133: סדרת IPO 05 - למה בחרנו לערב את כל העובדים בתהליך ההנפקה

October 12th, 2021

האזינו דרך:

למה החלטנו לערב את כל העובדים בתהליך ההנפקה? מה היתרונות והמחירים של ההחלטה הזו? ואיך שומרים על סוד כשיותר מ-600 אנשים יודעים אותו? 

ביולי 2020 התקבלה החלטה בישיבת הבורד שלנו במאנדיי – יוצאים להנפקה. יום אחרי קבלת ההחלטה הזו, בפגישת חברה גלובלית, כל העובדים מקבלים גם הם את העדכון. בשלב הזה עוד לא היה לנו מושג איך ייראה התהליך, כמה זמן הוא ייקח או מי יהיה מעורב בו – אבל באותו יום כל העובדים נחשפו למידע הזה, ולעובדה שהוא חייב להיות דיסקרטי.

זו לא הדרך היחידה לעשות את זה – הרבה חברות שיוצאות להנפקה מעדיפות להשאיר את המידע אצל מעגל מצומצם של עובדים שלוקח חלק בתהליך, ושאר העובדים נחשפים להנפקה יחד עם שאר העולם, לאחר פרסום התשקיף. בהתחשב בסיכונים – גם ברמת האינדיבידואל וגם ברמת החברה – של שיתוף במידע שחייב להישאר סודי, יש היגיון בהחלטה הזו. אז למה בכל זאת החלטנו לעשות את זה אחרת?

השבוע, ליאור קרנכל מדברת עם אושרת בנימין, VP HR, ועם אוריאל וייס, VP Operation במאנדיי.קום, שהובילו את תהליך העירוב של כלל העובדים בהנפקה. הם משתפים את הסיבות מאחורי ההחלטה הזו, מסבירים איך בכלל מנגישים מידע כל כך מורכב, ומדברים על האחריות שיש לחברה כלפי עובד בתקופה כזו.

בפרק, אנחנו מדברים על התכנים שיצרנו כדי להנגיש את הידע שקשור להנפקה לעובדים. אם אתם רוצים לצפות בסרטונים, כנסו לעמוד ׳הכל על הנפקה׳ 

— 

פרקים נוספים בנושא:
122: סדרת IPO 01 – מה כדאי לדעת על תהליך ההנפקה?

 125: סדרת IPO 02 – מתל אביב עד נאסד״ק – איך נראה תהליך הנפקה (חלק 1) 

 126: סדרת IPO 03 – מתל אביב עד נאסד״ק – איך נראה תהליך הנפקה (חלק 2) 

127: סדרת IPO 04 – על השחקנים המרכזיים בתהליך ההנפקה 

133: IPO 05 - Why did we choose to include all employees in the IPO process

Why have we decided to include all employees in the IPO process? What are the pros and cons of this decision? And how to keep a secret that is known to more than 600 people?

At a board meeting in July 2020, we made a decision – we’re going public. In a global company meeting the day after, the leadership shared the news with the rest of the company. At this stage, we still didn’t know what the process would look like, how long it would take, or who it would involve – but on that day, all employees were made aware of this decision and that it had to remain discrete. 

It’s not the only way to do things – in most companies that turn public; there’s a very close circle of employees that takes part in the process, while others find out with the rest of the world, after publishing the F1. Given the risks – both the individual and the company ones – of sharing information that must remain confidential, there’s a logic in this decision. So why have we decided to do it differently? 

This week, Lior Krengel speaks with Oshrat Binyamin, VP HR, and Ouriel Weisz, VP Operations at monday.com, who led everything that has to do with including all employees. They discuss the reasons behind this decision, explain how to make such complex information accessible, and discuss the company’s responsibility towards their employees in such sensitive times. 

For more relevant episodes:

122: IPO 01 – What should you know about the IPO process?

125: IPO 02 – From Tel Aviv to Nasdaq – what does the IPO process looks like (part 1)
126: IPO 03 – From Tel Aviv to Nasdaq – what does the IPO process looks like (part 2)
127: IPO 04 – On the main players of the IPO process

Want to check out the IPO Education videos we made? Enter our IPO landing page

המלצות לעוד פרקים

אנחנו מדברים על הסיבות מאחורי ההחלטה לערב את כל העובדים בתהליך ההנפקה. אורחים: אושרת בנימין, VP HR, ואוריאל וייס, VP Operation במאנדיי.קום עוד מידע >>

אנחנו מדברים על הדרך הטובה ביותר לגרום למשתמשים להמשיך ולהשתמש במוצר שלנו – יצירת הרגל. אורחות: מיכל לופו, Group Product Manager, וסתיו לוי, Product Manager במאנדיי. עוד מידע >>