January 6

דקות קריאה

4

עשרה מייסדים, עשרה טיפים - במה הכי כדאי להשקיע את הזמן שלכם ב-2021?

כל שבוע אנחנו שולחים את אותה רשימת שאלות ליזמים שונים מחברות בכל הגדלים. בכל שבוע אנו מקבלים תשובות חדשות, תובנות, נקודות מבט וטיפים כיצד כולנו יכולים לשנות או לשפר מעט הרגלים קטנים וגדולים בחיים שלנו.

הכר את המייסד

אודות החברה

צוות

גיוס

Startup for Startup

אחת השאלות שאנחנו שואלים את היזמים שאנחנו מראיינים היא ״מהי ההשקעה הכי בעלת הערך (מבחינת זמן, כסף, אנרגיה וכו') שביצעתם אי פעם?״, הנה כמה מהתשובות הטובות ביותר שקיבלנו. 

 1. בניית מערכות יחסים טובות
  ״במהלך השנים הקפתי את עצמי בהרבה מאוד אנשים חכמים ומעניינים, וזו ההשקעה הכי טובה שאי פעם עשיתי. תמיד אפשר להשקיע בחברות אחרות, אבל ההשקעה הכי טובה היא בבנייה של מערכות יחסים.״ (אבישי אברהמי, Wix)

לראיון המלא עם אבישי >>

 1. זמן איכות עם המשפחה 

״קחו חופשת לידה. כשהבן הצעיר שלי נולד, עצרתי את הכל, לקחתי הפסקה של חודשיים והחלפתי עם אשתי. לא עשיתי שום דבר חוץ מלבלות איתו זמן. אני חושב שאני מכיר אותו ויודע מה הוא מרגיש אפילו בלי שהוא יגיד משהו״. (עדי עזריה, Workiz)

לראיון המלא עם עדי >>

 1. איזון בין עבודה לחיים הפרטיים

אני משקיעה הרבה חשיבה בתעדוף. יש לי שלוש עבודות מאוד דורשות - אמא, מייסדת-שותפה, ורעיה. מאוד קל להיסחף לאחת מהן ולהזניח את האחרות, או להרגיש כאילו אני מפספסת משהו. המטרה שלי היא שבמקום שארגיש שאני נותנת לכל עבודה רק 33%, אצליח למצוא איזון שיעזור לי להיות 100% בכל דבר שאני עושה.״ (ניצן כהן ארזי, Jolt)

לראיון המלא עם ניצן >>

 1. עבודה על מערכות היחסים עם השותפים שלכם לדרך 

״כמו שקורה הרבה עם שותפים לסטארטאפ, בילינו הרבה זמן בתחילת הדרך בריבים, כשכל אחד מאיתנו מושך חזק מדי לכיוון שלו. היו לנו הרבה שיאים והרבה נקודות שפל. כשרק הקמנו את Tailor Brands, נדב ואני לא יכולנו לסיים ויכוח בלי שמישהו מאיתנו יעזוב את החדר בכעס. הגענו לנקודה שלא הייתה לנו ברירה אלא לפנות לעזרה מבחוץ, ושכרנו יועצת ארגונית שתעזור לנו לגשר על הפערים בינינו. היו הרבה נקודות בהן הדבר הקל וההגיוני ביותר לעשות היה להתפצל. אבל בניגוד להרבה פאונדרים אחרים, הצלחנו לגשר על הפערים. היום, הם לא רק השותפים שלי אלא גם החברים הכי טובים והמשפחה שלי. הקמה של עסק יכולה להיות מאוד שוחקת, אז הנוכחות של אנשים לצידך שתמיד יתמכו ויגנו עליך הייתה אחת מההשקעות הכי טובות שעשיתי.״ (יהלי סער, Tailor Brands)

לראיון המלא עם יאלי >>

 1. טיפול 

״המטפל שלי הוא החבר הכי טוב שכסף יכול לקנות לך. בכנות, מעולם לא חשבתי שאהיה אדם שהולך לטיפול, בטח שלא אדם שאפילו די אוהב את זה. במהלך הדרך, גיליתי שהקמת חברה יכולה להיות דבר מאוד בודד, והעבודה היומיומית מורכבת ממלא דברים קטנים. המטפל שלי עזר לי לראות איך הדברים הקטנים האלו מצטברים, ועזר לי לנסח זווית ראייה יותר בהירה והרבה יותר מרגשת על העסק. הוא גם עזר לי ללמוד להקשיב לפידבק בצורה יותר נכונה, ולהפריד בין האדם לבין הקונטקסט״. (Sanj Sanampudi, Concert)

