אני רוצה להחזיר אתכם לאוקטובר 2021, היום שבו אני מקבל את ההודעה ממחלקת ה HR עם הלינק לתוצאות של הסקר עובדים השנתי שלנו. אני פותח את הלינק ומבין שיש בצוות שלי בעיה. רמת המוטיבציה הכללית לא מספיק גבוהה ויש הרבה איזורים שדורשים טיפול. 

אני ניר פוגל, Director of client services במאנדיי. הקבוצה שלנו מונה מעל 60 אנשים ברחבי העולם ואחראית על תהליכי ההטמעה של מאנדיי ללקוחות האנטרפרייז שלנו.

אנחנו במאנדיי מבצעים פעם בשנה סקר עובדים אנונימי שנקרא Engagement Survey שבו אנחנו שואלים כ 30 שאלות שמטרתן להבין איך העובדים מרגישים כלפי העבודה בחברה בתחומים שונים. הסקר הוא עוד כלי בתוך ארגז הכלים שיש לנו המנהלים כדי לאתר בעיות בצוותים ולהשתפר, ומחקרים מראים קשר מובהק בין תוצאות הסקר להצלחה העסקית של חברות. יש בזה המון הגיון, התקפיד שלנו כמנהלים הוא ליצור צוותים טובים. כאלו שיש בהם תקשורת טובה, מוטיבציה גבוהה, שיתוף פעולה, תחושת שייכות, תחושת השפעה, ביטחון עצמי, כלים להצליח וכד׳. צוותים טובים כאלו מובילים חברות להצלחות עסקיות. 

היום ההוא באוקטובר 2021, היום שבו אני פותח את התוצאות של הצוות שלי, הוא יום מיוחד עבורי. זה מתחיל באכזבה ותסכול אבל מהר מאד מתחלף באנרגיות חיוביות של עמידה מול אתגר חדש והזדמנות גדולה לצמוח, להשתפר ולשנות. היום, אוגוסט 2022, כ 10 חודשים אחרי, אנחנו עדיין בעיצומו של התהליך ויש עוד דרך לעשות. אבל אנחנו במקום הרבה יותר טוב, והכל בזכות התרבות הארגונית שבנינו, האנשים המעולים שגייסנו וקידמנו, בשילוב בלתי מתפשר עם התמיכה והאמון שהחברה נותנת לנו. אם אתם מנהלים ומצאתם את עצמכם במצב דומה, הנה טיפ אחד מרכזי שאני לוקח איתי מעשרת החודשים האחרונים – שאתם שומעים רמז או התחלה של תסכול מחברי הצוות, תנסו לחקור לעומק ולהבין כמה זה עמוק, הרבה פעמים אנשים לא ישתפו בכל מה שהם מרגישים אבל ייתנו לנו נגיעה קלה לתוך התסכול שלהם. ערנות ומעורבות שלנו המנהלים יכולה לעזור מאד לאתר ולפתור עוד בעיות.

השבוע בפרק של Startup for Startup אני והדס, Director of People, מנסים להיכנס לתוך העולם של ניהול אנשים בתוך צוות. זהו עולם מורכב שאין בו שחור ולבן ואין מתכון מושלם להצלחה. מי מאיתנו שמנהל מתוך מקום של אהבה למקצוע הזה שנקרא ״ניהול אנשים״ בוודאי יכול להבין במה מדובר.