מה שמבדיל עסקים מסטארטאפים שאפשר לגייס אליהם השקעות venture זה הפוטנציאל, פוטנציאל אקספוננציאלי. כזה שלאורך זמן יש לחברה יכולת לצמוח בהכנסות שלה באופן קבוע באחוזים.
חברות שצומחות מעל 30% עם הכנסות משמעותיות נקראות high-growth וכאלה שממשיכות לצמוח במעל 30% במשך שנים נקראות compounders. היכולת להמשיך ולצמוח בקצבים כאלה היא קשה ולא טרוויאלית, מבחוץ אולי נראה צמיחה טבעית אבל בלי שחברה תמצא כל הזמן מנועי צמיחה חדשים היא למעשה הולכת אחורה מהר באחוזי הצמיחה.
בפרק השבוע אנחנו מדברים על מנועי הצמיחה השונים שהוספנו למאנדי לאורך השנים, האתגרים, הרעיונות שהיינו צריכים לזנוח והדברים שהיינו צריכים לשבור כדי לבנות מחדש. זה קשה, וגם כשהשוק וההזדמנות ברורים, אי אפשר לצמוח מהר לאורך זמן בלי לשנות את תפיסה של מה נכון כל הזמן. גם היום וגם בעתיד נישאר במצב הזה – של הצורך להמציא את עצמנו מחדש.
בתעשיה שמים המון דגש על השלב הראשון ה- product market fit שהוא קריטי. ברמה האישית אני מרגיש שכל שלב צמיחה חדש כזה הוא product market fit חדש, הוא דורש את אותה יצירתיות, התמודדות עם כשלונות ומספק אתגר גדול יותר. לא רק שצריך למצוא משהו חדש שיצליח צריך לפעמים גם לוותר על מה שהצליח או מה שחשבנו שהוא המקור להצלחה עד כה