92: יסודות - SaaS Metrics 06: מה זה TROI ולמה זה חשוב?

November 24th, 2020

האזינו דרך:

איך מחשבים TROI – Time to Return On Investment, ואיך המטריקה הזו יכולה לסייע לנו בבניית אסטרטגיית שיווק ומוצר?

פרק שישי של Foundations – סדרה שבמהלכה אנחנו מדברים על מושגי יסוד ועקרונות מעולם הסטארטאפים, מתוך מטרה לאפשר לכם לדבר את ה’שפה’ הטכנולוגית הזו בצורה שוטפת ולגשת לכל תהליך עם הרקע הנכון. בין אם אתם חדשים לעולם הזה או רוצים להעמיק את ההבנה שלכם בשפה הזו – הסדרה הזו היא בשבילכם.

בפרק השבוע ליאור קרנכל וערן זינמן מדברים על מטריקת ה-TROI – מטריקה שאינה פופולרית בכלל בקרב משקיעים, אבל יכולה לשמש כמצפן של ממש עבור החברה עצמה. ליאור וערן מסבירים כיצד ניתן להשתמש במטריקה כדי להבין את מצב המזומנים בחברה, ומשתפים איך היא סייעה לנו לעשות אופטימיזציה למהלכי השיווק שלנו ולקבל החלטות אסטרטגיות על המוצר ועל השוק אליו אנחנו מכוונים.

בהמשך הפרק ליאור וערן מחזירים חוב קטן מהפרק הקודם ומדברים על gross retention ומתי כדאי להשתמש במטריקה הזו, וגם עונים על שאלות ששלחתם לנו.

How to calculate TROI – Time to Return On Investment, and how can this metric assist us in building our product and marketing strategy?.

In the 6th episode of our SaaS Metrics series, Lior Krengel and Eran Zinman talk about the TROI metric and why – even though investors don’t really care for it – it can serve as a true compass for a company in an early stage.

Lior and Eran explain how to use TROI to understand the company’s cash flow state and share how we used it to optimize our marketing campaigns and our market penetration efforts.

Lior and Eran also discuss the gross retention metric, following the previous episode about net retention, and answer questions you sent us.

המלצות לעוד פרקים

אנחנו חוזרים לפרק 78, בו דיברנו על ההחלטה לשנות את השם שלנו מ-Dapulse, למאנדיי. אורחים: רועי מן וערן זינמן, מנכ״לים ושותפים-מייסדים במאנדיי.קום. עוד מידע >>

אנחנו חוזרים לפרק 25, בו דיברנו עם אבישי אברהמי על החשיבות של פרודקט מרקט פיט. אורח: רועי מן, מנכ״ל ושותף מייסד במאנדיי ואבישי אברהמי, מנכ״ל ומייסד Wix. עוד מידע >>