דקות קריאה

3

איך שומרים על מוטיבציה ופוקוס בימים קשים?

כל שבוע אנחנו שולחים את אותה רשימת שאלות ליזמים שונים מחברות בכל הגדלים. בכל שבוע אנו מקבלים תשובות חדשות, תובנות, נקודות מבט וטיפים כיצד כולנו יכולים לשנות או לשפר מעט הרגלים קטנים וגדולים בחיים שלנו. .

הכר את המייסד

אודות החברה

צוות

גיוס

Startup for Startup

לשמור על מוטיבציה ופוקוס בימים קשים

׳רכבת הרים יזמית׳ זה אולי המונח השגור ביותר בפיו של כל יזם. לעיתים העליות והירידות האלו נגרמות בעקבות סבבי גיוס מוצלחים, או בגלל הפסד של עסקה גדולה - אבל לפעמים הן יכולות להיות מושפעות גם מגורמים חיצוניים לחלוטין, כמו מגפה עולמית או מדינה במצב מלחמה. כך או כך, הדרך היחידה לצלוח את המסע הזה היא להתמודד גם עם הימים הקשים. השבוע בחרנו לחזור למספר פאונדרים שסיפרו לנו מה מניע אותם בתקופות פחות פשוטות.

אין פה אמת אחת מוחלטת שתהפוך ימים קשים לטובים יותר, אבל לכל אחד מהיזמים והיזמות שדיברנו איתם יש את השיטות שלהם להיזכר שהימים האלו הם בסך הכל חלק מהמסע. איריס שור, היזמת מאחורי Oribi, אמרה שהיא הפסיקה לנסות לצאת מהר מהימים הקשים. "היום התפיסה שלי היא שיש ימים קשים, ויש שבועות קשים, וזה בסדר להיות שם ולהתלונן ולהרגיש קצת כישלון, ואני לא חייבת למצוא משהו שיוציא אותי משם מהר. אם היה לי משהו גדול שחיכיתי לו ופתאום הוא לא הסתדר, זה בסדר להיות עם הכאב הזה קצת ולא צריך לנסות לעשות הכל כדי שזה יעבור".

גיל שוויד, שהקים את Check Point, אמר שמה שעוזר לו להמשיך הלאה זו ההתייחסות לחברה כארגון חי, שבצורה כזו או אחרת למעשה תלוי בו. "אני צריך לגרום לארגון להצליח, ולעזור לו לרוץ. זו תחושה שמלווה אותי כבר הרבה שנים, והשנה האחרונה המחישה את זה אפילו יותר - גם כשאתה נמצא במקום שנראה לך נוח ומוכר, כל תנאי העבודה והנחות היסוד שלך יכולים להשתנות ברגע."

ולפעמים כל מה שצריך בחיים זה פרספקטיבה. יהלי סער, מייסד-שותף ב-Tailor Brands, סיפר לנו שהוא זוכר להוקיר תודה גם ברגעים קשים. ״יש לי עבודה שאני אוהב, עם אנשים שאני אוהב לעבוד איתם. יש לי אישה שאני מאוד אוהב, ומשפחה שמקבלת אותי יחד עם כל הפגמים שבי. יש לי מזל. אבל כשאני קם בבוקר ולא מרגיש כל כך בר מזל - כי העבודה קשה או כי רבתי עם אדם שאני אוהב, אני מנסה להזכיר לעצמי שהשלם גדול מסכום חלקיו, ושכל אחד מהדברים האלה בפני עצמו הופך אותי לבר מזל באמת.״

שאלנו גם את חברי הקהילה שלנו מה הם עושים כדי לשמור על מוטיבציה ופוקוס בימים קשים. הדבר שהיה משותף לרוב התשובות הוא יצירת שילוב בין לו״ז ברור ומובנה לעבודה, לבין תחביבים וטיפוח הנפש.

״בנו לו״ז מסודר ויומי עם תזמון של משימות ושל הפסקות. בהפסקות שלכם, שימו לב להתחיל בפעולה שתנתק אתכם מהעבודה - למשל מעבר לחדר אחר או ביצוע של עשר קפיצות״, מציע ליאור מאירוביץ׳.

רבים הציעו התמקדות בספורט או במדיטציה. ״אני עושה מדיטציה טרנסנדנטלית פעמיים ביום. זה ממסמס לחץ ודאגות, מרענן את הנפש ומחזיר כוחות לגוף״, סיפר עודד שפר. עוד הצעות כללו קריאה, התעמלות, וגם - אכילת פחמימות מנחמות.

אחת העצות הכי משמעותיות שקיבלנו היא לזכור למה אנחנו כאן. ״זכרו את הסיבה האמיתית שבשבילה אתם קמים בבוקר, ואיך אתם מייצרים אימפקט בעולם. ומעבר לזה, זכרו שאנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת מאוד, וזה טבעי לגמרי לא להספיק לעשות את כל המשימות״.

 

:עוד שיחות עם יזמים

דב מורן
עברית

6 דקות קריאה

August 2021
עברית
6 דקות קריאה
August 2021

״בשותף טוב אתה לא מחפש את העתק שלך. להפך – אתה מחפש מישהו שישלים אותך

נועה מץ
עברית

4 דקות קריאה

August 2021
עברית
4 דקות קריאה
August 2021

״שותפות זה כמו זוגיות – בדרך כלל לא מתחתנים עם בן הזוג הראשון שלנו״

הכר את המייסד

הכר את המייסד

אודות החברה

צוות

גיוס