logo

דקות קריאה

4

"אני עושה המון טעויות על בסיס יום יומי, אבל זה חלק מכל תהליך של צמיחה וגדילה."

כל שבוע אנחנו שולחים את אותה רשימת שאלות ליזמים שונים מחברות בכל הגדלים. בכל שבוע אנו מקבלים תשובות חדשות, תובנות, נקודות מבט וטיפים כיצד כולנו יכולים לשנות או לשפר מעט הרגלים קטנים וגדולים בחיים שלנו.

הכר את המייסד

אודות החברה

פלטפורמה גלובלית לניהול כוח אדם ושכר

צוות

לחברה הצומחת במהירות סניפים ברחבי הגלובוס: מטה שממוקם בהרצליה, שני סניפים בארה"ב וסניפים נוספים באוסטרליה, בבריטניה, באוקראינה ובסין. 130 העובדים.

גיוס

94.5M

עינת גז

מנכ''לית ומייסדת משותפת PAPAYA GLOBAL

 1. ספרי לנו על הרגל יומיומי שאת אוהבת לעשות

בימים כתיקונם, זה יהיה שחייה. אני מנסה לשמור על שגרה של שחייה, בעיקר שחייה במים פתוחים, כי זה הזמן שבו אני מנקה את הראש, מנקה את המחשבות ויכולה לראות דברים בבהירות. בימים האלו, כשאנחנו בתוך הבית, אני אוהבת לעשות פילאטיס כדי להרגיע את המחשבות שלי.

 1. איזו עצה היית נותנת לעצמך כשהתחלת? מאיזו עצה היית מתעלמת?

כשאתם בתחילת דרככם, תשמעו את כל רעשי הרקע, אבל אל תקשיבו להם. מאוד קל לאנשים להגיד לכם למה אתם הולכת להיכשל, מה חסר ברעיון שלכם ולמה דברים לא יעבדו. לוקח לאנשים בערך 60 שניות להרוס את החלום והחזון שלכם, אבל זה לוקח לכם הרבה יותר זמן לפתח אותו אז אל תתנו להם לקבור אותו. עם זאת - תקשיבו לדעות של אנשים ותאתגרו את עצמך בלנסות להבין מה הדבר שהם לא רואים או מבינים. 

אני לא יכולה לחשוב על עצה שהייתי מתעלמת ממנה. אני רק אגיד שאין ספר חוקים אחד שמתאימים לכולם, אז ״Bake your own bread״, ואל תנסו לחקות מתכון של אף אחד אחר.

 1. מה התוכן (ספר / פודקאסט / Ted Talk) המועדף עליך או שהכי השפיע על חייך?

״והיום איננו כלה״ של צ׳ינגיז אייטמטוב (The day lasts more than a hundred years, Chingiz Aitmatov). אני חושבת שהוא מכיל את כל מה שצריך בשביל להבין יותר טוב את האנושות, אנשים, עסקים ופוליטיקה. עבורי, זו אחת מהיצירות הספרותיות הטובות ביותר בהיסטוריה.

 1. מהי ההשקעה הכי בעלת הערך (מבחינת זמן, כסף, אנרגיה וכו') שביצעת אי פעם?

כשנכנסתי להריון עם הילד הראשון שלי, זה היה שישה חודשים אחרי שהקמנו את החברה. ידעתי שחייבת להיות לי תוכנית לעסק לאחרי הלידה כדי לוודא שהכל יכול להמשיך לעבוד כרגיל גם בלעדיי. השקעתי את שלושת החודשים האחרונים של ההיריון שלי בבנייה מחדש של החברה, הגדרת תפקידים ואחריות והעברת ידע לאחרים. זו הייתה השקעה נהדרת שעזרה לנו לגדול במהירות במהלך השנים לאחר מכן והיה לי מזל גדול שהייתי בסיטואציה שגרמה לי להבין שאני צריכה לעשות אותה. 

 1. לאיזה ציטוט, מנטרה או מסר את הכי מתחברת? 

