היי כולם! אני דניאל לריה, ואני VP R&D and Product במאנדיי.
לאורך הזמן שלי במאנדיי, ולאור הצמיחה המטורפת שאנחנו חווים משנה לשנה, סיגלתי לעצמי הרגל – אחת לתקופה, אנחנו ממפים חברות שנמצאות שלב אחד או שניים מעלינו, ובוחנים את המבנה הארגוני של מחלקת הפיתוח שלהן כדי לזהות תהליכים או שינויים שיכולים לעזור לנו כדי להתכונן לקפיצת הגדילה הבאה.
באחת מהפעמים האלו, ראיתי שב-Appsflyer יש תפקיד שאצלנו לא היה קיים, שנקרא R&D Chief of Staff.
נפגשתי עם מי שמילא את התפקיד, כדי לשמוע קצת יותר על התפקיד שלו ומה הוא עושה, ותוך כדי השיחה איתו עלתה לי המחשבה שיש פה הרבה אלמנטים שהיו יכולים לעזור לי מאוד.
התחלנו לפנות לאנשים שנראו לנו רלוונטים, למרות שעוד לא ידעתי לומר מה בדיוק אני מחפש או מה ההגדרה של התפקיד. הראיון הראשון שעשיתי היה עם לילך (ספוילר: היא התקבלה:) ), ותוך כדי השיחה איתה הבנתי שההתנסות הראשונה בהבנה של מה התפקיד הזה יכול לתת, יכולה להיות ממש בתוך התהליך עצמו: ביקשתי ממנה לבנות תהליך שיעזור לי להבין אם היא מתאימה, ומשם התחלנו מסע משותף שממשיך עד היום.
במהלך התקופה הזו נשאלתי הרבה פעמים: מה עושה ה-CoS, למה זה הפך להיות תפקיד משמעותי כל כך עבורך, ואיך אפשר לדעת האם נכון לי, כמנהל, להוסיף פונקציה כזו לתוך האירגון. באיזה מקרים זה יוסיף לי, ואיך אדע שאני לא מוסיף עוד מורכבות להנהלה שלי מבלי לקבל ערך מוסף משמעותי.
אני חושב שאחד האתגרים העיקריים בתפקיד הזה הוא שלא מעט פעמים יש לגביו בלבול – הוא מקבל צבעים שונים באירגונים שונים, ומשתנה הרבה פעמים כתלות בסוג האירגון, האתגרים של המנהל ושל החברה ועוד.
היום, שנתיים וחצי מאז שלילך הצטרפה, אני יודע להגיד שהתפקיד הזה מאפשר לי כמנהל להתפנות להתמקד במה שחשוב, לשחרר משימות שחשובות לי אבל יכולות להתבצע על ידי מישהו שמסונכרן איתי לגמרי, לקבל פידבק במקומות בהם אני זקוק לו, להתייעץ, לדאוג קצת פחות מהיומיום ולהוביל בצורה אפקטיבית יותר, ובעצם, מאפשר לארגון לצמוח למקומות חדשים. אני גם יודע לומר שלקח לנו זמן לבנות את התפקיד יחד, הוא התפתח במהלך אותה תקופה, נוספו לו רבדים, ושהדרך לבנות אותו יחד היתה קריטית כדי שיהפוך להיות משמעותי כל כך.
אז השבוע לילך ואני הצטרפנו לדריה ורטהיים בפודקאסט של Startup for Startup, ושיתפנו בכל מה שלמדנו על התפקיד ועל הדרך שלו לשמש גם את המנהל, אבל גם את הארגון כולו. דיברנו על מה זה בכלל התפקיד הזה, מתי נכון לגייס פונקציה כזו, איך מתמודדים עם הקושי לשחרר, ועל מה האתגרים שבכל זאת קיימים בעבודה המשותפת.
ובנימה יותר אישית, אנצל את ההזדמנות להגיד לך תודה לילך, על השותפות המיוחדת ובעיקר על מי שאת, עבורי ועבור כל הסובבים אותנו. 🙏