האם דף הבית שלכם משרת אתכם בצורה הטובה ביותר ? איך באמת בונים דף בית טוב ?
היי אני אלון בר דוד Product marketing manager במאנדיי 😃
דף הבית הוא ה Foot in the door בכניסה לבית, לדף הבית. ברגע הזה, יהיה לנו מספר שניות לתפוס את תשומת הלב של המבקר ולתת לו מענה לצורך או לכאב איתו הוא הגיע, המפגש עם אתר הבית יהווה תחנה משמעותית בניסיון לגרום למבקר להתקדם ב Funnel בדרך למטרה שנרצה להשיג או התחנה האחרונה בה המשתמש בחר לנטוש את האתר ולעת עתה לסיים את המסע.
לפני כשנה, קיבלנו החלטה לבנות מחדש את monday.com ולהיות מארחים טובים יותר עבור למעלה ממיליון משתמשים בחודש, מאחורי ההחלטה הזאת היו כמה וכמה מוטיבציות שהיו הדלק לכל המהלך הזה – מהפיכתנו מחברת מוצר לחברים מוצרים, תדמית חדשה שרצינו לבנות לאחר הפיכתנו לחברה ציבורית, לספק למשתמשים שלנו הרבה יותר ערך ולהסביר להם What's in it for them ועוד ועוד. כל אלה היו רק חלק מהמטרות שהגדרנו לפני שיצאנו לדרך והיוו לנו כוכב צפון בבניית הסיפור, ניסוח המסרים ועיצוב חווית המשתמש, הנה כמה מהתובנות שאספנו לאורך הדרך..
*בין מבקרים למשתמשים*
הצעד הראשון בבניית האתר היה היכרות מחודשת עם קהל היעד שלנו, אחת ההבחנות החשובות במסע הזה הייתה ההפרדה בין המשתמשים שלנו למבקרים באתר – Visitors. גילינו שאותם Visitors מלווים בהרבה חסמי כניסה, חששות ושאלות בסיסיות מה שהנחה אותנו בבניית הסיפור החדש לתקשר מסרים חדים ופשוטים שמסבירים את הערך שיש למאנדיי להציע.
*איכותי, כמותי והשראתי*
בכל שבוע מחדש קפצנו לבקר אצל המתחרים, כאלה שמתחרים בנו היום וכאלה שנרצה להידמות ולהיות טובים יותר בעוד שנה מהיום, שאבנו השראות מאתרים ומעצבים שונים, ערכנו סקרים, ראיינו משתמשים, קראנו ביקורות, צפינו בהתנהגות של המשתמשים – ובקיצור, שאבנו כל פיסת מידע על השוק שלנו והאנשים מאחורי המסך. הבנת השוק, הטרנדים, הצרכים והכאבים של המשתמשים הניחו לנו תשתית טובה לבנות מחדש את הסיפור.
*לדבר Values*
המבקרים שלנו מגיעים עם איזשהו צורך או כאב, הם מחפשים פתרון לבעיה והם רוצים להבין איך אנחנו יכולים לעזור להם להיות טובים יותר, להתייעל, לעבוד טוב יותר ביחד, להיות מאורגנים יותר… ובסופו של דבר לקבל את הערך שלשמו הם "מבזבזים" כרגע 30 שניות מחייהם. האתגר שלנו היה לקחת את היכולות החדשות והמטורפות של monday.con לתעדף ביניהן, לארוז ולתקשר אותן בצורה שתועיל למשתמש להשיג את המטרות שלו.
*מה שרואים מכאן, לא משתמשים משם.*
במהלך השנה האחרונה ערכנו עשרות טסטים איטרטיבים, העלינו אינספור היפותזות ובכל פעם שנכשלנו – נשמנו עמוק, הזכרנו לעצמנו שאנחנו לא יודעים כלום ואסור לנו להתאהב במה שעשינו, חזרנו לשולחן הניתוחים – למדנו עוד משהו על ההתנהגות והצרכים של המשתמשים והתקדמנו לטסט הבא. תהליך ה Growth הביא אותנו בסופו של דבר לעלייה בכלל ה KPIs.
מאיפה מתחילים ומה האתגרים? איך מודדים ולמה חשוב להבחין בין משתמשים למבקרים?
כחלק מהתהליך הבניה של האתר החדש ניסינו להבין מה ה Best practice והופתענו לגלות שיש מעט מאד מידע בנושא, ולכן Eran Huberman ואני שמחנו להשתתף בפודקסט של SFS ולשתף בתהליך שעברנו ובלמידות המשמעותיות מהשנה האחרונה.
אנחנו מקווים שהאזנה לפרק תהיה משמעותית לכל מי שאי שם בונה אתר עבור החברה שלו