דקות קריאה

5

״כדי להצליח בתור מנהיג, אתה צריך להיות מחובר לחברה ולערכים שלה ולהיות מלא תשוקה כלפי החזון שלה

כל שבוע אנחנו שולחים את אותה רשימת שאלות ליזמים שונים מחברות בכל הגדלים. בכל שבוע אנו מקבלים תשובות חדשות, תובנות, נקודות מבט וטיפים כיצד כולנו יכולים לשנות או לשפר מעט הרגלים קטנים וגדולים בחיים שלנו.

הכר את המייסד

אודות החברה

ClimaCell היא חברה אמריקאית העוסקת בטכנולוגיות הקשורות למזג האוויר. החברה עושה שימוש מחודש ברשתות תקשורת אלחוטית לטובת חיזוי מתקדם של מזג האוויר. בשבוע שעבר הודיעה החברה כי היא משנה את שמה ל- Tomorrow.io

צוות

מטה החברה נמצא בבוסטון, מסצ׳וסטס ויש לה משרדים בקולורדו, APAC ותל אביב ומונה 100 אנשים במשרדים ברחבי העולם.

גיוס

עד היום גייסה החברה 185 מיליון דולר

שמעון אלקבץ

מנכ"ל ומייסד Tomorrow.io

 1. ספר לנו על הרגל יומיומי שאתה אוהב לעשות.

  ״אני אוהב לקרוא חדשות מהעולם, לרוב דרך טוויטר. אני מתמקד בספורט, אבל נהנה לקרוא גם על פוליטיקה וכלכלה. אכפת לי מאוד מהמדינות שאני חי בהן, ולכן אני דואג תמיד להישאר מעודכן.

התחביב הזה אפילו עזר לי בקורונה, כשיכולתי לצפות אותה מגיעה הרבה זמן מראש. כשההורים שלי באו לביקור בינואר 2020, כבר נתתי להם מסכות שיהיו להם לטיסה חזרה. הוא גם עזר לי הרבה בתוך החברה. בפברואר, ל- Climacell כבר הייתה תוכנית ׳התאמות לקורונה׳ שפעלה ועבדה טוב.

חלק מהעסקים הרוויחו מההתפרצות של הקורונה, וחלק ממש סבלו ממנה. אנחנו היינו איפה שהוא באמצע. אז בפברואר, בנינו תוכנית שכללה שלושה תרחישים. הבנו מהר מאוד שאנחנו חווים את מה שהגדרנו בתכנית בתור התרחיש הגרוע ביותר, ועשינו התאמות לפי זה בוורטיקלים, במודל העסקי ובמוצר שלנו. זה עזר לנו לחזור למסלול, ורק בשבוע שעבר סגרנו עוד סבב גיוס.הדבר החשוב ביותר בסיטואציות האלו הוא לקבל את ההחלטות הקשות ביותר קודם, ולא לחכות איתן. הייתי טייס קרב בחיל האוויר, וזה לימד אותי איך לתכנן בהתאם לתרחישים שונים ולהגיב במהירות.

 1. איזו עצה היית נותן לעצמך כשהתחלת? מאיזו עצה היית מתעלם?

עצה שהייתי נותן לעצמי היא תשכור לפי גישה, ולא לפי כישורים. בהתחלה כשהיינו מגייסים, שמתי יותר מדי דגש על הכישורים של האדם מולי, אבל הדרך שבה אנשים ניגשים לדברים יכולה להיות חשובה הרבה יותר.

עצה שממנה הייתי מתעלם היא למהר לצאת לשוק. לפעמים, אם אתה לא לוקח את הזמן שלך כשאתה עושה דברים, יש מחיר שתיאלץ לשלם על זה. עבורנו, היה עדיף לחכות עוד שנה לפני שהתחלנו בשיווק - צריך קודם כל להתמקד ביצירת מוצר טוב לפני שממהרים לבנות צוות מכירות.

 1. מה התוכן (ספר / פודקאסט / Ted Talk) המועדף עליך או שהכי השפיע על חייך?

The Hard Things About Hard Things שכתב בן הורוביץ הוא ללא ספק קלאסיקה, ואחד מהספרים הטובים ביותר שקראתי. ספר נוסף שאני ממליץ לכל יזם לקרוא הוא Venture Deals שכתבו Brad Feld ו-Jason Mendelson. 

רוב היזמים לא מבינים שזה מקצוע אמיתי. אתה יוצא למסע של בין שבע לעשר שנים בממוצע. אתה לא יכול לצלול למשהו כל כך רציני בלי להיות מקצוען - אז אתה צריך לקרוא ספרים, והרבה מהם. זה עזר לי מאוד כשרק התחלתי.

*ערן זינמן, מייסד ומנכ״ל משותף של מאנדיי.קום, המליץ גם הוא על הספר ‘The Hard Things About Hard Things’. אפשר לקרוא את הראיון המלא עם ערן כאן.

