היי לכולן ולכולם, כיף להיות פה!

אני ליאור וילצ׳ינסקי, מייסדת שותפה ומנכ״לית morning חשבונית ירוקה.
כן, אנחנו מאוד אוהבים את Startup for Startup ואת מאנדיי. לא, לא בעקבות זה השם החדש שלנו 🙂

שמחנו מאוד, רמי (CTO ושותף מייסד, Rami Gabai) ואני, להתארח בפודקאסט ולדבר עם דריה על המסע הטכנולוגי, היזמי והרגשי שעשינו במהלך 11 השנים האחרונות. מתוכן, אגב – היינו בוטסטראפ ממש עד לפני שנה וחצי, ואנחנו מדברים גם על איך שהעניין הזה הוטמע בנו ובכל היחס שלנו להתנהלות פיננסית כסטארטאפ.

דיברנו על מה זה סטארטאפ והאם חברה טכנולוגית שפועלת בשוק הישראלי היא סטארטאפ והאם כשחברה היא רווחית, היא עדיין סטארטאפ.
מה היתרונות של לפעול בשוק הישראלי, אותו אנחנו מכירים ממש טוב.
יצאנו לדרך לפני 11 שנה בשביל לפתור כאב אישי שלנו ולפתח מוצר עם חווית משתמש מעולה שמשפרת את החיים של עצמאיות ועצמאים ובעלי עסקים בישראל וזה מה שמוביל אותנו מאז. מעבר לפתרונות טכנולוגיים מתקדמים – ידענו שהעצמאיות.ים בישראל זקוקים מאוד לתחושת קהילתיות ושותפות במסע הזה, שיכול לפעמים להרגיש מאוד בודד, לכן חוץ ממוצר הדגל שלנו, אנחנו עוטפים את הלקוחות בערוצי ידע ותמיכה לקהילת העצמאיות והעצמאים בישראל: מגזין תוכן, פודקאסט, תוכניות מנטורינג והקהילה שלנו ״פשוט להיות עצמאיים״.

בשנים האחרונות עשינו כמה קפיצות משמעותיות מאוד: גם מבחינת המוצרים שאנחנו מפתחים ומספקים ללקוחות וגם מבחינת הצוותים המקצועיים שלנו. לפני שנתיים היינו כמעט שליש ממספר העובדים בחברה (כיום אנחנו מעל 100 עובדים) והתמודדנו עם אתגרי חברה בסקייל. המחלקות שלנו צמחו ועברו שינויים רבים, אנחנו מחשבים ומארגנים מחדש את הדרך שבה אנחנו רואים את הצוותים שלנו, מדייקים את שיטות העבודה. עם הזמן וההתפתחות שינינו הרבה מהמיינדסט שלנו. זה דרש לא מעט התחבטויות פנימיות ותהליך מואץ של התבגרות כחברה, ואפילו, לאחר מחשבה ארוכה ואין ספור דיונים – יצאנו במהלך ריברנדינג חשוב ומרגש, שגרם לכולנו לאבד כמה וכמה לילות שינה 🙂

בפרק דיברנו על כל זה, וגם על התוכניות לצאת לשוק הגלובלי, שזה משהו שאנחנו חיים אותו וחושבים עליו כבר תקופה – איך שומרים על רמה גבוהה של חווית לקוח, על האופי הייחודי שלנו, על רמת המוצר בפן הטכנולוגי ועל ערך מוסף, גם בשווקים גלובליים?

ולמי שחושב להקים חברה ולהתמקד בשוק הישראלי, הנה שניים מהשיעורים החשובים שלמדנו (את השאר אפשר לשמוע בפרק ) :
  1. השוק הוא לא כזה קטן וצמא לפתרונות מתקדמים.
  2. ההיכרות העמוקה שלנו עם השוק הוא יתרון עצום שמאפשר לנו לפגוש את היוזרים שלנו בכל מקום ולשמוע פידבקים חשובים בזכותם המוצר שלנו מתפתח ונותן את המענה הכי טוב לכאבים של הלקוחות שלנו.