איך הזמן טס, עברו 4 שנים מאז שהתחלנו את סטארטאפ פור סטארטאפ. גם בחלומות הכי גדולים של ערן, ליאור ושלי לא יכולנו לדמיין שהיוזמה הזו תצליח כ״כ, שנגיע להיות הפודקסט הטכנולוגי המוביל הישראל, ושהקהילה של כולנו תזכה בפרסים, וזה קרה רק בגלל העבודה הקשה של כל המעורבים וההתעקשות שלנו עד היום לחשוב על כל פיסת תוכן ולדייק אותה ותמיד לשאול האם היא עוזרת ליזמים, עובדים ומשקיעים. 

 

אני זוכר כשאנחנו התחלנו את מאנדיי, לא היה לנו ככ ממי ללמוד באופן מסודר והתכנים היחידים שכן היו היו מבולגנים ולא עקביים. הידע שצברנו הגיע מחברים מהתעשיה, הרבה פגישות עם יזמים ובעיקר לנסות דברים ולהיכשל (עדיין הדבר שאני הכי ממליץ עליו לכולם).

 

כשמאנדיי התקדמה וכבר עברנו את השלב ההתחלתי הקשה נפגשנו עם הרבה יזמים שרצו להתייעץ ומה שגילינו זה שלא משנה מה הנושא שהם רצו לדבר עליו בהתחלה, תמיד השיחה התמקדה ב”כמה זמן יש לחברה לחיות”, “מה היעד שהיא צריכה להגיע אליו כדי שישאר מספיק זמן לגייס כסף” ו”איך מגייסים את הכסף הזה” (בפרק 12 התשובות). כמות השעות שיכולנו לתת לא תאמה את הצורך ולכן החלטנו להקליט פודקסט. במבט אחורה זאת הייתה החלטה מדהימה, כי כמות התוכן שאפשר להעביר היא גדולה ואפשר להכנס לעומק הדברים באמת.

 

האתר

לאורך השנים התוכן התפתח והאתר שלנו http://startupforstartup.com תפס תאוצה. שם אנחנו מרכזים את התוכן סביב נושאים כדי לבנות גוף ידע יותר רציני לאורך זמן. נושאים כגון, הנפקה של החברה בבורסה, התהליך, השלבים, מי השחקנים ולמה לצפות ועד ל-saas basics שתמיד טוב וחשוב להבין איך לנהל מודל subscription. גם שם היעדים שלנו גדולים – למפות את כל הנושאים המשמעותיים ולרכז את הידע במקום אחד נוח.

 

הקהילה

ללא ספק אחד הדברים הכי מדהימים שגורמים לי לחייך כמעט כל יום זה השיח שהצלחנו כולנו ביחד ליצר, השיתוף והחיוביות שבה זה מתבצע. הדבר המשמעותי ביותר בהקמה של דבר חדש זה ההתמודדות הבלתי פוסקת עם אתגרים. זה שוחק, קשה וגם מתגמל, אבל בתקופות הקשות זה ממש קשה ושם אני מרגיש שאם הצלחנו ביחד בתור קהילה לגרום אחד לשני אפילו לרגע להרגיש שזה לא שאנחנו לא בסדר אלא שזו הדרך, קשה ומאתגרת ושאנחנו לא היחידים שלפעמים אין לנו אוויר בריאות. לדעתי זה דבר נהדר, שמחזק אותנו מאוד בתור קבוצה גדולה יותר של אנשים שמנסים שכל הקהילה תצליח ולא רק אנחנו. 

 

העתיד

לאורך הזמן הבנו שיש לנו כח ליצר שינוי. שדוגמא אחת ששמים עליה זרקור גורמת לשיח שגורם לשינוי. את זה אנחנו נשמח להמשיך לעשות.

 

יוזמות כמו העסקה ישירה של עובדי נקיון ובכלל, שהרבה חברות כמונו עשו אבל זה לא משהו שמדברים עליו ככ, החלטה קטנה בתחילת הדרך שיכולה לשנות חיים של הרבה אנשים (פרק 150).

 

תחום הפנסיה שאנחנו עוד מנסים להבין איך ליצר את השיח עליו, זה תחום אפור שכולם לא אוהבים אבל הוא חשוב ומשמעותי לכל העובדים במשק והצורה שהוא בנוי לא נועדה בהכרח להטיב באופן מקסימלי עם העובדים.

 

ועוד נושאים חשובים שנשמח לתקוף ביחד עם הקהילה ולייצר ביחד שינוי לטובה כקהילה.

יש לי בקשה – 

ישנם הרבה חברים בקהילה שלא מכירים את הפודקסט, אשמח ממש אם יש טיפ, דוגמא או תובנה שנשארה איתכם מאחד הפרקים שתכתבו בתגובות מה היא הייתה, ומאיזה פרק אם אתם זוכרים, ואם תדביקו גם לינק לפרק זה בטח יעזור לכולם ובמיוחד מי שלא מכיר/ה להכנס לתוכן שלרוונטי אליה/אליו.

 

משמח אותי להיות חלק מקהילה כזו שעוזרת ומפרגנת אחד לשני, שכולנו לא רק מחפשים איך להצליח, אלא איך להצליח ביחד.