104: נקודת המבט של המשקיעה - על אתגרים בתהליכי גיוס. אורחת: לירון עזריאלנט

האזינו דרך האפליקציה האהובה עליכם

כשקבענו להקליט פרק עם לירון עזריאלנט,  שותפה ומנהלת בקרן ההשקעות מירון קפיטל, עוד לא היינו בטוחים על מה נרצה לדבר. ניסינו לחשוב איך אנחנו יכולים לתרום ליכולת של יזמים ויזמות לגשת למשקיעים ולנהל טוב יותר את תהליך גיוס הכסף, וגם את היום שאחרי, אבל לא רצינו לעשות עוד פרק של טיפים ליזמים, טיפים שהרבה פעמים מאוד ברורים למשקיעים – אבל גורמים ליזמים להרגיש אבודים יותר. 

האסימון נפל כשהבנו שאם נצליח להביא אמפתיה והבנה אמיתית לדרך שבה נראית העבודה של לירון כמשקיעה, ולאילו אתגרים ניצבים מול משקיעים, נוכל לייצר דינמיקה יותר מאוזנת בין היזמים למשקיעים. דינמיקה שבה יזמים יודעים שכשמשקיע שואל שאלה, הוא לא מנסה להתקיל – הוא מנסה ללמוד, כי הוא לא מכיר טוב כמו היזם את התחום שבו הוא פועל. דינמיקה שבה יש הבנה שהמשקיעה שמדברת איתכם בערב – העבירה את הבוקר כשהיא נמצאת בדיוק באותה פוזיציה של היזמים כשהיא גייסה כספים לקרן שלה, ולכן היא יודעת איך זה מרגיש להיות בנעליים שלהם. 

נכון שתמיד יהיה אפשר לטעון שהסיטואציה לעולם לא תהיה סימטרית – שהמשקיעים הם אלו עם הכסף, והיזמים הם אלו שצריכים אותו. אבל, ככל שנבין טוב יותר את הנעליים שבהם הולך הצד השני, את המניעים, המוטיבציות והמגבלות שלו, כך נוכל להתחיל את המשא ומתן מנקודה טובה ומאוזנת יותר. 

— 

פרקים נוספים בנושא: 

נקודת המבט של המשקיע עם ג׳ף הורינג (פרק באנגלית) 

הירשמו לניוזלטר שלנו

עוד פרקים בנושא:

No data was found