עידו צדר , CEO Anicca wellness

עידו צדר - CEO, מפתח תוכנה, מטפל גופנפש ומורה לתנועה, בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה.
יחיאל סיאג - COO, מודט (מתרגל מדיטציה) מנוסה ומתרגל מיינדפולנס, בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה.

החיים המודרניים עמוסים ורמת המתח גבוהה מתמיד. מתח נחשב ל ״רוצח השקט״.
כאשר הגוף לחוץ השרירים מתכווצים. מתח בשרירים הוא תגובה רפלקסיבית למצב של לחץ – זו דרכו של הגוף להגן על עצמו מפציעות וכאב. כאשר הלחץ הוא פתאומי, השרירים מתכווצים בבת אחת ומשתחררים כאשר הלחץ עובר. כשהלחץ הוא כרוני השרירים בגוף נמצאים במצב הגנתי לאורך זמן, דבר אשר עשוי לגרום לתגובות שונות בגוף ואף להפרעות הקשורות בלחץ. לדוגמא, מיגרנות וכאבי ראש הנובעים ממתח מקושרים למתח שרירי באזור הכתפיים, הצוואר והראש.
כאשר הגוף נמצא במצב לחץ לאורך זמן עלולות להיווצר בעיות בלב ובכלי הדם. העלייה החוזרת ונשנית בקצב הלב, בלחץ הדם ובהורמוני הלחץ, עלולות לגרום ללחץ דם גבוה, להתקף לב או לשבץ. לחץ כרוני עלול לגרום לדלקות בכלי הדם, בייחוד בעורק הכלילי, וזו אחת הדרכים המובילות לחץ להתקף לב. נראה גם שתגובתו של אדם ללחץ משפיעה על רמות הכולסטרול בגוף שלו. ההשפעה של המתח על האדם הבודד משליכה על התנהגותו בסביבתו - יכולתו לתרום למשפחה, חברה, לעבודה וכן הלאה כך, עובד שנמצא במצבי מתח באופן תדיר יעדר פעם אחר פעם מהעבודה, לא יעמוד בלוחות זמנים, עשוי להיות תחת השפעת סמים\תרופות, יהיה בעל מוטיווציה נמוכה ויגדל הסיכון שלו לפציעות בעבודה.
על פי ארגון הפסיכולוגים האמריקאי, 43% מאוכלוסיית הבוגרים בארה״ב סובלים מבעיות רפואיות כתוצאה ממתח. על פי מחקר של בית הספר לעסקים של סטנפורד, הוצאות רפואיות כתוצאה משחיקה בעבודה מגיעות ל 125-190 מיליארד דולר ארה״ב כל שנה.
הצורך הינו לאפשר למשתמש להיות רגוע לאורך היום כדי שיוכל לתפקד באופן נורמלי ולהימנע מנזקים ארוכי טווח לעצמו ולסביבתו. יש צורך לזהות מצב טרום כניסה ללחץ, מצבי לחץ בעיצומם ומתן טיפול מרגיע בשקוף לסביבה - מבלי שהסביבה תהייה מודעת לטיפול.

המוצר משלב HW לביש ותוכנה אשר מאפשרים זיהוי מצבי מתח אצל המשתמש והתאמת טיפול לוויסות רגשות ורמות מתח באמצעות הגברת תחושת הנשימה והגוף בזמן אמת באמצעות רטט נעים על הגוף מסונכרן עם קצב הנשימה.
המוצר של אניצ׳ה מזכיר למשתמש לנשום, נושם יחד עם המשתמש, מגביר את תחושת הגוף (interoception), ומרגיע בעזרת רטט נעים, וכל זאת ללא הצורך להפסיק את מה שהמשתמש עושה, ומבלי שמישהו ידע שנעשה שימוש במוצר.
המוצר מפחית את הלחץ האישי של המשתמש ומאפשר לו לתפקד באופן נורמלי. המשמעות הינה הפחתה בפגיעה הבריאותית במשתמש וכן הפחתה בפגיעה המצטברת בסביבת המשתמש.
מרכיבי המוצר, רכיביו ועקרונות הפעולה:
מורכב מחיישן נשימה מדויק הנענד באזור המותניים, כאשר החלק החש נמצא בין מכנס או תחתון לבין הגוף. החיישן מודד את תנועת הבטן, המעידה על הוצאה והכנסת אויר. ליחידת החישה מוצמדת יחידה טקטילית (מגע) המייצרת תחושת רטט נעימה. בנוסף קיימת גם יחידה טקטילית ניידת הניתנת למיקום בכל מקום על הגוף, ומקבלת הנחיות מחיישן הנשימה באופן אלחוטי.
ניתן להשתמש רק ביחידת המותן (המכילה את חיישן הנשימה), או להרחיב את השימוש לכל הגוף בעזרת היחידה הניידת. המשתמש יכול לקבל רטט באזור המותן בלבד, באזור החזה בלבד (או אזורים אחרים על פי מיקום היחידה הטקטילית הניידת), או בשניהם יחד.
כאשר המשתמש מבקש לתרגל או לקבל תמיכה במצב לחץ, הוא מפעיל את המכשיר דרך כפתורים על המכשיר או בעזרת אפליקציה, ומתחיל לקבל רטט מסונכרן עם דפוסי הנשימה שלו.
הרטט הפועל בקצב הנשימה מרגיע כשלעצמו, מגביר את תחושת הנשימה וחוויית הגוף ובכך מחזק את חוויית העצמי של האדם, ומאפשר למקד את תשומת הלב על חווייה נעימה במקום מחשבות טורדניות. אפקט זה הוכח במאות מחקרים על טכניקת MBSR (ראו נספח סקירה מחקרית). הייחודיות של המכשיר על פני תרגול MBSR הוא בכך שהוא מגביר את תחושת הנשימה והגוף ומאפשר לשים אליהם לב בצורה קלה יותר, ובמיוחד תוך כדי סיטואציות הדורשות מהאדם קשב למה שקורה בחוץ. כמו כן מחקרים רבים הראו שהרטט כשלעצמו בעל אפקט מרגיע גם לתחושת כאב וגם לתחושת לחץ.

ניסיון בבניית מוצר לביש.

ליצירה קשר, ניתן להשאיר הודעה כאן