82: עקרונות לעיצוב בפשטות 05 - לדבר עם בני אדם

האזינו דרך האפליקציה האהובה עליכם ולחצו "Follow" או "Subscribe"

עד לאיזו רמה צריך לפשט את המוצר כדי לספק לאנשים חווית שימוש קלה? ומה עושים כשהמוצר צריך לדבר להרבה אנשים מרקע שונה לחלוטין? ולמה בכלל חשוב לשים את בני האדם במרכז כשניגשים לעצב פיצ׳ר חדש?

בין אם אנחנו מעצבים תוכנה לארגונים, אפליקציה לטלפון או רהיט – בסופו של דבר בקצה השני יושב אדם שמשתמש במוצר שלכם. זה אולי משפט מובן מאליו, אבל המשמעות שלו היא שכל פיצ׳ר במוצר שלנו לא רק צריך לעבוד מעולה, אלא גם להיות אינטואיטיבי ונגיש עבור כל המשתמשים שלנו. אבל כשהמשתמשים כל כך שונים אחד מהשני, נוצר אתגר נוסף: איך בונים מוצר שעובד לכולם?

״בתוך עולם המוצר אנחנו תמיד נתייחס ללקוחות שלנו כ״יוזרים״. וכשמדברים על יוזרים, לפעמים מאוד קל לשכוח שמדובר בבני אדם – כאלה שהם שונים זה מזה, שמגיעים מרקעים שונים ושיש להם מטרות שונות בתוך המוצר עצמו.״ (ליאור קרנכל)

השבוע אנחנו מארחים את מיטל בדיחי, Senior Product Designer ויבגני קזינץ, Product Design Lead במאנדיי.קום, שמספרים איך העיקרון של לדבר עם בני אדם ליווה אותנו במהלך פיתוח פיצ׳ר האוטומציות בפלטפורמה של מאנדיי. מיטל ויבגני מדברים על דפוסים וסימנים שמוכרים לכולנו שעליהם ניתן להתבסס כשמעצבים חוויה חדשה, ומשתפים בעקרונות ליצירת UI שמצד אחד תומך בטכנולוגיות מורכבות ומצד שני יוצר חוויה פשוטה לבני אדם.

עוד פרקים בנושא:

אנחנו מדברים על ששת ערכי העיצוב שאנו עוקבים אחריהם בכל תהליך חדש אליו אנו ניגשים. אורחים: רותם ויסמן – Head of Design, ויבגני קאזינק – Product Design Lead במאנדיי.קום עוד מידע >>

אנחנו חולקים את התהליך הייחודי של יצירת סרטוני חזון המעצבים את מפת הדרכים של המוצר. אורח: שגיא הוברמן, Motion Designer במאנדיי.קום עוד מידע >>

אנחנו מדברים על ההזדמנויות והאתגרים של שילוב אפליקציה לנייד באקו סיסטם של מאנדיי. אורחת: שני פרנקל, Mobile Designer ב-monday.com, דנה עוד מידע >>

אנחנו מדברים על יצירת העיצוב ל-column center החדש. אורחת: איילה נרושביץ’, מעצבת במאנדיי.קום עוד מידע >>

הניוזלטר שלנו

הירשמו וקבלו עדכונים על פרקים חדשים, כתבות, אירועים ועוד הפתעות!

רוצים לקחת חלק בשיתוף ידע?

אם גם אתם רוצים להצטרף למשימה שלנו להעשיר את האקוסיסטם בידע ותובנות, אם אתם רוצים לשאול אותנו משהו, אם אתם מרגישים שיש משהו שעזר לכם וכולם צריכים לדעת, נשמח לשמוע.