70: עקרונות לעיצוב בפשטות 03 - לזקק את המהות

May 12th, 2020

האזינו דרך:

בפרק הקודם במיני סדרה שלנו על עיצוב בפשטות דיברנו על למה חשוב להבין את הבעיה בכל פרויקט שאנחנו ניגשים אליו. בפרק הנוכחי אנחנו מדברים על השלב שקורה אחרי שהבנו את הבעיה: לזקק את המהות. אנחנו עדיין לא מגדירים את הפתרון, אלא מתעכבים על לחקור את המאפיינים שלו, את התוצאות שאנחנו מצפים ממנו לייצר, ואת החוויה שאנחנו מעוניינים לספק למשתמשים שלנו.

אז איך נראה תהליך של ׳זיקוק מהות׳ מפיצ׳ר? מה המחיר שאנחנו עלולים לשלם אם לא נעשה את זה כמו שצריך? האם כדאי ליצור עיצוב על בסיס פתרונות שכבר קיימים ומוכרים בשוק, או דווקא להביא קונספט חדש לחלוטין? ואיך כדאי לגשת לתהליך שכזה אם אנחנו מוגבלים בזמן או במשאבים?

היום אנחנו מארחים את שי כהן, מעצב מוצר, ואיתי כהן, מפתח פול סטאק במאנדיי.קום, שמדגימים כיצד ניגשו לתהליך שכזה כאשר הוחלט לפתח פיצ׳ר של הקצאת משאבים (resource allocation) – כלי מעולמות ניהול הפרוייקטים הקלאסיים שלרוב מצטייר כמאוד אפור וכבד. שי ואיתי יספרו איך לאחר הרבה מחקר, בדיקות ושיחות עם משתמשים והשראה עיצובית ממקומות לא צפויים – הצלחנו להפוך את הפיצ׳ר המדובר לחלק בלתי נפרד מהפלטפורמה שלנו.

מוזמנים לגלול למטה ולראות דוגמאות לשלבים בתהליך יצירת הפיצ׳ר אצלנו, וגם – איך נראית הקצאת משאבים באקסל לעומת איך נראית הקצאת משאבים במאנדיי.קום היום.

In the previous episode of our Simple Design mini-series, we discussed why it is essential to understand the core problem in every project we work on. In this week’s episode, we talk about what to do after we understand the problem: crystallize the essence. What this means is that we are not defining the solution just yet, but instead take time to define its characteristics, the expected results, and the experience we want to provide for our users.

So, what does the process of crystallizing the essence of a feature looks like? What is the price you pay for not doing this process correctly? Should your design be based on existing solutions in the market, or bring brand new concepts? And above all, how should you approach such a process if you are limited in time and resources?

Today we host Shay Cohen, Product Designer, and Itay Cohen, Full Stack Developer at monday.com, who share how they crystallized the essence of the Resource Allocation feature on our platform – a tool from the classic Project Management world, which is usually considered very bland and boring. Shay and Itay tell us how – after a lot of research, user testing, and design inspiration from unexpected places – we managed to turn this seemingly bland feature into an inseparable part of the monday.com platform.

Scroll down to find photos from the development process, and also – how resource allocation looks like in Excel vs. how it looks like today on monday.com.

Common resource allocation in spreadsheet

Designs of Resource allocation

Final version

Resource allocation – With emojis (TBR)
Resource allocation – Video

המלצות לעוד פרקים

אנחנו מדברים על הסיבות מאחורי ההחלטה לערב את כל העובדים בתהליך ההנפקה. אורחים: אושרת בנימין, VP HR, ואוריאל וייס, VP Operation במאנדיי.קום עוד מידע >>

אנחנו מדברים על הדרך הטובה ביותר לגרום למשתמשים להמשיך ולהשתמש במוצר שלנו – יצירת הרגל. אורחות: מיכל לופו, Group Product Manager, וסתיו לוי, Product Manager במאנדיי. עוד מידע >>