logo

דקות קריאה

4

״אם אתה ממציא משהו טוב, אל תתפלא שנוצרת תחרות. תתחרה בשביל לנצח

כל שבוע אנחנו שולחים את אותה רשימת שאלות ליזמים שונים מחברות בכל הגדלים. בכל שבוע אנו מקבלים תשובות חדשות, תובנות, נקודות מבט וטיפים כיצד כולנו יכולים לשנות או לשפר מעט הרגלים קטנים וגדולים בחיים שלנו.

הכר את המייסד

אודות החברה

אאוטבריין, מתמחה בהמלצות קריאה באתרי תוכן.

צוות

גיוס

חברה מונפקת ב NASDAQ בשווי $1.25 מיליארד

אורי להב

ראיון עם מייסד-שותף ו-CTO ב-Outbrain

ספר לנו על הרגל יומיומי שאתה אוהב לעשות.

אני פותח את הבוקר ב ״סיבוב בוקר טוב״ במשרד. פעם היינו חברה קטנה אז מה שהיה צריך זה רק להיכנס לחדר אחד ולהגיד בוקר טוב. היום זה סיבוב של לפחות חצי שעה ב 3 קומות. אני איש של אנשים ואני מקבל אנרגיות מהאינטרקציה הבלתי אמצעית הזו, וחשוב לי שאנשים יקבלו יחס אישי ממי שמנהל אותם. כשגדלתי בקיבוץ היה נהוג להגיד שלום כשעוברים מול מישהו בשביל. זה יחס אישי למישהו שאתה נמצא במחיצתו. אולי זה הגיע לי משם ואולי זה כלי ניהולי שפיתחתי לי עם השנים.

 איזו עצה היית נותן לעצמך כשהתחלת? מאיזו עצה היית מתעלם?

אם אתה ממציא משהו טוב (מוצר, מודל עסקי, קטגוריה) אל תתפלא שנוצרת תחרות. תברך על זה שהיא מגיעה ותתחרה חזק כדי לנצח. לקח לנו זמן להבין את זה ולשנות DNA בהתאם.

אנחנו חוגגים עכשיו בקהילה חודש בנושא מרקטינג -  איך בעולם עם תחרות אפשר להשתמש במרקטינג כדי לבלוט מעל המתחרים?

אני לא איש מרקטינג אבל מאמין בכל מאודי שיצירת תוכן טוב ומשמעותי עבור קהל היעד שלך מייצר עומק ומשמעות למיצוב שלך. ולא סתם זה גם מה שמאחורי המודל העסקי שלנו. מי שמבין שתוכן מדבר לקהל שלו יכול למצוא בפלטפורמה שלנו כלי נהדר להפצת התכנים שלו אל קהל היעד שלו, פשוט כי אנחנו מומחים בהמלצות על תכנים, בין אם הם שיווקיים או תוכן אורגנים. תוכן טוב עובד בשיווק ועובד גם נהדר בגיוס עובדים.

מה התוכן (ספר / פודקאסט / Ted Talk) המועדף עליך או שהכי השפיע על חייך?

מכיוון שאנשים נורא מעניינים אותי - הספר ״עכשיו גלה לי את חוזקותייך״ שממפה חוזקות של אנשים עזר לי להבין מה מניע סוגים של אנשים והשתמשתי בו לא מעט. חוץ מזה יש טד טוק מצוין של אלן מקארתור שמדבר על למה חשוב לשמור על הכדור שלנו, וכמובן - מבצע סבתא. תפור על קיבוצניק שעשה שירות צבאי ארוך.

הפודקאסט שהכי השפיע על מי שאני הוא כמובן… איך לא… רברס עם פלטפורמה.

מהי ההשקעה הכי בעלת הערך (מבחינת זמן, כסף, אנרגיה וכו') שביצעת אי פעם?

רברס עם פלטפורמה - פודקאסט על טכנולוגיה לאנשי טכנולוגיה שרן תבורי ואני עושים כבר מ-2008 (13 שנה). ממנו התפתח כנס רברסים שהוא הכנס הטכנולוגי הטוב בישראל. 13 שנים של השקעה בתוכן מצויין (המון קרדיט לרן) - המפעל תוכן הזה גידל את שנינו ועוד הרבה אנשים אחרים והעצים את התעשייה בכלל ואת אאוטבריין בפרט.

לאיזה ציטוט, מנטרה או מסר אתה הכי מתחבר?

״כשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים״ - קודם כל אני נורא אוהב לתפוס גלים - מאז שהייתי קטן. חוץ מזה אני בתיפקוד על ברגעי משבר. לא תמיד זו תכונה טובה אבל זה אני. היו לא מעט זמנים בחיים שלי שזה פעל לי טוב.

מה מניע אותך בימים טובים ובימים קשים?
אני איש ים - בימים טובים מניעה אותי ״הרוח״ - בכל המובנים של המילה. בימים קשים מניעים אותי ״הגלים״ מהתשובה הקודמת.

מה עוד אתה אוהב לעשות, מלבד ניהול החברה שלך?

אני מאוד אוהב להפליג. גדלתי בקיבוץ נחשולים ואני בין הרוח לגלים מגיל קטן.  עשיתי שירות צבאי ארוך בחיל הים ואחרי השירות החיידק עבר ליאכטות והגיע לשיא בחודשים האחרונים בהפלגה של חודשיים וחצי - מתנה לגיל 50. מלבד זה אני מאוד אוהב טיולים רגליים. מת על הארץ שלנו ועל כוס קפה על גזיה בראש מצוק במדבר, פוייקה שמתבשל במדורה או להתנשף במעלה השביל כי מלמעלה הנוף יפה יותר.

שתף כישלון שחווית ומה למדת ממנו.

לפני ההשקעה בנו בסיבוב B נדרשתי בתור CTO להעביר מצגת למשקיעים על הטכנולוגיה שלנו. עשיתי מצגת איומה! ברמה שהמשקיעים שקלו לבטל את ההשקעה וירון (השותף שלי) היה צריך לעשות בקרת נזקים אחרי כדי שההשקעה תצא לפועל. לימים גם לירון היו זמנים קשים שבהם אני נכנסתי לעזור במקומות שלא היו בתוקף תפקידי אבל זה נדרש כדי לעזור לחברה לעבור תקופה קשה. אז מה הלקח? בסוף אנחנו צוות יזמים (במקרה שלנו 2) לכל אחד חוזקות משלו וכדאי לשים אליהן לב ולדעת לתת להן להתבטא בזמן ובמקום הנכון. זה ״הבייבי״ שלנו ואנחנו נכנסים מתחת לאלונקה מתי שצריך.

לירן חיימוביץ
עברית

4 דקות קריאה

אוגוסט 2022
עברית
4 דקות קריאה
אוגוסט 2022

המשימה היא לבנות מוצר שמייצר ערך משמעותי ללקוחות שלה. בסופו של יום, חברות קמות ונופלות בדיוק על שאלת הערך ללקוחות

עמית בן דב
עברית

3 דקות קריאה

פברואר 2022
עברית
3 דקות קריאה
פברואר 2022

לא הייתה אסטרטגיית מכירות. אני בעצמי עניתי לטלפון וניסיתי את מזלי.

הכר את המייסד

הכר את המייסד

אודות החברה

אאוטבריין, מתמחה בהמלצות קריאה באתרי תוכן.

צוות

גיוס

חברה מונפקת ב NASDAQ בשווי $1.25 מיליארד
iconתשאלו אותנו הכל