67: על יציבות, משמעות ושייכות בתקופה של אי-וודאות

האזינו דרך האפליקציה האהובה עליכם ולחצו "Follow" או "Subscribe"

שתפו אותנו מהניסיון שלכם בתגובות:

שתפו אותנו מהניסיון שלכם:

קצת על הפרק:


אנחנו מחשיבים את עצמנו מאוד ברי מזל בתקופה הנוכחית. מאנדיי.קום היא חברת SaaS, מה שאומר שקל להמשיך למכור ולצרוך את המוצר שלנו גם עכשיו, במיוחד שמדובר בכזה שמאפשר לאנשים לעבוד מרחוק בסנכרון. ועדיין, גם בחברה עם יציבות יחסית גדולה, החודש האחרון העלה חששות וחוסר וודאות בקרב עובדי החברה: האם מצופה מאיתנו לעבוד כרגיל? האם נתבקש לעמוד ביעדים שהוצבו עוד לפני השינוי הזה? ואיך נצליח לעבוד מהבית – גם ברמה האישית, וגם ברמת התקשורת מול הצוות ושאר החברה?

ב-23 למרץ, שבוע אחרי שהתחלנו לעבוד מהבית, רועי מן וערן זינמן, מייסדי החברה, שלחו מכתב לכל העובדים. המטרה של המכתב הזה הייתה להפחית ככל הניתן את אי הוודאות שהרגיש כל עובד מסיבותיו, וגם לחזק שלושה דברים:

1. תחושת יציבות

2. תחושת משמעות

3. תחושת שייכות

בפרק השבוע רועי וערן מדברים עם ליאור קרנכל על הנושאים שדיברנו עליהם במכתב על מנת לחזק אצל העובדים את שלושת התחושות האלו ולאפשר להם לתפקד במיטבם בתוך תנאים של אי-וודאות משתנה.

״הדבר החשוב זה להכיר בזה שהמציאות אכן השתנתה, ולהשתנות בהתאם. המציאות מחייבת את כולם להשתנות וזה היופי בסטארטאפים, מי שמצליח להסתגל צומח. וזה יבדיל בין מי שייפול למי שיצליח כאן. היכולת להשתנות היא מרכיב מאוד חשוב בשרידות. זה משהו שהיה לנו לכל אורך חיי החברה, ועכשיו זה המבחן הכי גדול שלנו אי פעם.״ (ערן זינמן)

עוד תוכן בנושא:

הניוזלטר שלנו

הירשמו וקבלו עדכונים על פרקים חדשים, כתבות, אירועים ועוד הפתעות!

רוצים לקחת חלק בשיתוף ידע?

אם גם אתם רוצים להצטרף למשימה שלנו להעשיר את האקוסיסטם בידע ותובנות, אם אתם רוצים לשאול אותנו משהו, אם אתם מרגישים שיש משהו שעזר לכם וכולם צריכים לדעת, נשמח לשמוע.