129: יסודות Performance Marketing 04 - איך מודדים מרקטינג עם קוהורטים

August 23rd, 2021

האזינו דרך:

מרקטינג באינטרנט זה לא דבר פשוט. יש הרבה דברים שקשה למדוד, והרבה חלקים נעים. אנחנו נתקלים בהרבה שאלות על מרקטינג שסובבות סביב איך להתחיל, אבל הקושי האמיתי מגיע ב״איך להמשיך״. יותר קל למדוד כשמתחילים, כי קל לראות שינוי שעובר מאפס ל׳משהו׳.

למשל, המעבר מאפס לקוחות משלמים לכמה לקוחות משלמים הוא אירוע ברור, וברור שהוא חיובי. אבל כשאנחנו עושים שינוי אחרי שכבר יש לנו קצב קבוע של לקוחות משלמים חדשים, לא תמיד ברור אם השינוי הזה לטובה. לא תמיד ברור מה התוצאות של השינוי שעשינו, ומה השיפור שלנו. האם הקמפיינים החדשים יותר או פחות אפקטיביים? מה עשו השינויים במוצר? איך הם השפיעו?

השבוע, רועי מן וליאור קרנכל מעמיקים באחד הכלים הכי חזקים לבחינת ההשפעות השונות – ניתוח קוהורטים. זה כלי שעוזר לענות על שאלות שהן לכאורה פשוטות – האם השתפרנו? האם יש מקום לצמוח אליו? כמה כסף צריך להוציא על שיווק כדי להגיע ליעדים שלנו?

רוצים לראות דוגמא לקוהורט? לחצו כאן או תגללו לתחתית העמוד

 

זהו הפרק הרביעי של סדרת Foundations בנושא Performance Marketing – סדרה שבמהלכה אנחנו מדברים על מושגי יסוד ועקרונות מעולם השיווק הדיגיטלי, מתוך מטרה לאפשר לכם לדבר את ה’שפה’ הטכנולוגית הזו בצורה שוטפת ולגשת לכל תהליך עם הרקע הנכון. בין אם אתם חדשים לעולם הזה או רוצים להעמיק את ההבנה שלכם בשפה הזו – הסדרה הזו היא בשבילכם. (אם עוד לא שמעתם את הפרקים הקודם, במקרה של המיני-סדרה הזו אנחנו ממליצים לשמוע את הפרקים לפי הסדר.)

— 

פרקים נוספים בנושא: 

לפרק הראשון בסדרה 106: יסודות – Performance Marketing 01: מאיפה מתחילים

לפרק השני בסדרה – 108: יסודות – Performance Marketing 02: איך עובדים עם Funnels
לפרק השלישי בסדרה117: יסודות – Performance Marketing 03 :למה חשוב לגבות כסף על המוצר שלנו מההתחלה

לכל הפרקים בסדרת Foundations

129: Foundations - Performance Marketing 04: Measuring marketing using cohorts

Online marketing isn’t simple. There are a lot of variables that are difficult to measure and many moving parts. We come across many questions about marketing regarding the best way to begin, but the real difficulty is ‘how to continue’. It’s easier to measure when you start because a change happening from zero is easier to detect. 

In other words, the transition from zero paying customers to several is a straightforward event – and it is clearly a positive one. However, when we are making a change after already having a regular beat of paying customers, it’s not always clear whether the change was good. The results of the changes we’ve made and what were our improvements aren’t always clear, and what our improvements are. Were the new campaigns more or less successful? Did the changes in product help move the needle? What was their effect? 

In this episode, Roy Mann and Lior Krengel dived deep into one of the most effective tools in examining the different effects – Cohort analysis. It’s a tool to help answer the allegedly simple questions – did we improve? Is there space for growth? How much money do we need to spend on marketing to reach our goals?

Want to see an example of cohort analysis? Click here 

What’s foundation series?
This is the fourth episode in our Foundations mini-series about Performance Marketing – a series in which we discuss basic terms and principles from the digital marketing world to allow you to speak this technological ‘language’ fluently and approach every process with the right background. Whether you are new to this world or want to deepen your understanding of this language – This series is for you. If you haven’t heard the previous episode yet, we recommend listening to the episodes by order in this mini-series.

For more relevant episodes 

106: Performance Marketing 01: Where to begin?
108: Performance Marketing 02: Working with funnels
117: Performance Marketing 03: Why charging for our product from day one is important

To all Foundations series episodes

המלצות לעוד פרקים

אנחנו מדברים על הסיבות מאחורי ההחלטה לערב את כל העובדים בתהליך ההנפקה. אורחים: אושרת בנימין, VP HR, ואוריאל וייס, VP Operation במאנדיי.קום עוד מידע >>

אנחנו מדברים על הדרך הטובה ביותר לגרום למשתמשים להמשיך ולהשתמש במוצר שלנו – יצירת הרגל. אורחות: מיכל לופו, Group Product Manager, וסתיו לוי, Product Manager במאנדיי. עוד מידע >>