אל תסתכלו לאחור. אנחנו תמיד יכולים לעשות דברים טוב יותר, להתנהג בצורה שונה יותר, או לקבל החלטות נכונות יותר, אבל התמקדות בהווה ובעתיד היא תמיד הדבר הכי טוב לעשות.

 1. מה מניע אותך בימים טובים ובימים קשים?

בימים קשים (ובתקופה האחרונה יש לא מעט כאלו הודות למשבר הקורונה) יש לי הרגל לדמיין את המקרה הגרוע ביותר שיכול לקרות. אני מנסה לדמיין אותי לפרטי פרטים עד שהוא נהיה מאוד מוחשי בראש שלי - וזה יוצר מציאות שאני יכולה להתמודד איתה ולהתכונן אליה. ברוב המקרים, מבינים שהדברים במציאות לא קרובים ללהיות גרועים כמו שדמיינת.

בימים הטובים, אני מנסה להתחיל את היום בלהוקיר תודה על הדברים הטובים שיצרנו ועל הערך שPapaya מביאה ללקוחות שלנו.

 1. מה עוד את אוהבת לעשות, מלבד ניהול החברה שלך? 

  יש לי הרבה תשוקה לגבי השפעה חברתית ועשיית טוב. אני חושבת שאנחנו לא משקיעים מספיק בלהחזיר חזרה לעולם, ואני מקווה שכולנו נלמד לתת חזרה בצורה טובה יותר. אני פעילה ביוזמות ישראליות - פלסטיניות ואני מאמינה גדולה מאוד בגיוון תרבותי. אנחנו צריכים לנסות לבנות חברות וסביבות עבודה שכולם יכולים להרגיש בהן חלק, וב Papaya ניסינו לייצר צוות מאוד מגוון שאני מאוד גאה בו.

  1. איזו רכישה ביצעת בחצי השנה האחרונה שהשפיעה באופן חיובי על חייך?

  אופניים חדשות. אני אוהבת לרכב, זה גורם לי אושר.. וזה הדבר הכי חשוב, לא

  1. שתפי כישלון שחווית ומה למדת ממנו.

  אני עושה הרבה מאוד טעויות על בסיס יום יומי וזה חלק מכל תהליך של צמיחה וגדילה. לפני כמה שנים, בחברה הקודמת שהקדמתי, מכרתי 30% מהחברה לשותף הלא נכון. בסופו של דבר קניתי בחזרה את המניות שלי שנתיים אחר כך, וזה היה שיעור קשה מאוד שלימד אותי כמה חשוב להקשיב לאינסטינקטים שלי - וגם להקשיב לעורכי הדין שלי.

  1. אם היית יכולה לבחור כל אדם בעולם שיענה על השאלות האלו, מי זה היה ולמה?

  הבת הבכורה שלי, אלי, שהיא בת 3. ילדים כל כך חכמים, וזה מדהים לשמוע את התובנות שלהם. 

לירן חיימוביץ
עברית

4 דקות קריאה

אוגוסט 2022
עברית
4 דקות קריאה
אוגוסט 2022

המשימה היא לבנות מוצר שמייצר ערך משמעותי ללקוחות שלה. בסופו של יום, חברות קמות ונופלות בדיוק על שאלת הערך ללקוחות

עמית בן דב
עברית

3 דקות קריאה

פברואר 2022
עברית
3 דקות קריאה
פברואר 2022

לא הייתה אסטרטגיית מכירות. אני בעצמי עניתי לטלפון וניסיתי את מזלי.

הכר את המייסד

הכר את המייסד

אודות החברה

פלטפורמה גלובלית לניהול כוח אדם ושכר

צוות

לחברה הצומחת במהירות סניפים ברחבי הגלובוס: מטה שממוקם בהרצליה, שני סניפים בארה"ב וסניפים נוספים באוסטרליה, בבריטניה, באוקראינה ובסין. 130 העובדים.

גיוס

94.5M