logo

דקות קריאה

3

״אנחנו מבינים את הלקוח שלנו באופן מלא, ללא הנחה שאנחנו המשיח שהם שחיכו לו"

אחת לשבועיים אנחנו מארחים בקהילה שלנו אנשים מובילים מתעשיית ההיי-טק הישראלית, למשך יום שלם בו חברי הקהילה מוזמנים לשאול אותם מה שירצו - ולקבל תשובה ישירה. בכל פינה כזו מוחלפת כמות ידע אדירה, ולכן החלטנו להפוך אותה לבלוג שבו נציג את השאלות והתשובות הטובות ביותר.

השבוע אירחנו את מירב אורן, המייסדת והמנכ״לית של Versatile.

Versatile פיתחה מוצר טכנולוגי ש״מתלבש״ על גבי אנקול העגורן באתרי בניה ומספק התראות בזמן אמת, המאפשרות את ייעול העבודה וחסכון משמעותי בכסף תוך הגברת הבטיחות. תחת הנהגתה, Versatile הפכה לחברת טכנולוגיות הבנייה הראשונה שהוכתרה כחלוצת טכנולוגיה על ידי הפורום הכלכלי העולמי.

הכר את המייסד

אודות החברה

צוות

גיוס

מירב אורן

CEO and Co-Founder at Versatile

איך הגעת לסטארטאפ שמיועד לענף הבנייה?
״לצערי בעקבות תאונה קטלנית באתר בנייה של אחי. השיח סביב מה גרם לתאונה ההיא וההבנה מאחי של עד כמה האתרים זקוקים ליכולת שליטה. התעשייה כולה עדיין לא עברה תהליכי דיגיטציה ויכולת שליטה בתהליך (שקיימת לדוגמא באופן מוחלט ברצפות ייצור אחרות כמו באינטל). הבנו גם שיש לנו יכולת לייצר שליטה בתהליך מבלי לבקש מהתעשייה להשתנות. מאז ועד היום אנחנו על המסלול להגשמת החזון עם מעט מאוד צורך בשינוי כי ידענו בדיוק למה אנחנו מקימים את החברה ולמה זה המוצר הראשון שלנו״.

איך חברת הייטק יכולה ליצור שינוי בעולמות של לואו טק?
״ההמלצה שלי היא - פשטות וצניעות. יצרנו מוצר שתואם לתהליכים של הלקוח שלנו ומבקש ממנו אפס שינויים או פעולות כדי לקבל ערך מצד אחד, ונותן המון ערך כמעט מיידית מהצד השני. העלמנו את רוב הסיבות להגיד לא ואנחנו מבינים את הלקוח שלנו באופן מלא ופוגשים את האנשים שאנחנו משרתים בגובה העיניים, ללא הנחה שאנחנו המשיח שהם שחיכו לו. הם יבנו גם בלעדינו, אין לנו ספק בזה. מכאן הצניעות״.

תמיד ידעת שאת רוצה להיות יזמת?
״תמיד ידעתי והתחלתי באינטל כי חשבתי שהיא מקום טוב ללמוד בו (וצדקתי, אני חייבת לאינטל ולאנשים המדהימים שעבדתי איתם ותחתם המון). נשארתי הרבה יותר זמן ממה שחשבתי כי כלוב הזהב קשה לפתיחה. אבל בסופו של יום הידיעה שאני יכולה לעשות דברים גדולים בהרבה היתה חזקה יותר והעזיבה לטובת מה שאמא שלי קראה לו אבטלה היתה בלתי נמנעת״.

 איך יוצרים מעבר מוצלח בין שני תחומי עיסוק שונים לגמרי, כמו שאת עברת מתפקידים פיננסים באינטל לעולם היזמות?
״אני לא רואה את זה ככה. המקום שבו אני נמצאת היום מביא את כל היכולות והתכונות הכי טובות שלי למשחק בכל יום. זו לא הסבה אבל ברור שיזמות היא דרך חיים אחרת כי אין שגרה ואין מי שיגיד לך מה לעשות. עבור מבנה האישיות שלי, זו דרך חיים מושלמת כי אני מונעת מבפנים ולא ע״י אחרים, מניחה שתמיד הייתי״.

מה מהכלים, היכולות והניסיון שרכשת בשנותייך באינטל שירת אותך במיוחד במסע היזמי?
״כולם! כולל לדעת מה אני לא רוצה בחברה שאני מקימה (ושיחה פתוחה עם השותפים לגבי זה). הבנה בין תרבותית היא אולי הדבר המשמעותי ביותר מתוך סט הכלים שקיבלתי באינטל״.

האם תוכלי לתת כמה נקודות שבעיניך בנו את התרבות הנכונה בחברה שלכם ומה הדברים שהחלטת שלא תעשי בחברה שלך והיו משמעותיים ונכונים?
״בנינו תרבות שהשאירה תארים וניהול בחוץ לכמה שיותר זמן לטובת הנהגה והובלה ללא צורך בדרגה. ללא פוליטיקה ועם שקיפות כמעט קיצונית, שזה ההיפך מארגונים גדולים. אני חושבת שהכל נמדד במונחים של זמן וקצב גדילה ואין ספק שאנחנו עושים טעויות אבל היכולת להודות בטעות ולתקן גם היא חלק מהעניין״.

את יכולה לספר לנו קצת על ההחלטה להיות Bootstrap?
״אני חושבת שלהיות Bootstrap זה משהו שמחזק יזמים. הצורך להוכיח שיש לך משהו בעל ערך ולהשקיע קודם כל את הזמן והכסף האישי שלך מייצר מנטליות של שימוש בכל דולר למקסימום ניצולת והבאת דברים לרמות אחרות של ביצוע בלי משאבים. בנוסף, דורשה אמונה עיוורת כמעט בדרך שלך ומוכנות לשים את הנוחות האישית שלך למבחן. כשאת חייבת לבנות משהו כדי להתחיל זה אופי וזה נחישות. אם ברגע שהיה לך רעיון על מצגת מישהי, כבר נתנו לך כסף ופיתחת עם משאבים ועם משכורת לעצמך, זו רמת מחוייבות אחרת להצלחה״.

לירן חיימוביץ
עברית

4 דקות קריאה

אוגוסט 2022
עברית
4 דקות קריאה
אוגוסט 2022

המשימה היא לבנות מוצר שמייצר ערך משמעותי ללקוחות שלה. בסופו של יום, חברות קמות ונופלות בדיוק על שאלת הערך ללקוחות

עמית בן דב
עברית

3 דקות קריאה

פברואר 2022
עברית
3 דקות קריאה
פברואר 2022

לא הייתה אסטרטגיית מכירות. אני בעצמי עניתי לטלפון וניסיתי את מזלי.

הכר את המייסד

הכר את המייסד

אודות החברה

צוות

גיוס

iconתשאלו אותנו הכל