117: יסודות - Performance Marketing 03 :למה חשוב לגבות כסף על המוצר שלנו מההתחלה

June 1st, 2021

האזינו דרך:

מתי הזמן הנכון להתחיל לגבות כסף על המוצר שלנו? כמה כסף אפשר לגבות על מוצר ראשוני? ולמה אף קמפיין שיווקי לא באמת יכול לעבוד בלי לקוחות משלמים?   

 

פרק שלישי של סדרת Foundations בנושא Performance Marketing – סדרה שבמהלכה אנחנו מדברים על מושגי יסוד ועקרונות מעולם השיווק הדיגיטלי, מתוך מטרה לאפשר לכם לדבר את ה’שפה’ הטכנולוגית הזו בצורה שוטפת ולגשת לכל תהליך עם הרקע הנכון. בין אם אתם חדשים לעולם הזה או רוצים להעמיק את ההבנה שלכם בשפה הזו – הסדרה הזו היא בשבילכם. 

(אם עוד לא שמעתם את הפרק הקודם, במקרה של המיני-סדרה הזו אנחנו ממליצים לשמוע את הפרקים לפי הסדר.)

בפרק השבוע, ליאור קרנכל ורועי מן, מייסד ומנכ״ל שותף במאנדיי, עונים על אחת מהשאלות הראשונות שכל יזם או יזמת שואלים את עצמם – מתי להתחיל לגבות כסף על המוצר שלנו? אינטואיטיבית, נדמה שהדבר הנכון לעשות הוא לשחרר גרסה חינמית, וכשנתחיל לצבור לקוחות – גם נתחיל לדרוש תשלום.  הבעיה – מי מבטיח שהמשתמשים שבחרו במוצר שלנו כשהוא היה חינמי, ירצו להמשיך להשתמש בו גם כשהוא יעלה כסף?

ליאור ורועי מסבירים למה בחירה בגרסה חינמית יכולה להסיט אותנו מהגעה ללקוחות רלוונטיים, כיצד החלטה כזו משפיעה על הפידבק שנקבל על המוצר, ואיך כל זה חוזר לפרפורמנס מרקטינג.

— 

פרקים נוספים בנושא: 

לפרק הראשון בסדרה 106: יסודות – Performance Marketing 01: מאיפה מתחילים?

לפרק השני בסדרה – 108: יסודות – Performance Marketing 02: איך עובדים עם Funnels?

לכל הפרקים בסדרת Foundations

117: Foundations - Performance Marketing 03: Why charging for our product from day one is important

When is the right time to start charging for our product? How much money can we charge for our first version of the product? And why can’t any campaign work without paying customers? 

3rd Episode in our mini-series about Performance Marketing -where we discuss basic terms and principles from the digital marketing world. Its purpose is to allow you to speak this technological ‘language’ fluently and approach every process with the right background. Whether you are new to this world or want to deepen your understanding of this language – this series is for you. If you haven’t heard the previous episode yet, we recommend listening to the episodes by order in this mini-series.

In this week’s episode, Lior Krengel and Roy Mann discuss a question that every founder has to ask themselves – when should we start charging for our product?.
Intuitively, it seems that the right thing to do is to release a free version, and then start charging once you have a solid customer base. The problem is – Will the users who chose our product when it was free still use it when it isn’t? 

Lior and Roy explain why choosing a free version could distract us from the relevant users, how this decision affects the feedback we’ll receive, and how it’s connected to performance marketing? 

For fore relevant episodes:

Performance Marketing 01: Where to begin?

Performance Marketing 02: Working with funnels 

All Foundations series episodes 

המלצות לעוד פרקים

אנחנו חוזרים לפרק 78, בו דיברנו על ההחלטה לשנות את השם שלנו מ-Dapulse, למאנדיי. אורחים: רועי מן וערן זינמן, מנכ״לים ושותפים-מייסדים במאנדיי.קום. עוד מידע >>

אנחנו חוזרים לפרק 25, בו דיברנו עם אבישי אברהמי על החשיבות של פרודקט מרקט פיט. אורח: רועי מן, מנכ״ל ושותף מייסד במאנדיי ואבישי אברהמי, מנכ״ל ומייסד Wix. עוד מידע >>