״תכלס, מה הבעיה לנהל. אני גם ככה מוביל את הפרוייקטים הגדולים של הצוות, אני גם ככה חונך חברי צוות חדשים, זה סתם עוד כמה ישיבות בשבוע״.
זה בערך מה שעבר לי בראש כשדיברתי עם המנהל שלי על המעבר לניהול. וכמה שבועות לתוך התפקיד הבנתי עד כמה טעיתי.המעבר לניהול הביא איתו לא מעט אתגרים חדשים -בין אם זה ניהול אנשים שלפני דקה היו חברי צוות (ואולי אפילו חברים בלי קשר) או ההסתגלות לציפיות החדשות ממך.

האתגרים האלו לא היו רק שלי, ושיחות עם מנהלים אחרים בחברה וההשתתפות בקורס מנהלים במאנדיי עזרו לי להבין שהם אתגרים שכל עובד שעושה את המעבר לניהול חווה. ואני חושב שאם אני צריך לחשוב על משהו אחד שעזר לי במעבר הזה, זה באמת לדבר עם אחרים, להבין שאלו אתגרים משותפים וללמוד מפרקטיקות של אחרים.

גם פה בקהילה יש לא מעט פוסטים ששותפו על אתגרי הניהול , אז השבוע דדריה ורטהיים, ליאור מדואל ואני בחרנו להתמקד בפודקאסט בתקופת מעבר הזו שמישהו מקודם מתוך החברה. שיתפנו באתגרים שליוו את המעבר, איך להימנע ממצב שבו אנחנו מנסים להמשיך להחזיק את כל מה שהחזקנו לפני ופשוט להוסיף עליהם את אתגרי הניהול ועוד , וגם את השינוי בדרך ההסתכלות שלנו על אתגרים – במקום להיות זה שפותר אותם להביא אחרים למצב בו
הם פותרים אותם לבד.