דקות קריאה

5

עשר המלצות לספרים מעשרה יזמים ויזמיות

כל שבוע אנחנו שולחים את אותה רשימת שאלות ליזמים שונים מחברות בכל הגדלים. בכל שבוע אנו מקבלים תשובות חדשות, תובנות, נקודות מבט וטיפים כיצד כולנו יכולים לשנות או לשפר מעט הרגלים קטנים

הכר את המייסד

אודות החברה

צוות

גיוס

Startup for Startup

עשרה ספרים מומלצים ליזמים

The Hard Things About Hard Things by Ben Horowitz

“רוב האנשים נוטים לדבר בצורה מאוד כללית על מה שאתה צריך לעשות בחברה שלך. אבל כאן יש פאונדר שנותן עצות פרקטיות וחולק סיטואציות מהחיים האמיתיים שיכולות לעזור לך להתמודד עם אתגרים שאתה חווה בתור יזם״.(ערן זינמן, monday.com

״הורוביץ׳ משחזר בצורה כנה להכאיב את המכשולים והקשיים שהוא התמודד איתם כשהוביל את הסטארטאפ שלו - דרך פיטורים מאסיביים, כמה שינויי כיוון והגעה למצב של הישארות עם כסף לשבועיים וסיכויים קלושים למציאת מימון באמצע התנפצות הבועה הטכנולוגית של שנות ה2000. זה שם את האתגרים שאני מתמודד איתם בפרספקטיבה אחרת ועודד אותי להמשיך לדחוף את עצמי ואת הצוות שלי קדימה״. (אורן בוסקילה, Innoviz)

Lean In & Option B by Sheryl Sandberg 

״קראתי את הספרים האלו כשרק התחלתי את החברה, והם סיפקו לי הרבה מאוד פרספקטיבה. הם חוזרים אחורה לבסיס של יציאה מאזור הנוחות שלך - כנשים, אנחנו חייבות לשבור את המחסומים שעוצרים אותנו מלהתקדם״. (תמר שפירא, Senseit)

Loonshots by Safi Bahcall

״הספר מספר את הסיפורים מאחורי כל ההמצאות הכי גדולות של ימינו, ושל ה׳משוגעים׳ שהמציאו אותן. בלעדיהן, החיים שלנו היו נראים אחרת לגמרי היום.״ (עדי עזריה, Workiz)

The Lean Startup by Ben Horowitz 

״לספר הזה הייתה ללא ספק השפעה גדולה עליי ועל הדרך בה ניהלנו את החברה. קראתי אותו לראשונה ב-2011, מיד אחרי שסיימנו סבב גיוס של 17 מיליון דולר ל-Shaker. הספר עוסק כולו בדרך הנכונה לעשות ולידציה ל-MVP, ובגישה הנכונה שכדאי לאמץ כשעוסקים בפרודקט-מרקט פיט.״ (גד מאור, Storemaven)

The Day Lasts More Than a Hundred Years by Chinghiz Aitmatov 

״אני חושבת שהוא כולל את כל מה שצריך כדי להבין טוב יותר את האנושות, אנשים, עסקים ופוליטיקה. עבורי, זו אחת מהיצירות הספרותיות הטובות ביותר בהיסטוריה.״ (עינת גז, Papaya Global)

Lost & Founder by Rand Fishkin

״אני אוהבת אותו בעיקר כי הוא מדבר שם על יזמות בצורה מאוד כנה. הוא תפס יפה את המהות של מה זה אומר להיות מייסד, והוא מדבר לא רק על ההצלחות והכישלונות ועל ׳רכבת ההרים היזמית׳ שכולם חווים, אלא גם על חוסר הוודאות שהוא חלק בלתי נפרד מהעולם הזה״. (איריס שור, Oribi)

No Rules Rules by Reed Hastings, CEO of Netflix  

" הוא מדבר על תעשייה באופן כללי, ומנהלים בעולם ההייטק שקוראים אותו צריכים לנסות להבין איך לוקחים את התובנות משם לעולם שלנו." אבישי אברהמי, Wix 

 How to Win Friends & Influence People by Dale Carnegie

״הספר הזה נותן הזדמנות לקיים דיונים משמעותיים לכל מי שקורא אותו, וזה משהו שמאוד אהבתי לגביו. הוא באמת פתח את עולמי. הפכתי ממישהי שהייתה ממוקדת בלדבר רק על דברים שהיא למדה, למישהי שנותנת לאחרים לדבר על הדברים שהם מתעניינים בהם ומאפשרת להם ללמד אותי על העולם והפרספקטיבה שלהם, ולהפוך אותי לטובה יותר״. (Aisha Bowe, Stemboard)

The Subtle Art of Not Giving a F*ck by Mark Manson

הספר לימד אותי שמה שבונה אותנו הם הקשיים שאנחנו בוחרים להתמודד איתם." (Reshef Mann, Appsflyer) 

Hidden Figures by Margot Lee Shetterly 

״אני מתמלאת השראה מאנשים שהצליחו להגיע להישגים למרות שהם התמודדו עם תנאים מגבילים ועם סביבה לא תומכת. הספר הזה מספר את סיפורן של שלוש נשים שעבדו בנאס״א בשנות ה-60 והיו בעלות תפקיד מפתח בטיסות הראשונות לחלל. כנשים שחורות, הן נאלצו להילחם עבור הזכויות הכי בסיסיות שהיום אנחנו לוקחים כמובנות מאליהן, ועדיין הצליחו לפרוץ את גבולות הטכנולוגיה ולפתור בעיות מורכבות שאף אחד לפניהן לא הצליח לפתור״. (מורן פרייס, IRP Systems)

עמית בן דב
עברית

3 דקות קריאה

February 2022
עברית
3 דקות קריאה
February 2022

לא הייתה אסטרטגיית מכירות. אני בעצמי עניתי לטלפון וניסיתי את מזלי.

מירב אורן
עברית

3 דקות קריאה

December 2021
עברית
3 דקות קריאה
December 2021

״אנחנו מבינים את הלקוח שלנו באופן מלא, ללא הנחה שאנחנו המשיח שהם שחיכו לו”

הכר את המייסד

הכר את המייסד

אודות החברה

צוות

גיוס