119: בקצרה - איך מידול פיננסי עוזר לנו לקבל החלטות טובות יותר

האזינו דרך האפליקציה האהובה עליכם ולחצו "Follow" או "Subscribe"

מה המשמעות של מידול פיננסי, ואיך בונים מודל שיתאים לנו? איך ממדלים חוסר וודאות? ואיך מודל טוב יכול לעזור לנו לוודא שאנחנו עומדים ביעדים שלנו?

כשמדברים על התחום הפיננסי, לרוב הדבר הראשון שעולה לראש זה דוחות כספיים, ביקורות, דיווחי מס  – דברים מעט אפורים בשביל לעשות עליהם פרק. אבל אם נשנה את זווית הראייה, ונסתכל על מחלקת הפיננסים ככלי להנעת שאר המחלקות בחברה קדימה – זה כבר נראה אחרת לגמרי, נכון?

בפרק 61, ליאור קרנכל דיברה עם אייל בר, אז Director of FP&A והיום VP Finance, ועם ערן זינמן, מייסד ומנכ״ל משותף במאנדיי.קום, על מידול פיננסי (או באנגלית – FP&A – Financial Planning & Analysis). זו  אחת השיטות המרכזיות בהן אנחנו משתמשים על מנת לבדוק את עצמנו מבחינת עמידה במטרות המוגדרות הן ברמת החברה והן ברמת כל מחלקה וצוות. שימוש נכון בכלי הזה יכול לסייע לחברה בקבלת החלטות, ולהבין מה ההשפעה של כל החלטה כזו על התחזיות השנתיות. 

בפרק הזה של בקצרה אנחנו חוזרים לפרק 61 ומביאים את התובנות העיקריות לגבי השאלות שחברה צריכה לשאול את עצמה בשביל לייצר אנליזות מדוייקות, על הדרך בה צריך לעבוד עם כל מחלקה על התחזיות שלה, ועל האתגר שביצירת חיזוי פיננסי לחברה שמשתנה לחלוטין משנה לשנה. 

— 

פרקים נוספים בנושא: 

כל הפרקים שלנו בנושא Finance 

עוד פרקים בנושא:

No data was found

הניוזלטר שלנו

הירשמו וקבלו עדכונים על פרקים חדשים, כתבות, אירועים ועוד הפתעות!

רוצים לקחת חלק בשיתוף ידע?

אם גם אתם רוצים להצטרף למשימה שלנו להעשיר את האקוסיסטם בידע ותובנות, אם אתם רוצים לשאול אותנו משהו, אם אתם מרגישים שיש משהו שעזר לכם וכולם צריכים לדעת, נשמח לשמוע.