתחברת? 

משפט שאני לוקחת איתי: IF YOU ONLY DO WHAT YOU CAN YOU WILL NEVER BE MORE THAN YOU ARE   משפט גאוני של מאסטר שיפו מהסרט קונג פו פנדה. ויש עוד דבר: כל מה שעשינו נראה לנו פשוט וכל מה שעוד לא עשינו נראה לנו בלתי אפשרי. צריך לזכור שהבלתי אפשרי יהפוך לפשוט ברגע שנעשה אותו.

 1. מה מניע אותך בימים טובים ובימים קשים?

מה שמניע אותי בדרך כלל זו החתירה להפוך את העולם למקום טוב יותר ולחתור לצדק חברתי (מזל מאזניים מישהי?)

 1. מה עוד את אוהבת לעשות, מלבד ניהול החברה שלך? 

  אני אוהבת לרכב על סוסים למרות שזה תחביב לא פרקטי. רכבתי מגיל 8 עד הצבא, התחרתי בתחרויות ושם גם פגשתי את מי שיהפוך להיות החצי השני שלי,אייל.
  אני אוהבת חיות באופן כללי ואני גם אוהבת לרקוד. בימים קשים אני מנסה לזכור שיש הרבה מאוד דרכים להגיע למטרה שלי, ואני עושה ניסיון למצוא דרכים נוספות כאלה. ברמה המיידית, חיבוק מאייל, מהילדים או מהכלבה, תמיד עובד.  

  1. מה זרקת או שחררת מחייך לאחרונה שהשפיע עליך לטובה, ולמה?

  אני חושבת שהשתחררתי מהיכולת של כל מיני דעות להשפיע עלי. אני כבר לא חייבת להגיב לכל אדם או לכל דעה, ויודעת שאני לא חייבת להתייחס כי היחס עצמו הוא השקעה שלא מגיעה לכולם . אני לא נותנת לאחרים להיות המדד למה נכון ומה טוב, אלא אני בוחרת מה משפיע עלי.

  1. שתפי כישלון שחווית ומה למדת ממנו.

  כשלונות יש המון, כל פגישה שהסתיימה בלא כלום במקרה הטוב או בעלבון במקרה הפחות טוב. אבל זוהי דרכה של יזמות ואם מגיעים עם conviction (אמונה במטרה) ועם תיאום ציפיות לגבי התהליך, אלו כישלונות טובים שאפשר ללמוד מהם הרבה מאוד, ולקצר את הדרך שנותרה במסע. כל סירוב להשקיע בקרן שלי עזר לי לנסח ולזקק את הפתרון שמצאתי לבסוף.

  1. אם היית יכולה לבחור כל אדם בעולם שיענה על השאלות האלו, מי זה היה ולמה?

  עדי טטרקו מייסדת האוז, רוני פרנק מייסדת טוקספייס.

לירן חיימוביץ
עברית

4 דקות קריאה

אוגוסט 2022
עברית
4 דקות קריאה
אוגוסט 2022

המשימה היא לבנות מוצר שמייצר ערך משמעותי ללקוחות שלה. בסופו של יום, חברות קמות ונופלות בדיוק על שאלת הערך ללקוחות

עמית בן דב
עברית

3 דקות קריאה

פברואר 2022
עברית
3 דקות קריאה
פברואר 2022

לא הייתה אסטרטגיית מכירות. אני בעצמי עניתי לטלפון וניסיתי את מזלי.

הכר את המייסד

הכר את המייסד

אודות החברה

גוף השקעות בקרנות הון סיכון הטובות ביותר ובהובלת הנשים המצליחות בתעשיית.

צוות

גיוס

היקף ההשקעות (assets under management) בניהולה עומד על עשרה מיליון דולר.