לראיון המלא עם סאנג' >>

 1. יציאה מאזור הנוחות שלכם

״עבורי ההשקעה הטובה ביותר היא כניסה לאזורים חדשים שמאתגרים אותי. בהתחלה זה היה דיבור מול קהל, אחר כך כתיבה ואז הבנה של הצד הפיננסי של העסק. גם שיווק היה נושא שבהתחלה היה מאוד רחוק ממני והחלטתי להיכנס לתוכו וללמוד אותו. מעבר לעובדה שלמידה של נושא חדש מגדילה את ארגז הכלים שאני מביאה איתי, אני גם מרגישה שיש לזה השפעה על הגמישות המוחית שלי. זה משהו שאני מנסה לשלב גם בחיים האישיים שלי וללכת לסדנאות שלא בהכרח נמצאות באזור הנוחות שלי - אפילו ריקוד, שזה משהו שקשה לי ומאתגר אותי אבל אני יודעת שהוא עושה לי טוב. הייתי אומרת שאני מנסה להיזרק ישר למים, אבל הרבה פעמים זה יותר דומה להליכה איטית לתוכם… היישר אל מחוץ לאזור הנוחות שלי״.
(איריס שור, Oribi)

לראיון המלא עם איריס' >>

 1. עזרה לאחרים

״אני משקיע בין שעתיים לארבע שעות בשבוע כדי לעזור לאנשים אחרים בכל נושא שהם צריכים. אני מפנה מספיק זמן כדי שאוכל לסייע ליזמים צעירים בנושאים בהם הם זקוקים לעזרה, לעזור לאנשי שיווק במציאת עבודה ולדבר עם כמה שיותר משתמשים על חייהם האישיים והמקצועיים, ללא קשר לחברה שאני עובד איתה או עבורה. מבחינת קארמה, אני בטוח שזה ישתלם בסוף.״ (ים רגב, Zest)

לראיון המלא עם ים' >>

 1. הוקרת תודה לאנשים שסביבכם  

״אני חושבת שהצוות שלי הם מתנה שאני מקבלת כל יום מחדש. הם יכולים לעשות כל דבר עם הזמן שלהם אבל הם בחרו להיות בחברה הזו ולעזור להגשים את היעדים והחלומות שלה. בלעדיהם לא הייתי מגיעה לאף אחד מההישגים שלי. אני מאמינה שחלק אינטגרלי בכל עסק הוא להביא הערכה. יום ההולדת שלי היה לפני כמה ימים, ואמרתי לכל אחד ואחת בצוות שלי מה אני אוהבת בהם ואיך הם גורמים לי להתרגש לקום וללכת לעבודה כל בוקר מחדש. מבלי לגייס כסף, נכנסנו לרשימת החברות בעלות קצב הצמיחה הכי מהיר באמריקה של Inc לשנת 2020 , וזה רק בגלל הצוות המדהים שלי.״ (Aisha Bowe, Stemboard)

לראיון המלא עם איישא' >>

 1. למידת שפה חדשה

״אני מנסה ללמוד רוסית, אז אני מקשיבה להקלטה של שיעור רוסית בכל יום. זו אפליקציה שנקראת Pimsleur, שיש בה ספרים מוקלטים ללימוד שפות והיא מושלמת לזמנים שבהם אני רוכבת על האופניים בדרך לעבודה או בחזרה ממנה. האמת שזה די מצחיק, כי אני מוצאת את עצמי אומרת מילים רנדומליות ברוסית בקול רם תוך כדי רכיבה על אופניים.״ (לירון עזריאלנט, Meron Capital)

לראיון המלא עם לירון >>

 1. מדיטציה

״בשבילי, זו שגרת הבוקר שלי. בכל בוקר אני מקדיש חצי שעה למדיטציה. זו ההשקעה הכי טובה של הזמן שלי. זה נותן לי פרספקטיבה על דברים, על מה חשוב ומה לא. כשאתה מסתכל על דברים בצורה שונה או פשוט מחכה רגע ונותן להם לשקוע, אתה מוצא דרך שונה להסתכל עליהם ולהגיע לפתרון. זה קורה לי כל יום בבוקר בזמן המדיטציה״. (רועי מן, monday.com)

לראיון המלא עם רועי >>

More Founders Column Answers

 למצוא מודל לחיקוי זה נהדר, אבל בסופו של דבר –הדבר הכי משמעותי הוא להיות מי שאתה ולהוציא את הקול הייחודי שלך לעולם

איריס שור,

מנכ"לית ויזמת של אוריבי (Oribi)

5 failures founders experienced – and the lessons they learned from it

Startup for Startup,

הכר את המייסד

הכר את המייסד

אודות החברה

צוות

גיוס