 1. מהי ההשקעה הכי בעלת הערך (מבחינת זמן, כסף, אנרגיה וכו') שביצעת אי פעם?

לעשות את הMBA שלי בהארווארד. היציאה מהצבא לחיים האזרחיים, המעבר מישראל לארצות הברית, ללמוד את התרבות.. כל החוויה הזו שינתה את דרך החשיבה שלי ונתנה לי את האפשרות לפגוש אנשים נהדרים, שאחרת לא הייתי פוגש. זו כנראה ההשקעה הכי טובה של זמן וכסף שעשיתי אי פעם, ואפילו לא בגלל הדברים שלמדתי כחלק מהלימודים.

 1. לאיזה ציטוט, מנטרה או מסר אתה הכי מתחבר? 

לשים דברים בפרספקטיבה ולהבין מה חשוב בחיים זה משהו שאני כל הזמן מנסה להזכיר לעצמי לעשות. ברוב הקריירה הצבאית שלי התעסקתי עם סיטואציות של חיים ומוות. זה עזר לי להרוויח פרספקטיבה נכונה כשעשיתי את המעבר לעסקים, כי אתה מבין שבסופו של דבר הכל מסתכם באימפקט וכסף, ויש דברים יותר חשובים מזה.

 1. מה מניע אותך בימים טובים ובימים קשים?

מחויבות לעובדים שלי. המטרה הראשונה שלי היא שכל מי שמחוייב ל- ClimaCell יחווה את הזמן שלו כאן בצורה חיובית. אז גם אם אני עובר יום רע, המחויבות שלי לעובדים שלי ולאנשים שהשקיעו בחברה היא מה שמניע אותי ודוחף אותי קדימה. 

 1. מה עוד אתה אוהב לעשות, מלבד ניהול החברה שלך? 

  אני אוהב ספורט, וכדורגל במיוחד (יאללה מכבי חיפה!). אני חנון כדורגל רציני.

  1. מה זרקת או שחררת מחייך לאחרונה שהשפיע עליך לטובה, ולמה?

  הנסיעה לעבודה. לא ממש הצלחתי לראות את הילדים שלי בארבע השנים האחרונות, ועכשיו כשאני עובד מהבית אני מצליח לבלות איתם זמן וזה מדהים. ברור שיש דברים אחרים שאני מתגעגע אליהם, כמו לראות את הצוות שלי פנים אל פנים על בסיס יום-יומי ולתחושת האחווה במשרד, אבל אני מרוויח זמן משפחתי.

  1. שתף כישלון שחווית ומה למדת ממנו.

  החוויה הניהולית הראשונה שלי לא הייתה מוצלחת, כי לא הייתי ממוקד מספיק במה שבאמת משנה. לא הייתי מחובר מספיק לחזון של הארגון ולא תקשרתי את המסרים שלו בצורה הנכונה. לא עשיתי עבודה מספיק טובה בתור מנהל ובתור מוביל, והיום אני מבין שזה היה בגלל שלא הייתה בי מספיק תשוקה כלפי מה שעשיתי. במבט לאחור, אני מבין שכדי להצליח בתור מנהיג, צריך להיות מחובר לחברה ולערכים שלה ולהיות מלא תשוקה כלפי החזון שלה.

  1. אם היית יכול לבחור כל אדם בעולם שיענה על השאלות האלו, מי זה היה ולמה?

  הייתי בוחר באדי ודר מפרל ג׳אם. אני מת על הבחור הזה, הוא לגמרי איידול עבורי, אבל אף פעם לא הצלחתי להבין אם הוא רק אמן מצוין, או גם דמות מעניינת.

עמית בן דב
עברית

3 דקות קריאה

February 2022
עברית
3 דקות קריאה
February 2022

לא הייתה אסטרטגיית מכירות. אני בעצמי עניתי לטלפון וניסיתי את מזלי.

מירב אורן
עברית

3 דקות קריאה

December 2021
עברית
3 דקות קריאה
December 2021

״אנחנו מבינים את הלקוח שלנו באופן מלא, ללא הנחה שאנחנו המשיח שהם שחיכו לו”

הכר את המייסד

הכר את המייסד

אודות החברה

ClimaCell היא חברה אמריקאית העוסקת בטכנולוגיות הקשורות למזג האוויר. החברה עושה שימוש מחודש ברשתות תקשורת אלחוטית לטובת חיזוי מתקדם של מזג האוויר. בשבוע שעבר הודיעה החברה כי היא משנה את שמה ל- Tomorrow.io

צוות

מטה החברה נמצא בבוסטון, מסצ׳וסטס ויש לה משרדים בקולורדו, APAC ותל אביב ומונה 100 אנשים במשרדים ברחבי העולם.

גיוס

עד היום גייסה החברה 185 מיליון דולר