היי! אני אושרת, ואני VP HR במאנדיי. במסגרת החודש Person Job Fit בקהילה דובר הרבה על תהליכי גיוס והיכולת לגייס טאלנט, איך לכתוב קורות חיים, איך לנהל תהליך גיוס מוצלח, איך לבצע הערכה של מועמדים ועוד. אבל בעולם שבו מועמדים מחפשים במקום העבודה שלהם את מה שמעבר לתפקיד ושכר, התרבות הארגונית מקבלת משמעות גדולה.
בעיניי התרבות של ארגון היא הפרסונה הארגונית, האישיות הארגונית שאנשים פוגשים כבר בתהליכי הגיוס ובוודאי אחר כך כעובדים. התרבות הארגונית מייצגת את עולם הערכים הארגוני, סט ההתנהגויות, הציפיות, הדרך שבה אנשים מתקשרים וגם התקשורת הלא מפורשת שעוברת ברחבי הארגון. האנשים בארגון וההתנהגות שלהם הם התרבות הארגונית ולהיפך, האנשים שכולנו מגייסים, מקדמים וגם בוחרים לשחרר הם הביטוי של התרבות הארגונית.
כשמבינים את זה מבינים שהיכולת שלנו להצליח בארגון תלויה הרבה בהתאמה שלנו לתרבות הארגונית של הארגון וגם בהתאמה של התרבות שלו אלינו.
אצלנו במאנדיי למשל, Ownership הוא חלק משמעותי בתרבות הארגונית שלנו ומתורגם הלכה למעשה בהתנהלות שלנו והציפיות שלנו מהאנשים שהם חלק מהחברה. כשהצטרפתי למאנדיי מצאתי את עצמי בתהליך למידה והפנמה אמיתית של מה זה באמת אומר, איך מתרגמים את זה להתנהגות, קיבלתי פידבקים מאנשים אצלנו, ניתחתי בעצמי מצבים שונים ובעיקר שאלתי את עצמי אם אני מתחברת לתפיסה הזו. עבורי זה עבד, לי זה התחבר, אבל לאחרים זה יכול להיות אחרת, לא כל אחד יתחבר וימצא את עצמו משתלב, וזה חלק מתהליך הבחינה ההדדי של האנשים את הארגון וההיפך. במבט לאחור, אני יכולה לומר שכל ארגון שעבדתי בו חידד עבורי מה חשוב לי שיהיה בתרבות הארגונית של החברה שבה אני עובדת ואיך בעזרת התרבות הארגונית אני יכולה להביא את עצמי והכישורים שלי לידי ביטוי.
אבל איך אפשר לקחת משהו כמו תרבות ארגונית ולכמת אותו לתוך תהליך הגיוס? איך כארגון מגייס או מועמדים בתהליך ניתן ללמוד על הרכיב הזה בתוך תהליך הגיוס?
בפרק הפודקאסט, חלקנו שחף עוז, מגייסת בכירה במאנדיי, ואני, את התפיסות שלנו לגבי התאמה בין התרבות הארגונית לעובדים ואיך ניתן לפרמל את זה בתוך התהליך הגיוסי כדי באמת לקבל אינדיקציות להתאמה הזאת.
בפרק דיברנו על איך נוצרת תרבות ארגונית, מאיזה גודל של חברה ניתן כבר להבנות אותה, איך בתהליך גיוס שואלים שאלות שבוחנות התאמה לתרבות, האם התאמה לתרבות אומרת שצריך לגייס אנשים דומים אחד לשני ומה קורה כשאין התאמה בין האנשים שמגויסים לתרבות. 
התאמה לתרבות הארגונית לא צריכה להיות שאיפה רק של מגייסים, מחלקת ה-HR או אפילו הארגון המגייס, גם כמועמדים, חשוב לשאוף למצוא את המקום שבו עולם הערכים שלכם יהיה בהלימה עם הערכים של הארגון ככל שההתאמה תהיה יותר מדויקת, כך החוויה היומיומית שלכם תהיה אותנטית, משמעותית ותאפשר לכם להביא את עצמכם לידי ביטוי.

שתפו אותנו בתובנות שלכם בנושא